Ücretsiz Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

24 Kasım 2021

Ücretsiz Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır?

 Kendi ücretsiz web sitenizi nasıl tasarlayacağınızı öğrenmenin birçok yöntemi vardır. En popüler ücretsiz planlar arasında Squarespace, Wix ve Wix Business bulunur. Bu web siteleri, kullanıcı dostu olmakla birlikte maksimum yaratıcılığa izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Hizmetler az sayıda şablon sunar, ancak programlama deneyimi olmayan kişiler için harikadır. Ücretsiz sürüm için bir e-posta adresi. Ancak, hiçbir ücret ödemeden bir web sitesi oluşturabilirsiniz.


web site kurulum


Ücretsiz Web Sitesi Kurulumu Nasıl Yapılır?


Ücretsiz bir çevrimiçi site tasarlamayı öğrenmenin birçok yöntemi vardır. En iyi bilinen ücretsiz seçenekler Squarespace, Wix ve Wix Business'tır. Kullanıcı dostu olmakla birlikte size en yaratıcı özgürlüğü sağlamak için tasarlanmıştır. Hizmetler az miktarda şablon sunar, ancak programlama deneyimi olmayan kişiler için harikadır. Ücretsiz sürüm için bir e-posta adresi. Ancak, ücretsiz bir web sitesi yapabilirsiniz.


Birçok web sitesi oluşturucu, tasarımı özelleştirmenize ücretsiz olarak izin verirken, alan adını değiştirmenize izin vermez. Bu, sitenizin güvenilirliğini olumsuz etkileyebilir ve istenmeyen reklamlara neden olabilir. Google'ın sıralaması ve itibarı konusunda endişeleriniz varsa, iyileştirilmiş bir alan adı satın almanız gerekir. Büyük web oluşturucuların çoğu açıklamalar ve sayfa başlıkları sunar. Alt alanlar, sonuçlardaki ilk sonuç sayfasına ulaşamaz ve bakımı o kadar kolay değildir.


Çoğu ücretsiz web sitesi oluşturucu, içerik yükleme konusunda sınırlamalara sahip olsa da, bir plan için ödeme yaparak bunu atlayabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürüm, kendi alan adınızın kullanımı gibi SEO seçeneklerinde sınırlıdır. Ayrıca, öğelerinizi ücretsiz bir web sitesi kullanarak çevrimiçi olarak satamazsınız ve SSL kullanamazsınız. Ek olarak, web sitesinin başlıkları ve açıklamaları gibi dahil edilen SEO öğelerini değiştirmek isterseniz, pahalı bir plan seçebilirsiniz.


Wix'i kullanarak ücretsiz bir web sitesi yapabilirsiniz, ancak e-Ticaret işlevselliği ile donatılmamıştır. Ayrıca, rezervasyonları, etkinlikleri ve forumları bağlayamazsınız. Alt alan adınızı yalnızca etkin bir ücretli hesabınız olduğunda bağlayabilirsiniz. Sitenizi oluşturmak için Wix'i kullanmak istiyorsanız, bu size yükseltmeye mal olacaktır. Blog başlatmak için uygun fiyatlı bir plan kullanmak da mümkündür. Bu web sitelerinin ücretsiz sürümleri e-ticareti desteklemez.


WordPress ve Blogger yaygın olarak ücretsiz web oluşturucu olarak bilinmesine rağmen, Wix'in daha sofistike bir alternatif olma avantajına sahip olduğunu fark ettik. Web sitesinin ücretsiz sürümü yalnızca 15 sayfayı barındırabilirken, Pro planı çok çeşitli seçenekler sunar. Küçük bir maliyetle SSL güvenliğini sağlamak için alan adınızı ücretli bir plana dahil etmek mümkündür. Ancak alan adının ücretsiz olmadığını unutmayın. Mükemmel bir siteye sahip olmak için sadece birkaç dolar harcamaya hazır olmalısınız.


Ödenmemiş bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Wix tarafından geliştirilen çok sayıda web sitesinden birini kullanabilirsiniz. Yaratıcı olanlar için ideal olmasa da, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Yeni olanlar için herhangi bir teknik beceri gerektirmeyen basit bir web sitesi oluşturmak iyidir. Alanında uzman değilseniz, işi sizin için tasarlaması için bir uzman alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense