Kamera Satın Alma Rehberi Hangi Kamerayı Almalıyım ? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Ağustos 2021

Kamera Satın Alma Rehberi Hangi Kamerayı Almalıyım ?

 Yeni bir kamera arıyorsunuz fakat neye bakacağınızdan güvenilir değil misiniz? Bu blog yazısında fotoğrafçı, kameraman ve Epidemic Sound elçisi Dean Rojas, ihtiyaçlarınız için doğru kamerayı seçmek için size en iyi ipuçlarını verecek.


İşte ilk tavsiyem: Fotoğraf makinesi almayı bir gider olarak düşünmeyin; Bunu kariyerinize bir yatırım olarak düşünün. Yeni başlayan kameralardan (bütçe) orta düzeye (orta seviye) ve sonrasında daha büyük bütçeli ileri seviye film üreticileri için orta ila yüksek düzeye kadar değişik bedel aralıklarını ve kamera satın alma katmanlarını keşfedin. Bugün, her kategori için birtakım önerilerde bulunacağım.


kamera satın alma


En iyi başlangıç ​​ve bütçe kameraları


Çoğu içerik oluşturucu işe bir Canon Rebel T3i ila T6i yahut bir Canon 60d/ 70d /80d ile başlar. Bunların bu kadar süregelen olmasının sebebi, özetle, 300-800 USD seviyesinde bir bütçeyle 1080p HD çekimler elde edebilmenizdir. İlk kere foto makineleri için Canon'a yönelme eğilimindeyim zira foto makinesinden çıkan renkler gerçeğe çok daha yakın. Başka tür kameralara yatırım yapacaksanız, renkleri düzeltmeniz ve bunun nasıl çalışacağını öğrenmeniz gerekir.


Canon ile gitmek güvenilir bir bahis. Video için harikalar ve her yerde olağanüstü kameralar. Şimdi, bu bilmeniz gereken bir şey değil, fakat DSLR, Dijital Tek Lensli Refleks kamera manasına gelir. Bunun gibi kameralar, temel olarak fotoğrafçılık için sarfedilen kameralardır, fakat bunun yanı sıra video dahi çekerler. Kamera operasyonun beynidir, fakat büyük ihtimalle bütçenize başka vasıtalar dahi eklemelisiniz. Lensler, mikrofonlar, ışıklandırma ekipmanları, tripodlar... Liste uzayıp gidiyor. Bu alanda yeniyseniz ve içine girmek istiyorsanız, bütün paranızı kamera gövdesine harcamayın; yalnızca bütçenizde ne olduğuna ve bununla neler yapabileceğinize odaklanın.


Alana yeni başlayanlar için öneme alınması gereken bir başka nokta şayet şudur: Tek bir modele yahut tek bir kamera stiline takılıp kalmayın. Şu anda on beşinci kameramdayım yahut buna benzeri bir şey… Her vakit yükseltme yapabilirsiniz ve kameralar dahi büyük bir tekrar satım değerine sahip olma eğilimindedir.


YouTuber'lar için en iyi kameralar


Sony A6600 , YouTuber'lar için kusursuz bir seçimdir. Sadece ufak ve portatif olmakla kalmaz, bunun yanı sıra kameranın üzerinde açılır bir LCD ekran ile ani izleme otofokusunu bir araya getirerek harici bir monitöre gereksinim duymadan kendi kendine basit kayıt yapmaya imkan tanır. Bu kamera, 30 fps'de 4K ve 1080p HD'de 120 fps'ye kadar çekim yapan 24 megapiksellik bir ASP-C kırpma sensörüne sahip ve bu epey iyi.


Sony Alpha serisine uygulanan en yeni ilave etme, bu kamerada birkaç ıslah yaptı: pil ömrünü çoğaltmak için daha büyük bir pil, HGL video, bir kulaklık ve mikrofon jakı ve insanlar VE hayvanlar için tasarlanmış ani eye AF. Bu kamera, YouTube video yapım niteliğini çoğaltmak talip cümle alem için kusursuz bir vlog kamerasıdır.


En iyi ilerlemiş kameralar


Herhangi bir ilerlemiş içerik oluşturucu için kamera önerim Sony A7S III. Bu tam çerçeve polis kamera, 10 bit 4:2:2 renk ve 16 bit RAW video ile 120 fps'ye kadar 4K çekim yapılmasına imkan tanır. Size net ve net bir görüntü verecek çok yüksek hareketli bir renk kısmı aralığına sahiptir. Vücudun bizzat 3.498 dolardan başlıyor, fakat ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. Bu kamera video için yapılmıştır, fakat bunun yanı sıra yüksek nitelikli fotoğrafçılık özelliklerine sahiptir ve bu dahi onu bir yaratıcının bütün gereksinimleri için en üst seviye iş kuvveti durumuna getirir.


Bu kamera, çalışan kameramanlar arasında popülerdir; 5.5 durak içsel kamera sabitleme, yüz ve göz izleme ve çoklu kayıt için DÖRT farklı ses kanalı ile. Buradaki ikaz fiyattır; Sadece beden için para ödemiyorsunuz, bunun yanı sıra Sony lensler de değerli olmasından, bunların çevresinde dahi bütçe ayırmayı unutmayın.


En iyi yetkin kameralar


Düşük bütçeli kuvvetli bir kamera arayan bir film yapımcısıysanız, Blackmagic Pocket Cinema 4k ve 6k'ya göz atın. BMPCC4k'nin fiyatı 1.295 $ olduğu durumda, mahalli lens yuvası, başka camınızı kullanmak için bir uyarlayıcı satın almanız gereken mikro 4/3'tür. BMPCC6k, uyarlayıcı ihtiyacını yok eden mahalli bir Canon Lens ile birlikte gelir.


Blackmagic, en kullanıcı arkadaşı kamera menü navigasyonlarından birine hakim olup, neyle çekim yaptığınızı bilmenizi basitleştirir. Her iki kamera dahi, size bu hususta bulabileceğiniz en iyi renkleri ve hareketli aralığı veren bir biçim olan Blackmagic RAW formatında çekim yapar. bedel noktası. 4K kamera, 2,6K'dahi 120 fps ile 4k'de 60 fps'ye kadar çekim yapar. 6K, 6K'dahi 50 fps'ye kadar ve 120 fps'de 2,8K'ya kadar çekime müsaade verir. Bu kameralardan rastgele birini satın aldığınızda, çekimleriniz için renk alanını mükemmelleştirmek için kullanmanız gereken ilerlemiş bir renk revizyon ve video planlama platformu olan DaVinci Resolve'yi kullanmak için bir lisans verilir. Buradaki ikaz, yeni bir sistem kullanmanın öğrenme eğrisidir, fakat neticeler buna değer.


2021'de satın alınacak kameralar


RED'in yeni bütçe kamerası RED Komodo'dan bahsederek başlayalım . Bu kamera, beyin için aşağı yukarı 6000 dolardan başlayan ilk tüketici kamerasını kendi alanlarına getirerek RED'in rekabete verdiği yanıttır. Tüm film üreticileri, RED'in sunmuş olduğu üstün görüntü niteliği ve renk kısmı ile çekim yapmayı hayal eder, fakat bu, bu anne kadar her daim ulaşılmaz aşikar bir bedel noktası olmuştur.


RED Komodo, REDCODE RAW codec bileşeni ile 6k çözünürlüklü, 50 FPS'ye kadar VE 4000 çekimde 60 FPS'ye kadar harika 35 sensör sunar. Küresel deklanşör ve görüntü sabitleme, elde dahi elde edebileceğiniz en kesintisiz çekimleri sunar. Elde çekim uygulamak istemiyorsanız, Komodo KIRMIZI alternatiflerinden daha küçüktür ve üstelik Ronin-S gibi fazlası gimbal üstüne sığacak kadar küçüktür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense