Twitch'te Nasıl Para Kazanılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Ağustos 2021

Twitch'te Nasıl Para Kazanılır?

 Twitch'in en iyi yanlarından biri kültürdür. İzleyicilerin içeriklerini para ödemeden beklediği YouTube'un tersine, Twitch'in kültürü tamamıyla sevdiğiniz yayıncıları desteklemekle ilgilidir.


Twitch Para Kazanma


Aboneliklerin ve bitlerin kilidini açmak için tabi kuruluş statüsüne ulaşın

Kanalınızın para kazandığını görmenin en süratli yollarından biri, tabi kuruluş statüsüne ulaştığınız vakittir. Bağlı kuruluş statüsüne ulaşmak, hem aboneliklerin üstelik ufak alkışların kilidini açar.


Abonelikler, belli avantajların kilidini açmak için belli yayıncıyı arka vermek için insanların ödediği maaş bir ödemedir. Bu faydalar, reklamsız görüntüleme, ifadeler ve yayıncının sunmuş olduğu diğer şeyleri içerir. Üç abonelik seviyesi vardır: Sırasıyla 5$, 10$ ve 25$ maliyetle Katman 1, Katman 2 ve Katman 3. Bağlı yayıncı olarak, kanalınıza abone oldukları her ay için toplam abonelik ücretinin %50'sini alırsınız. Bir yayıncı olarak, izleyicileriniz için kıymeti en üst seviyeye çıkarmak için Twitch'in sunduklarının ötesinde enteresan faydalar düşünmek önemlidir.


Bağlı kuruluşların Twitch'te para kazanmasının bir diğer yolu dahi bitlerin tezahüratıdır. Bitler Twitch'in para birimidir ve 100 bit başına aşağı yukarı 1,40 USD karşılığında satın alınabilir. Bu 100 bit ile izleyiciler, keyif aldıkları bir şey yaptıklarında, bir tebrik olarak yahut yalnızca sizi arka vermek istedikleri için yayıncı için 'teşrif edebilirler'. Yayıncılar için bitler, bit başına 1 sent değerindedir ve 100 ABD doları değerindedir.


Paypal bahşiş ayarlama


İzleyicilerinizin akışı desteklemesine müsaade vermenin bir diğer olağanüstü yolu dahi Paypal bahşiş vermektir. Yapması çok kolaydır ve fazlası ademoğlu için birkaç dakika içerisinde yapılabilir. İlk olarak, hesabınızı işletmeye ayarlayın ve aşikar isminizi akış adınız yapın. Bu şekilde rastgele bir hususi bilgi sızdırılmış olmaz. İkinci olarak, akışınızın altındaki bir panelde bir ilişki kurmak istiyorsunuz. Çoğu şahıs, bir kere tıklandığında onları ödeme ağ geçidine götüren bir görsel içerecektir.


Streamlabs yahut Stream Elements gibi hizmetler vasıtasıyla, sizi mali olarak desteklemeye karar veren şahsa ilan yapabilir ve teşekkür edebilirsiniz. Akışınıza yardımcı olabilecek ilave bir düşünce de bir hibe amacı belirlemektir. Daha iyi bir yayın bilgisayarı yahut yeni bir oyun satın alabilmek istediğinizi varsayalım - bunu gaye olarak belirleyebilirsiniz ve toplu olarak yayınınız bu arzuyu destekleyebilir. Kitlenin onlar için daha iyi içerik oluşturmanıza yardımcı olmasını sağlamanın olağanüstü bir yolu olur.


Kendinle iştirak yap


Twitch'te azıcık para kazanmanın kolay bir yolu, tabi kuruluş pazarlamacılığıdır. Bunun olağanüstü bir örneği, tabi kuruluş uygulaması, kullanıcı yönünden harcanan her doların bir yüzdesiyle sizi ödüllendiren Amazon'dur. Bu, bakkaliyeden teknolojiye ve araçlara kadar her şeyi içerir. Bir kullanıcının Amazon'dahi bulabileceği her şey sizin için ufak bir iştirak geliri olur. Birçok online işletmenin de tabi kuruluş uygulamaları vardır. Bu tabi kuruluş gelirine erişmedeki ilk adımınız, Amazon yahut CJ Affiliate gibi onlara yayılan hizmetlere kaydolmaktır. Ardından, bu hizmetleri akışınız vasıtasıyla bağlayın ve kitlenizin bunları kullanmasına müsaade verin. Gelir büyük miktarlarda olmayabilir, fakat kitleniz büyüdükçe bu pasif gelir yolları dahi artacaktır.


Marka anlaşmaları yapın


Kitleniz büyümeye başladığında, marka anlaşmalarına bakmaya başlayabilirsiniz. Daha ufak yayıncılar için pekçok marka fırsatı, mahsul ve nakit kombinasyonudur. Bazı marka anlaşmaları çok büyük olur ve diğer bütün yollarla bir ayda kazanabileceğinizden daha çok para sunabilir. Hedef kitleniz için DOĞRU marka fırsatlarını ve doğru miktarda seçmeniz önemlidir. Çok çok yayıncı, önlerine çıkan rastgele bir marka anlaşmasını kabul ederek yayınlarını değersizleştiriyor ve izleyicilerine zarar veriyor. İdeal bir dünyada, markaya kendi başınıza anlaşmalar yapıyor olmalısınız. Oradan, kitlenizi ve uyuşma ile ilgili söylediklerini dinleyin - ilerledikçe farklılık yapın. Kitleniz, markanın size ödeme yapmaya arzulu olmasının nedenidir, bu nedenle cepleriniz dolmadan ihtiyaçlarının karşılandığından güvenilir olun.


Bir armağan listesi oluşturun


Son olarak, izleyicilerin akışınızı destek olmasının diğer bir yolu daha var: armağan listeleri. Bir armağan listesi yaratarak, gaye kitlenizin sizi düz bir nakit ödeme yerine direkt olarak bir ürünle desteklemesini edinebilirsiniz. Bu çoğunlukla izleyiciler yönünden tercih edilir zira paranın nereye gittiğini tam manasıyla bilirler. Akış yükseltmeleri, yiyecekler yahut ufak armağanlar gibi şeyler listenize ilave etmek için idealdir. Doğrudan para kazanmaya katkıda bulunmasalar dahi, diğer şeyler satın alabilmek için paranızı serbest bırakırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense