Yeni Başlayanlar İçin YouTube Video Düzenleme Kılavuzu 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

28 Ağustos 2021

Yeni Başlayanlar İçin YouTube Video Düzenleme Kılavuzu 2021

 Bu yazımızda, YouTube video editleme araçlarını nasıl kullanacağınızı ve videolarınızı düzenlerken izleyicilerinizin dikkatini canlı tutmanızı ve daha çoğunu izlemekle ilgilenmenizi sağlamak için aklınızda bulundurmanız gereken en iyi programları öğrenin.


youtube video edit


YouTube'un Video Düzenleyicisi Nasıl Kullanılır?

YouTube'un video düzenleyicisi epey kolay bir planlama aracıdır, fakat gene de videonuzun rastgele bir bölümünden klipleri kırpmanıza müsaade verebilir, bu nedenle videolarınızı direkt olarak video platformunda nasıl keseceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.


1. YouTube Studio'da seans açın .

2. Sol kıyı çubuğunda İçerik'i tıklayın.

3. Yüklemeler ' de düzenlemek dilediğiniz videonun ufak resmini tıklayın.

4. Sol kıyı çubuğunda Düzenleyici'yi tıklayın.

5. Videonuzun kafasını yahut sonunu kırpın.


Videonuzun başlangıcını yahut sonunu kırpıştırmak istiyorsanız , videonuzun zamanlayıcısının beraberinde ve vakit çizelgesi panelinizin derhal üzerinde bulunan Kırp öğesini seçin .


Video vakit çizelgesi panelinizin kenarlarında mavi bir kutu görmelisiniz. Son yayınlanan sürümünüze katmak istemediğiniz özensiz kesiminizin başındaki yahut sonundaki kısımlarını kesmek için onları sürükleyin. Düzenlemeyi göstermek için Önizleme'ye tıklayın ve memnun kaldıysanız sağ üst köşedeki Kaydet'e tıklayın .


6. Videonuzun ortasından klipleri kırpın.


Videonuzun ortasından belli bir klibi kırpıştırmak istiyorsanız, Kırp öğesini seçin. Ardından, vakit çizelgesi panelinizde klibin kaldırmak dilediğiniz bölümünün başlangıcını tıklayın ve Böl 'e basın.


Ardından, vakit çizelgesi panelinizde kaldırmak dilediğiniz klibin sonuna tıklayın ve yineleme Böl'e basın.


Son olarak, klibinizin başındaki yahut sonundaki mavi çizgiye tıklayın ve videonuzdan kırpıştırmak için başka tarafa sürükleyin. Düzenlenen videonuzu göstermek için Önizleme'ye tıklayın ve memnun kaldıysanız Kaydet'e tıklayın.


7. Videonuza bir bitiş ekranı ekleyin.


İzleyicilerinize alakalı videolarınızdan, oynatma listelerinizden birini izleme yahut kanalınıza abone olma opsiyonu vermek istiyorsanız, vakit çizelgesi panelinizin altında gösterilen bitiş ekranı simgesini tıklayın. Aşağıdaki görsel, al ile özetlenen bitiş ekranı simgesini görüntüler.


Mevcut bitiş ekranı şablonunuzu , açılır menüde Şablonu uygula'yı tıklayarak yükleyebilir (bu, kendinizinkini meydana getirmek için faydalı bir kılavuzdur) yahut düzenleyicinin mahalli seçeneklerinden birini seçebilirsiniz: Video , Oynatma Listesi , Abone Ol , Kanal yahut Bağlantı . 


YouTube'un İçerik Stüdyosu'ndaki video düzenleme aracı yardım edebilir, fakat daha dayanıklı bir planlama aracı arıyor olabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense