YouTube Videolarınıza Altyazı Nasıl Eklenir ? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Ağustos 2021

YouTube Videolarınıza Altyazı Nasıl Eklenir ?

 YouTube'un algoritması ilerlemeye devam ettikçe, onunla beraber isteğe tabi özellikleri kullanmanın faydaları dahi artıyor. Geçmişte, etiketler, başlıklar ve tanımlama, keşfin esas bölümlerinden bazılarıydı. Artık sistem altyazılar dahi girmek üzere çok daha fazlasına bakıyor. YouTube videolarınıza altyazı ilave etmek, erişilebilirliğe yardım eder ve videolarınızın daha üst sıralarda yer almasına ve daha çok önerilmesine yardım eder. Bir adım daha ileri, değişik dillerde, bilhassa de süratle büyüyen kitlelere sahip alt yazıları katmak olacaktır. Basitçe ifade etmek gerek görülürse: altyazıları görmezden gelmek yanılgı olur!


youtube video alt yazı


Altyazılar erişilebilirlik ve keşiften yararlanır.


YouTube videolarınıza altyazı eklemenin faydaları önemlidir. Görünüşte, alt yazıları tek başına kullanmanın erişilebilirliği, onları katmak için zorlayıcı bir niçin olması gereklidir. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre , sağır yahut duyma güçlüğü çeken 400 milyondan çok ademoğlu var. Altyazılara sahip olmak, videolarınıza hemen ulaşım sağlar. Ama daha derine inelim. Dünya çapında yalnızca 1,35 milyar ademoğlu İngilizce konuşuyor , YouTube trafiğinin %60'ından çoğu İngilizce olmayan şahıslardan oluşuyor. Altyazı eklemenin değerinden güvenilir değilseniz, YouTube'dahi keşfedilebilirlik tesirini keşfedelim.


Digital Discovery yönünden uygulanan bir incelemeye göre, YouTube videonuza altyazı eklediğinizde , ilk iki haftada izlenmelerde %13,48'lik bir artım gördüler . Aynı vakitte, insanlar videoları daha çok vakit izleme eğilimindedir ve iştirak dahi artmıştır. Bunlar, YouTube'un arama ve diğer keşfedilebilirlik motorlarında videoları teklif etmek için algoritması için kuvvetli göstergelerdir. Son olarak, YouTube İçerik Oluşturucu Akademisi dahi videolarınıza altyazı eklemenizi tavsiye eder. Atın ağzından.


YouTube videolarınıza Altyazılar nasıl eklenir?


Videolarınıza altyazı ilave etmek yalnızca birkaç kolay adımda yapılabilir.


  • YouTube hesabınıza giriş yapın ve YouTube Studio'ya gidin .
  • Soldaki menüde, "Altyazılar"ı bulun ve tıklayın.
  • Altyazı ilave etmek dilediğiniz videoyu bulun ve altyazı seçeneklerini açmak için oku tıklayın. 'Ekle'yi tıklayın.
  • Buradan altyazıları manuel olarak yazmayı yahut altyazı dosyanızı yüklemeyi seçebilirsiniz.
  • Altyazıları manuel olarak yazmak, yazının başlangıç ​​ve bitiş zamanlarının eşleşmesini gerektirecektir.
  • Altyazıların yüklenmesi, desteklenen bir biçimde gelmelidir: .srt, .sub, .sbv, .lrc yahut .cap. SRT dosyaları tercih edilen yöntemdir.
  • Videonuzu alt yazıları ekledikten sonra yineleme izleyin ve elverişli şekilde eşleştiğinden iltimat etmek için gerektiği gibi ayarlayın.


YouTube için altyazı nasıl yapılır.


YouTube videonuz için altyazı uygulamak birkaç faktöre bağlıdır. Bu faktörler, zamanınız, doğruluğunuz ve paranız arasında bir balans oluşturur - her biri yarar ve dezavantaj sunar. Altyazı ihtiyaçlarınız için hangi stratejinin en iyi neticesi vereceğini belirlemenin kolay bir yolu.


"Zamanım var." Emrinde çok zamanınız varsa, YouTube videolarınız için altyazı oluşturmanın en iyi yolu bunları kendiniz yazmaktır. Tonlamanızı ve sözcük seçiminizi biliyorsunuz ve bu, çok doğru altyazıları yazmayı kolaylaştıracaktır.

"Biraz zamanım var." Biraz zamanınız varsa, YouTube yönünden kendi kendine yapılan altyazıları alıp özelleştirmek iyi bir fikirdir. Bu azıcık çalışma ve sözcük farkılıkları gerektirecektir – fakat bu size iyi bir başlangıç ​​sağlamalıdır. Muhtemelen kendi kendine yazılandan azıcık daha düşük doğru olacak, fakat iyi bir orta yol.

"Harcayacak param var." Harcayacak paranız varsa ve altyazıları kendiniz uygulamak için zamanınız yoksa - onları yazdırmak için para ödeyebilirsiniz. Fiverr gibi hizmetler, mantıklı fiyatlara altyazı hizmetleri sunar. Dosyalar vakit kodlu olacak ve videonuz için kusursuz altyazılar için kolaylıkla yüklenecektir.


Farklı diller için altyazı alma.


Altyazı keşfedilebilirliğinizi ve erişilebilirliğinizi diğer bir seviyeye taşımak istiyorsanız, değişik diller için altyazılara yatırım yapmayı düşünün. Daha evvela belirtildiği gibi, YouTube trafiğinin %60'ından çoğu İngilizce olmayan şahıslardan gelmektedir. Bu, videolarınızın ulaşamadığı büyük bir piyasa bırakır. Bu pazarın bir kısmını yakalamak istiyorsanız ilk adımınız İngilizce altyazılarınızı tamamlamaktır. Oradan Fiverr gibi hizmetleri yahut diğer profesyonel tercüme hizmetlerini kullanarak bu altyazıları çevirebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız bireyin bunun altyazılar için olduğunu bildiğinden güvenilir olun, böylelikle altyazıları gerektiği gibi ayarlayabilirler.


İspanyolca, Mandarin, Hintçe, Arapça, Portekizce ve Rusça girmek üzere öneme alınması gereken birtakım diller. Bu diller tek başına potansiyel seyirci dillerinin büyük bir fazlalığını kapsayacaktır!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense