Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir Fabrika Ayarları Reset Atma | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

02 Mayıs 2021

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir Fabrika Ayarları Reset Atma

 Sıfırlama, modeminizi fabrika varsayılan ayarlarına geri yükler. Statik IP adresi kurulumu, DNS, kişiselleştirilmiş parola, WiFi ayarları, yönlendirme ve DHCP ayarları dahil, değiştirmiş olabileceğiniz tüm özelleştirilmiş ayarları da siler. Özel ayarlarınız varsa, modem sıfırlamadan önce ayarlarınızı yedekleyebilir ve ardından sıfırlama tamamlandığında yeniden geri yükleyebilirsiniz.


modem şifresi


Modem sıfırlama ne zaman yapılmalıdır?


Modeminizi nasıl sıfırlayacağınızı keşfetmeden önce, fabrika ayarlarına sıfırlamanın ne zaman uygun olacağını tartışmak önemlidir. Modeminiz düzgün çalışmıyorsa veya geri alamayacağınız bazı ayarları değiştirdiyseniz, modeminizi varsayılan ayarlarına sıfırlamanın zamanının geldiğine karar verebilirsiniz.


Modeminizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?


Modeminizi sıfırlamak için tercih edilen yöntem, kullanıcı ayarları arayüzünde oturum açmaktır. Bu bir seçenek değilse, modemin arkasındaki sıfırlama düğmesini kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz. 


Önemli Not:   


Modem oturum açma bilgilerinizi herhangi bir noktada özelleştirdiyseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, ağ adının (SSID) ve parolanın modemi aldığınız zamanki haline dönmesine neden olur. Bunlar modem etiketinde gösterilir ve ağa ilk kez giriş yaptığınızda bu orijinal oturum açma kimlik bilgilerini kullanmanız gerekecektir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense