YouTube Kanalınızdan Nasıl Para Kazanılır 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

28 Ağustos 2021

YouTube Kanalınızdan Nasıl Para Kazanılır 2021

 YouTube için içerik mi oluşturuyorsunuz? Videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, başlamak için iyi bir yer kanalınızdan para kazanmaktır. YouTube'un iş ortağı uygulaması ve yerleşik tanıtım sistemi yardımıyla epey süratli bir şekilde youtube'den para kazanmaya başlayabilirsiniz.


Hemen çok para kazanmayı beklememekle beraber, zaman içinde bu ufak miktarlar toplanır ve ne kadar büyük seyirci kitlesi elde ederseniz, geri tepme o kadar iyi olur. Bu düzenin en iyi yanı, kurmanın ve kazanmaya başlamanın ne kadar basit olduğudur. Videolarınızdan para kazanmak için lazım olan adımları inceleyelim ve içeriğiniz vasıtasıyla para kazanmanın diğer yollarını keşfedelim.


youtube para kazanma


YouTube'da nasıl para kazanılır: adım adım kılavuz

YouTube kanalınız üzerinden para kazanmanın anne yolu, YouTube'un İş Ortağı Programına katılmaktır. Öncelikle, YouTube İş Ortağı Programı'na kabul edilmek için işaretlemeniz gereken birkaç nokta vardır. 


  • En az 1.000 aboneye sahip olmak
  • Son 12 ayda 4.000 geçerli umumi izlenme saatine ulaşın
  • Şartlar ve koşulları imzalayın
  • AdSense hesabınız var
  • İncelen ve onaylan
  • YouTube'un Topluluk Kurallarına uyun.


Tamam, şimdi adım adım kanalınızdan nasıl para kazanacağınıza dair ayrıntılara geçelim:


1- YouTube anna sayfasında profil simgenizi tıklayın ve açılır menüden 'YouTube Studio'yu seçin.

2- Sol gezinme çubuğunu bulun ve 'Para Kazanma'yı tıklayın.

3- Gereksinimleri karşıladığınızda, 'ŞİMDİ BAŞVUR' butonunu fark edeceksiniz. Tıkla!

4- Artık YouTube'un şartlarını ve kurallarını incelemeniz ve kabul etmeniz gerekiyor . Buradaki not, pozisyon ayarlarınızın doğru olmasından güvenilir olmaktır; yoksa, kanalınız doğru ülkeye ayarlanmamışsa problemler ile karşılaşabilirsiniz.

5- Senin kurma Bu bağlantıyı tıklayarak AdSense hesabı. Burada yapmanız gereken temel olarak elektronik posta adresinizi, tanıtım göstermek dilediğiniz URL'yi girmek, şartlar ve koşulları ele almak, Google hesabınızda seans açmak ve AdSense hesabınızı oluşturmaktır. Zaten bir AdSense hesabınız varsa, seans açarak bunu onaylamanız ve YouTube kanalınızı bağlamanız gerekir.

6- Müzikli videolarınızdan para kazanmak istiyorsanız, müziği kullanmak için bir lisansa gereksiniminiz vardır. Bir ile Salgın Ses abonelik , içeriğinizi ilerletmek için 35.000 pist ve 90,000 ses efektleri arasından seçim yapabilir.

7- Şimdi, araştırma sürecinde aşağı yukarı bir ay beklemeniz gerekiyor. Umarım kabul edilirsiniz ve yoksa - 30 gün sonra her daim yineleme başvurabilirsiniz!


Bir YouTube iş ortağı olduğunuzda, dilerseniz reklamları video bazında etkinleştirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken iyi bir şey, tanıtım gelirinin seyirci sayısına ve bu izleyicilerin bulunduğu yere tabi olmasıdır, bu nedenle sahip olduğunuz kitle ne kadar büyükse, elde edeceğiniz gelir de o kadar büyük olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense