Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

12 Ağustos 2021

Gmail Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim 2021

 Unutulan Gmail şifreleri hesaba girişi engeller, fakat birkaç usul kullanarak gmail şifre kurtarma ve sıfırlama yapabilirsiniz. Güvenlik soruları, Google'ın kullandığı bir hüviyet teyit katmanıdır, fakat yanıtlarınızı unuttuysanız, bu, seans açmayı daha dahi güçleştirir. Güvenlik katmanları, bilgilerinizi güvenliğini sağlamak için tasarlanmıştır. Neyse ki Google, bu yanıtları unutabileceğinizi biliyor ve Google kod oluşturucudan alınan 8 basamaklı bir yedek kod dahi girmek üzere diğer hüviyet teyit yöntemlerine sahiptir.


gmail şifremi unuttum


Güvenlik Soruları ve Gmail Şifre Sıfırlama


Kişisel yahut iş Gmail hesabınızı kurtarmak tıpkı prosedürü kullanır. Gmail ile kullandığınız tıpkı bilgisayarı, akil telefonu ve tarayıcıyı kullanmayı tecrübe edinin. Google, kimliğinizi kanıtlamanıza yardımcı olacak tarayıcıyı tanıyacaktır. Kayıp şifre sekmesini belirlediğinizde Google emniyet soruları ile sıfırlamak isteyecektir. Google, soruları hatırlamasanız dahi yanıtlamaya çalışmanızı tavsiye eder. İlk sefer başarısız olursa, tıpkı cevapta değişik bir varyasyonla diğer bir girişimde bulunun. Örneğin, bir ABD eyalet namına verilen cevap, kısaltmayı yahut tam manasıyla yazılan adı alabilir. Doğrulama işleminden vazgeçmeden evvela bunu adamakıllı düşünün ve muhtemel imla ve kısaltma varyasyonlarını tecrübe edinin.


Ek Doğrulama Soruları


Standart emniyet sorularına ilave olarak Google, hesabın oluşturulduğu ayı ve senesi sorabilir. Google, kimliğinizi kanıtlamaya çalışırken yanıtlarınızı filtrelemek için çok hususi sorular sorar. Şüpheli faaliyet sebebiyle hesabınıza erişemiyorsanız, kimliğinizi ispatlama süreci daha titizdir.


Yedek Hesaplar


Google sık sık bir yedek elektronik posta hesabı mı yoksa bir kurtarma telefon numarası mı düğümlemek istediğinizi soracaktır. İdeal olarak, yerinde bir yedek hesabınız olacak ve giriş bilgilerini hatırlayacaksınız yahut hala tıpkı telefon numarasına sahip olacaksınız. Google, yedek hesap opsiyonuna bir Gmail teyit kodu göndererek size Gmail şifrenizi sıfırlamanız için bir elektronik posta yahut teyit metnini tanımlamanız için bir elektronik posta gönderecektir. Bunu hesabınıza ulaşmak ve şifrenizi sıfırlamak için kullanabilirsiniz.


Hesabınızı Yeniden Oluşturun


Kimliğinizi onaylayamıyorsanız ve eski e-postalara yahut eski elektronik posta adresine aslında gereksiniminiz yoksa, yeni bir elektronik posta hesabı oluşturmayı düşünün. Parolanın kaybolması halinde kurtarma prosedürünü basitleştirmek için bütün emniyet protokollerini yeni hesapta ayarlayın. Eski hesaptaki e-postalara ve bilgilere mutlaka gereksinim duyuyorsanız, son deva direkt olarak Google desteği sayesinde iletişime geçmektir. Şirketin bir elektronik posta dayanak sistemi ve aramanız için bedava bir telefon numarası vardır. Güvenilir dayanak alabilmek azıcık vakit alabilir, fakat hesaba tamamıyla erişiminiz yoksa tek yol budur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense