Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

18 Ağustos 2021

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir 2021

 Instagram, ana şirketi olan Facebook gibi , tuhaf mahremiyet skandalına yabancı değiliz . 2018'in sonlarında , Instagram'ın 'Verilerinizi İndirin' özelliğinde , kullanıcıların şifrelerini düz metin olarak sızdıran bir emniyet açığı olduğu bildirildi .


İronik, zira bu özellik ilkin güvenliği çoğaltmak ve kullanıcının gizliliğini ve verilerini güvenliğini sağlamak için lanse edildi. Ayrıca, Cambridge Analytica sızıntısından sonra kullanıcılarının zihinlerini ferahlatmak için uygulandı.


Instagram


Şifre sızıntısı meydana çıktıktan sonra Instagram, yalnızca az sayıda kullanıcının risk altında olduğunu ve problemin süratle çözüldüğünü açıkladı. Bununla beraber, Instagram'ın gizliliğiniz için bir tehdit oluşturmasının başka yolları dahi vardır .


Örneğin, Instagram'ın varsayılan ayarı, manuel olarak kapatmadığınız sürece konumunuzu kendi kendine izleyecektir .


Bu bilgiler, zamanınızın fazlasını geçirdiğiniz konuma göre size tanıtım göstermek için tüketilir. Ayrıca Instagram ,  aplikasyon içi etkinliklerinizi (zevkler, yorumlar, hikayelerle etkileşiminiz ve benzeri.) başka kullanıcılarla paylaşır .


Ardından, 2018'in başlarında DM hizmetlerinde güncelleme geldi. Kullanıcıları üzen yalnızca "görülen" tebliğ yahut yazma balonu değil, vaziyet faaliyeti bildirimiydi.


Instagram bundan sonra başkaları aktif olduğunda ve üstelik son olarak ne vakit aktif olduklarını kullananlara bildiriyordu . Bu özellik varsayılan bir ayardır, fakat hesap ayarlarının 'Gizlilik ve Güvenlik' alanında dönem dışı bırakılabilir.


Biraz daha düşük online paylaşım uygulamak istiyorsanız sosyal medya hesaplarınızı silmeyi yahut dönem dışı bırakmayı düşünebilirsiniz. Bu makale size Instagram hesabınızı daimi olarak nasıl sileceğinizi gösterecektir.


Devre Dışı Bırakma ve Silme: Bilmeniz Gerekenler


Instagram hesabınızı tercihinize göre hem dönem dışı bırakabilir üstelik daimi olarak silebilirsiniz.


Hesabınızın dönem dışı bırakılması geçicidir , fakat dönem dışı bırakıldığında hesabınız, profiliniz, takipçileriniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız ile birlikte başka kullanıcılardan gizlenecektir . Tüm bu verileri geri yüklemek ve Instagram'ı yineleme normal şekilde kullanmaya başlamak için hesabınıza yineleme giriş yapmanız yeterlidir.


Instagram hesabı silme prosedürü geri alınamaz  - silinen bir hesap geri yüklenemez. Instagram hesabınızı sildiğinizde , fotoğraflar, takipçiler, zevkler ve benzeri. dahil bütün verileriniz daimi olarak silinecektir . Gelecekte, Instagram'a yineleme kaydolmayı seçerseniz, tıpkı kullanıcı ismini bir daha kullanamayacaksınız ve başka kimse kullanamayacak.


Instagram Hesabını Devre Dışı Bırakma


Uygulama üzerinden Instagram'ı dönem dışı bırakamazsınız, bunun Instagram internet sitesindeki bir internet tarayıcısında yapılması lazım olur. Instagram'a durmak istiyorsanız alttaki adımları uygulayarak hesabınızı dönem dışı bırakabilirsiniz:


1- On Instagram internet hesabınıza giriş yapın ve gitmek için ademoğlu simgesini tıklayarak profil sayfasında .

' Profili Düzenle 'yi seçin , sayfanın en altına gidin ve ' Hesabımı geçici olarak dönem dışı bırak ' sekmesini tıklayın.

3- Size ' Hesabınızı niçin dönem dışı bırakıyorsunuz? ', açılır menüden bir niçin seçin.

4- Şifrenizi yineleme girin ve ' Hesabı geçici olarak dönem dışı bırak ' sekmesini seçin .

5- Hesabınız şimdi dönem dışı bırakıldı ve bir kere daha seans açana kadar başka kullanıcılardan gizlenecek . NOT: Instagram kullanım politikası gereği Instagram hesabınızı haftada yalnızca bir kere dönem dışı bırakabilirsiniz.


Instagram Verilerinizi İndirme


Instagram hesabınızı sildikten sonra, bütün verileriniz tamamıyla kaybolur - geri alınamaz.


Bu sebeple, hesabınızı silmeden evvela Instagram verilerinizi indirmek isteyebilirsiniz , böylece zaman içerisinde yayınladığınız bütün foto, video ve benzeri. Instagram verilerinizin bir kopyasını indirmek için:


1- Instagram profilinize gidin ve 'Ayarlar'ı (dişli simgesi) seçin.

2- 'Gizlilik ve Güvenlik' sekmesine tıklayın ve ' İndirme İste ' opsiyonuna tıklayın .

3- Enter elektronik posta adresini size Instagram verilerin bağlantısını alabilmek istiyorum, şifrenizi ardından.

4- 48 saat içerisinde, ' Instagram Verileriniz ' başlıklı verilerinize ilişki içeren bir elektronik posta alacaksınız . 'Veri İndir'i tıklayın.


Adım Adım Kılavuz: Instagram Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?


Devre dışı bırakmada olduğu gibi, bir Instagram hesabı yalnızca bir internet tarayıcısı üzerinden silinebilir . Instagram hesabınızı daimi olarak silmek için bu kolay adımları izleyin:


1- Instagram internet sitesinde hesabınıza giriş yapın.

2- Instagram'ın ' Hesabını Sil ' sayfasına git. Açılır menüden ayrılma nedeninizi seçin.

3- Şifrenizi girin ve ' Hesabımı daimi olarak sil'e tıklayın.

4- Sizin Instagram hesabınız silinir.


Verilerinizi Gizli Tutmanın Diğer Yolları


Birçoğumuz mühim verilerimizi yedeklemek ve/yahut dosyaları biriktirmek için bir Bulut Depolama Hizmeti kullanıyoruz. Bu depolama hizmetlerinden birini kullanıyorsanız , dosyalarınızı kendi kendine şifreleyen birini seçin . Ancak, bulut sağlayıcısı şifrelemenizin anahtarını elinde tuttuğundan, verilerinize erişebilir ve üstelik istekleri üstüne devlet yetkilileriyle paylaşabilirler .


Dosyalarınızı  buluta yüklemeden evvela manuel olarak şifreleyerek bu problemi çözebilirsiniz . Bu sebeple, verilerinizin anahtarını elinde tutan tek şahıs siz olacaksınız . Şifreleme anahtarlarını dahi buluta yüklemediğiniz sürece bulut sağlayıcınızın erişimi olmayacaktır.


Verilerinizi manuel olarak şifreleme konusu ile ilgili daha evvela deneyiminiz olmasa dahi, kullanımı kolay bir dizi bedava şifreleme uygulaması vardır.


Bilgisayarınız ve taşınabilir işletim sistemlerinizle ve bulut depolama sağlayıcınızla ahenkli şifreleme yazılımı seçin. Şifreleme uygulamanız ayrıyeten uçtan uca şifrelemeye sahip olmalı ve katiyen şifrenizi saklamamalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense