Yurt Dışına Para Gönderme Yolları 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

06 Mayıs 2021

Yurt Dışına Para Gönderme Yolları 2021

Türkiye’den yurtdışına para göndermek için birçok yol bulunmaktadır. Bu yollar birçok olmasına rağmen güvenilir olmasına dikkat edilmektedir. Para gönderme deyince akla hemen banka transferleri gelmektedir. Fakat yurtdışına para göndermenin daha ekonomik ve güvenilir yolları bulunmaktadır.

yurtdışına para gönderme

1.Transferwise ile Para Gönderme


Bu işlemle yurt dışına para göndermek güvenilir yöntemdir. Türkiye’deki banka hesabınızdan gönderdiğiniz 250 Euro yurtdışındaki bankaya 249,37 Euro olarak iletilmektedir. 0.63 Euro gibi küçük bir kesinti yapmaktadır. Transferwise işlemiyle para gönderebilmek için öncellikle e-mail üyeliğini oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra size nasıl yapacağınız adım adım Türkçe anlatılacaktır. Paranızı banka kartınıza aktarmanız gerekmektedir. Böylece daha hızlı ve basit bir şekilde paranız karşı tarafın bankla hesabına iletilecektir. Paranızı banka kartınıza aktarttıktan sonra kendi İBAN’nınızı ve karşı tarafın İBAN'ını girmeniz gerekmektedir. Ayrıca karşı tarafın da Transferwise üyeliği olması gerekmektedir. Bu işlemle paranız 2-3 iş günü içerisinde karşı tarafın banka hesabına geçmiş olacaktır. Transferwise online bankacılık olarak düşünülebilir.

2.UPT ile Para Gönderme


UPT yöntemi ile para göndermek de oldukça güvenilirdir. Bu yöntem PTT aracılığı ile yapılmaktadır. UPT´nin açılımı da ucuz para transferidir. Adından da anlaşıldığı üzere UPT para gönderimlerde düşük komisyon almaktadır. Bu yöntemle yurtdışındaki kişinin banka hesabına kolayca para aktarabilirsiniz.

3.Swift ile Para Gönderme


En bilindik yurtdışına para gönderme yöntemidir. Fakat swift yöntemi komisyonunu biraz fazla almaktadır. Her gönderimde 40-50 Euro gibi kesinti yapmaktadır. Swift hafta içleri öğlene kadar hizmet vermektedir. Ulaşımı da gayet hızlı bir şekilde olmaktadır. Swift aracılığıyla para göndermenin en avantajlı tarafı ise araya oldukça az bankanın girmesidir. Para gönderimi yapmak için gittiğiniz bankadaki gişede görevli kişi size gerekli açıklamaları yapacaktır.

4.Western Union ile Para Gönderme


Yurtdışına para gönderimde oldukça bilindik bir yöntem olan Western Union oldukça güvenilirdir. Bu yöntemle para göndermek için de belli bir ücret komisyon alınmaktadır. Her gönderimde 50 Euro gibi ücret kesinti yapmaktadır. Bu işlemler de PTT aracılığı ile yapılmaktadır. Telefon uygulaması, internet siteleri de bulunmaktadır. Uygulaması ve internet sitesi Türkçe olarak kullanılabilmektedir. Bu işlemler 1-3 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.

5.Moneygram ile Para Gönderme


Moneygram Western Union şirketinin en önemli rakiplerinden biridir. Bu şirketlerin arasında birkaç fark bulunmaktadır. Western Union` da MTCN numarası bulunmaktadır. Fakat Moneygram da bulunmamaktadır. Moneygram’da hesap oluşturulur ve para oraya gönderilir. Moneygram 200 den fazla ülkede servis vermektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense