Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

30 Nisan 2021

Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir?

 Günümüzde akıllı telefon kullanımının çoğalması ve teknolojinin gelişmesiyle beraber bankalar şubeye ihtiyaç duymadan kolay ve hızlı şekilde kullanabileceğimiz mobil bankacılık uygulamaları mevcut.


mobil bankacılık


Mobil Bankacılığı Nasıl İndirilir?


Android telefonlarınız da kullandığınız bankaların uygulamasını Google Play üzerinden arama motoruna kullandığınız bankanın adını yazarak aratıp sonrasında indir butonunu tuşlayarak çok kolay ve kısa bir süre içerisinde telefonunuza indirebilirsiniz. Aynı şekilde Apple telefon kullanıyorsanız app Store üzerinden arama motoruna kullandığınız bankanın adını yazarak indir butonuna Tıklayıp kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Kamu veya özel bankaların neredeyse hepsinin bankacılık uygulamaları vardır. Bankanız şubesinden, çağrı merkezleri üzerinden ya da ATM’lerden edindiğiniz cep şube şifresi ile T.C kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz.


Mobil Bankacılıkta Neler Yapılabilir?


Mobil bankacılık uygulamanız üzerinden şubeye gidip yapabileceğiniz işlemlerin neredeyse hepsini tek tuşla halletmeniz mümkün. Yapmak istediğiniz işlemler için bankacılık uygulamaları sizden sms onay veya tarafınıza şifre göndereceğinden adınıza ait olan telefon numarasının banka kayıtlarından olduğuna emin olunuz. Bankacılık uygulaması üzerinden yapabileceğiniz işlemlerin bazılarına bir göz atalım.


Para Transferleri: 


Kendi hesaplarınız arasından havale yapabileceğiniz gibi başka kişilere de EFT yapmanız bu işlem menüsü üzerinden mümkün. Bazı başka bankalara gönderilen EFT işlem ücreti alabilmektedir.


Bankacılık İşlemleri:


Bankacılık işlemleri üzerinden vadeli/vadesiz hesaplarınızı kontrol edebilir, hesap bilgilerinize ulaşabilir, otomatik ödeme talimatlarını gerçekleştirebilirsiniz.


Fatura Ödemeleri:


Mobil uygularınız üzerinden birçok kurum ödemeleri yapılabilir. Elektrik, su, doğalgaz, telefon ve televizyon faturalarınızın ödemelerini yapabilir veya otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Cep telefonlarınıza GSM TL yükleme işlemlerinizi, şans oyunları, vergi, SGK, sınav ücreti ödemeleri, bağış ve benzeri bazı ödemeleri yapmanız mümkün.


Mevduat Hesabı:


Bankacılık uygulamanız üzerinden birikim yapmak istediğiniz zaman ister vadeli bir hesap açıp istediğiniz tutarı Türk Lirası, Dolar veya Euro cinsinden yatırabilir. Ya da vadesiz hesap üzerinden altın, dolar veya başka yabancı para birimlerinden alıp birikim hesabı oluşturabilirsiniz.


Bunların dışında bankacılık mobil uygulamaları üzerinden, şifre işlemleri, kredi kartı veya kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi kartı veya kredinizin ödemelerini gerçekleştirebilir. Kredi kartı harcamalarınızı taksitlendirip, harcama kontrollerinizi de yapmanız mümkün. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense