Herkesin İşine Yarayacak Temel Web Tasarım Önerileri | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

06 Kasım 2022

Herkesin İşine Yarayacak Temel Web Tasarım Önerileri

Web tasarımı son derece karmaşık bir konudur. Yıllarca okula giden ve web tasarımından başka bir şey öğrenmeyen insanlar var. Ayrıca internetin sürekli gelişmesi nedeniyle web tasarımı ile ilgili bilgiler de sürekli güncellenmektedir. 


Ancak, başarılı bir web sitesine sahip olmak için, web tasarımı bilgisi gereklidir ve bu makalenin yardımcı olabileceği yer burasıdır. Bu makale, herkesin bilmesi gereken birkaç yararlı web tasarım ipucu sunmaktadır.


web tasarım


"Gizemli et navigasyonu" olarak adlandırılan kullanmaktan kaçının. Bu, sitenin gezintisi için etiketlenmemiş görüntülerin veya diğer öğelerin kullanılmasını içerir. Çoğu durumda, ziyaretçi ne yaptıklarını görmek için bile düğmelerin üzerine fareyle basmak zorundadır. Navigasyon en iyi basit tutulur. Sayfanın üst veya sol tarafındaki metin bağlantılarını kullanın.


Açıklayıcı bir başlık kullanın. Birçok site sahibi sayfalarını adlandırmayı veya "Hoş Geldiniz Sayfası" gibi genel bir şey adlandırmayı unutur. Arama motorları sıralamalarında başlık açıklamaları kullanır, bu nedenle aşırıya kaçmadan mümkün olduğunca açıklayıcı olduğundan emin olun. İzleyicileriniz ve arama motorları için kullanılabilir olduğundan emin olun.


Web sitenizi oluşturmak için ücretsiz kaynaklardan yararlanmalısınız. Pahalı yazılımlar kesinlikle mevcut olmasına rağmen, sitenizin kurulumu ve çalıştırması söz konusu olduğunda ücretsiz ürünler de çalışabilir. Sizden gerekli olan tek şey, size aradığınızı verecek ücretsiz araçları bulmak ve seçmek için biraz çaba sarf etmektir.


Web tasarımında mevcut olan bilgi miktarı muazzamdır. Aslında, daha önce de belirtildiği gibi, bazı insanlar okula gider ve yıllarca çalışır. Web tasarımı çok önemlidir, çünkü web sitenizin başarılı olup olmadığını belirleyebilir ve bu nedenle onu iyi anlamanız çok önemlidir. Web sitenizi oluştururken veya geliştirirken bu makalede verilen tavsiyelere uyun ve her zaman web tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmenin yollarını arayın.

1 yorum:

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense