Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

02 Haziran 2021

Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri

 Bankamatiklerden en sık yaptığımız işlem olan para gönderme işlemini kartsız bir şekilde yapmak, pratik bir işlem olduğu için; son dönemde kartsız bir şekilde para gönderen insan sayısı hayli fazladır. Ancak yine de kartla para göndermeye alışkın insanların pek tercih ettiği bir yöntem değildir. Kartını kaybetmiş ya da o gün kartını kullanmak istemeyenler için bankamatik üzerinden kartsız para gönderme işlemini bilmek gerekebilir. Peki, nasıl kart olmadan bankamatikten para gönderebilir, bunun öğrenilmesi gerekir.


bankamatik


Bankamatikten Kartsız Para Göndermek İçin Yapılması Gerekenler


Bankamatikten kartsız para göndermek çok basit bir işlem olup, sadece listelenen maddelerin yapılması yeterli olacaktır.

  1. Bankamatik ekranından ''Giriş'' tuşuna basıp gelen menüde ise ''Para Yatırma'' menüsüne basın.
  2. ''Başka Hesaba Para Yatırma'' seçeneğini işaretleyin.
  3. Daha sonra gelen ekrana sizin kendi TC numaranızı ve telefon numaranızı girin ve onaylayın.
  4. Göndermek istediğiniz hesaba ait hesap numarasını ve şube kodunu girin.
  5. Bilgileri doğru girdiğinizden emin olduktan sonra onaylayın ve göndermek istediğiniz para miktarını bankamatikteki hazneye yerleştirin.
  6. Bu aşamadan sonra telefonunuza bankanızdan gelen şifreyi bankamatiğe tuşlayın ve onaylayın.

Bu maddeleri uygulayarak rahatlıkla bankamatikten kartsız para gönderebilirsiniz. Bu işlem için bankalar genellikle para gönderim ücreti talep eder. Para gönderim ücretinin miktarı ise hangi bankayı kullandığınıza bağlı değişiklik gösterir. Belli bir ücret yoktur.


Neden Kartsız Bir Şekilde Bankamatikten Para Göndermeliyim?


Bankamatikten kart ile para göndermeye alışmış biri için kartsız para yollamanın ekstradan çok fazla bir avantajı yoktur. Fakat kartın kaybolması, kartın o an yanımızda olmaması ya da kart şifresinin unutulduğu durumlarda parayı bankamatikten kartsız yollamak gerekir. Böyle bir durumda bankamatikten parayı kartsız gönderebilmek çok önemli hale gelir. Bu yüzden bu yöntemi bilmek gerekir.


Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Göndermenin Dezavantajı Nedir?


Bankamatik üzerinden kartız para göndermek her ne kadar bazı durumlarda hayatı kolaylaştırsa da bazı kötü yanları da vardır. Para gönderim ücreti talep eder. Bu miktar her ne kadar cüzi bir miktar olsa da bu işlemi sık kullanan kişiler için ekstradan bir masraf olacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense