Instagram'da Son Görülme Nasıl Kapatılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

08 Nisan 2021

Instagram'da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

 Günümüzde sosyal medya kullanımı giderek artış gösteriyor. Hiç şüphesiz sosyal medya kullanımında Instagram başlarda yer alıyor. Hâl böyle olunca kullanıcıların Instagram' ı keşfetmek adına sordukları sorular da artış gösteriyor. Bu sorulardan biri de son görülmenin nasıl kapatılacağı yönünde.


Instagram'da Son Görülme


Instagram'ın Özellikleri Nelerdir?


Instagram; fotoğraf paylaşma, video paylaşma, paylaşılan fotoğraf veya videolardan haberdar olarak beğenip yorum yapmak veya arkadaşlarımızla görüntülü görüşmenin yanı sıra canlı yayın açmak yahut da açılan canlı yayınlara katılım sağlamak gibi çok geniş bir yelpaze ile kullanıcılara hizmet veriyor. Verilen bu hizmetler arasında son görülmemizi açarak takipçilerimizi haberdar etmek ve onların aktifliğinden haberdar olmak gibi özellikler de yer alıyor.


Instagram' daki Son Görülme Nedir?


Instagram'daki son görülme özelliğinin aktif olması ile takipçilerimiz en son hangi tarihte Instagram'a giriş yaptığımızı görebilir ve bu sayede iletişim kurmak kolaylaşabilir. Ayrıca son görülme özelliğinin aktif olması ile bizler de takip ettiğimiz kullanıcıların en son hangi tarihte Instagram'a giriş yaptıklarını görebiliriz. Fakat her kullanıcı bu özelliği kullanmak istemiyor olabilir, tam da bu yüzden Instagram bu özelliği kapatmak gibi bir seçenek de sunuyor biz kullanıcılara.  


Sizlerde Instagram kullanırken son görülme özelliğinin aktif olması halinde kendinizi güvende hissetmiyor ya da sizi rahatsız eden herhangi bir sebepten dolayı bu özelliği kapatmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit.


Instagram' da Son Görülme Kapatmak İçin İzlenecek Adımlar:


Öncelikle kullandığınız aygıttan uygulama yolu ile veya arama motorunuz üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın, profilinize girin, sağ üstte bulunan üç çizgiye basarak ayarlara ulaşın buradan gizliliğe tıklayarak hareket durumuna giriş yapın ve aktifliği sonlandırın.


  • Instagram giriş> profil> ayarlar> gizlilik> hareket durumu


Son görülmenizdeki aktifliği sonladırmanız ile takipçileriniz sizin aktifliğinizden, en son ne zaman aktif olduğunuzdan haberdar olamadığı gibi siz de takipçilerinizin bu bilgilerine erişim sağlayamayacaksınız.


Instagram' da Son Görülme Kapatılıp Tekrar Açılabilir Mi?


Son görülme özelliği istendiği zaman tekrar aktifleştirilebilir, üstelik herhangi bir süre geçmesine de gerek yoktur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense