WhatsApp Business Nasıl Kullanılır İpuçlar 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Nisan 2021

WhatsApp Business Nasıl Kullanılır İpuçlar 2021

 WhatsApp'ı iş için nasıl kullanacağınızı öğrenin ve müşterilerinize anında, kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri sağlayın.


Muhtemelen sosyal medya stratejinize Twitter ve Facebook gibi platformları dahil etmiş olsanız da , WhatsApp markanız için eşit derecede önemli olabilir.


WhatsApp Kullanımı


Doğru: WhatsApp yalnızca iş arkadaşlarınıza mesaj göndermek veya ailenizle farklı bir şehirde görüntülü sohbet etmek için değildir. İş için de kullanılabilir.


WhatsApp Business , özellikle küçük işletme sahipleri düşünülerek oluşturuldu. Müşterilerinizle bağlantı kurmanıza ve onları anında, kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri ile desteklemenize yardımcı olabilir .


Markanızın sosyal stratejisine bir WhatsApp Business hesabı eklemeyi hiç düşünmediyseniz, bunun neden iyi bir fikir olabileceğini keşfedeceğiz.


WhatsApp nedir Nasıl Kullanılır?


WhatsApp, Facebook Messenger veya We Chat gibi bir mesajlaşma uygulamasıdır .


Mobil uygulama, diğer WhatsApp kullanıcılarıyla iletişim kurmanıza izin vermek için telefonun İnternet bağlantısını kullanır, bu da onu uluslararası arama veya mesajlaşmaya uygun fiyatlı bir alternatif haline getirir.


WhatsApp, 2009'da piyasaya sürüldüğünde bağımsız bir mesajlaşma şirketiydi, ancak Facebook bunu 2014'te satın aldı. 2021 itibariyle hala Facebook'a aittir.


İnsanlar WhatsApp'ı ticari veya kişisel kullanım için kullanıyor çünkü:


  • Bedava. Alabileceğiniz tek ücret, veri dolaşımı ücretleridir.
  • Güvenilirdir. Wi-fi'ye bağlı olduğunuz veya mobil veriniz olduğu sürece, dünyanın her yerinden kullanıcılarla iletişim kurmak için WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.
  • Yaygın olarak bulunur. 180 farklı ülkede WhatsApp kullanıcıları var.
  • Bu sadece mesaj atmakla ilgili değil. WhatsApp'ı sesli mesajlar, aramalar ve video görüşmelerinin yanı sıra fotoğrafları, videoları, belgeleri veya konumunuzu paylaşmak için kullanabilirsiniz.


WhatsApp Business hesabı nasıl oluşturulur?


1. Android veya iPhone için WhatsApp Business uygulamasını indirin


2. Hüküm ve koşulları kabul edin


3. İşletmenizin telefon numarasını girin


4. Bilgilerinizi girin


Telefon numaranızı girdikten sonra otomatik olarak bu sayfaya yönlendirileceksiniz. İşletme adınız gibi temel ayrıntıları doldurun, bir profil resmi ekleyin ve işletmenizi en iyi tanımlayan kategoriyi seçin.


5. WhatsApp iş araçları hakkında daha fazla bilgi edinin


Bir sonraki adımda, e-ticaretiniz veya otomatik mesajlaşmanız için bir ürün kataloğu oluşturma hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Otomatik mesajlaşma gibi gelişmiş özelliklere geçmeden önce, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi eklediğinizden emin olun. Ayarlardaki İşletme Profili kategorisindeki adresleri, saatleri ve web sitelerini yönetebilirsiniz.


6. Şimdi müşterilerinizle bağlantı kurmaya başlayın


Bu kadar! Artık işletmeniz için bir WhatsApp hesabı oluşturmayı bildiğinize göre, müşterilerle iletişim kurmak için messenger uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense