WordPress ile Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

12 Mart 2021

WordPress ile Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır 2021

İnternette web site kurulumu yapmak adına teknik bilginiz mi yok? Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. 400.000'den fazla kişinin WordPress ile hiçbir kodlamaya ihtiyaçınız olmadan adım adım web sitesi nasıl yapılır kapsamlı bir eğitim sizleri bekliyor.

Şimdi siz de kimseden destek almadan kendi web sitenizi kolaylıkla kurabileceksiniz.

wordpress kurulumu

Bir web sitesi kurmak için neye ihtiyacım var?


WordPress sitenizi başlatmak için aşağıdaki üç şeye ihtiyacınız olacak.

  • Bir alan adı - bu, web sitenizin google.com gibi adıdır
  • WordPress barındırma - bu, web sitesi dosyalarınızın depolandığı yerdir.
  • 45 dakika bölünmemiş dikkatiniz.

Bir WordPress web sitesinin maliyeti nedir?


Bu sorunun cevabı gerçekten ne tür bir web sitesi kurmaya çalıştığınıza bağlıdır. Bir web sitesi kurmanın gerçekte ne kadara mal olduğunu açıklayan 2000 kelimelik bir rehber yazdık .

Tipik bir işletme web sitesi, yıllık 100 $ gibi düşük bir maliyete sahip olabilir ve yılda 30.000 $ 'a kadar çıkabilir.

Tüm kullanıcılarımıza küçükten başlamalarını ve ardından işletmeniz büyüdükçe web sitenize daha fazla özellik eklemelerini öneririz. Bu şekilde, paradan tasarruf edecek ve potansiyel kayıpları en aza indirecek ve aşırı harcamalardan kaçınacaksınız.

Bu kılavuzda, 100 $ 'dan daha düşük bir fiyata nasıl web sitesi oluşturacağınızı göstereceğiz .

Gelecekte ona daha fazla özellik ekleyerek bunu nasıl daha ileriye taşıyacağınızı da göstereceğiz.

En iyi web sitesi platformu hangisi?


Bir web sitesi kurulumu için yardımcı olacak birçok web sitesi kurucusu vardır. Web sitesi platformunuz olarak kendi kendine barındırılan WordPress'i kullanmanızı öneririz .

WordPress, dünyadaki en popüler web sitesi platformudur. İnternetteki tüm web sitelerinin yaklaşık % 28'ine güç sağlar.

WordPress ücretsizdir ve binlerce web sitesi tasarımı ve uzantısıyla birlikte gelir. Son derece esnektir ve web sitesi sahiplerine sunulan hemen hemen her üçüncü taraf araç ve hizmetle çalışır.

WPBeginner da dahil olmak üzere tüm web sitelerimizi oluşturmak için WordPress kullanıyoruz.

Adım 1. Kurulum


Yeni başlayanların yaptığı en yaygın hatalardan biri, yanlış web sitesi platformunu seçmektir. Neyse ki, buradasın, bu yüzden bu hatayı yapmayacaksın.

Çoğu kullanıcı için, kendi kendine barındırılan bir WordPress.org sitesi mükemmel bir çözümdür. Aklınıza gelebilecek her türlü web sitesini oluşturmanıza izin veren binlerce tasarım ve eklenti ile birlikte gelir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için lütfen WordPress'i neden kullanmanız gerektiğine dair kılavuzumuza bakın .

WordPress, herhangi bir kısıtlama olmaksızın herhangi bir web sitesi oluşturmak için herkesin indirmesi ve kullanması için ücretsizdir.

Adım 2. WordPress'i kurun


Barındırma hesabı kontrol panelinizde (cPanel) farklı şeyler yapmak için tonlarca simge bulacaksınız. Hiçbir zaman % 95'ini kullanmanıza gerek kalmayacak, böylece güvenle görmezden gelebilirsiniz.

CPanel'de web sitesi bölümüne gidin ve ardından WordPress simgesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, WordPress'i kurmak istediğiniz alan adı (domain) seçmeniz istenecektir. Açılır alandan alanınızı seçin ve ardından İleri'yi tıklayın.

Şimdi web sitenizin adını, yönetici kullanıcı adını ve web siteniz için bir şifre girmeniz gerekecek. Endişelenmeyin, gerekirse daha sonra WordPress ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, ekrandaki tüm onay kutularını işaretlemeniz ve ardından devam etmek için 'Yükle' düğmesine tıklamanız gerekir.

Hızlı Kurulum şimdi WordPress'i web sitenize kurmaya başlayacak. Bu arada, sitenize yükleyebileceğiniz bazı web sitesi şablonlarını gösterecektir.

Bunu şu anda yapmanıza gerek yok çünkü bu kılavuzda daha sonra web sitenizde ücretsiz WordPress şablonunu nasıl bulacağınızı ve kuracağınızı göstereceğiz.

Kurulum bittiğinde, üst başlıkta bir başarı mesajı göreceksiniz.

Tebrikler! İlk WordPress web sitenizi oluşturdunuz.

Adım 3. Temanızı Seçin


WordPress sitenizin görsel görünümü bir wordpress teması ile kontrol edilmektedir.

WordPress temaları, görünümünü değiştirmek için web sitenize yükleyebileceğiniz profesyonel olarak tasarlanmış şablonlardır.

Varsayılan olarak, her WordPress sitesi temel bir temaya sahiptir. Web sitenizi ziyaret ederseniz, aşağıdaki gibi görünecektir:

Ancak endişelenmeyin, sitenize yükleyebileceğiniz binlerce ücretsiz ve ücretli WordPress teması vardır.

Temanızı WordPress yönetici panosundan değiştirebilirsiniz. Görünüm »Temalar sayfasını ziyaret edin ve ardından 'Yeni Ekle' düğmesine tıklayın.

Adım 4. Sitenize İçerik Ekleyin


WordPress, yayınlar ve sayfalar adı verilen iki varsayılan içerik türüyle birlikte gelir . Gönderiler bir blogun parçasıdır ve ters kronolojik sırada görünür (daha yeni öğeler önce görüntülenir).

Öte yandan sayfaların, ilgili sayfanız, iletişim sayfanız, gizlilik politikanız vb. Gibi statik "tek seferlik" tür içerik olması amaçlanmıştır.

Varsayılan olarak, WordPress blog yazılarınızı web sitenizin ön sayfasında gösterir. Bunu değiştirebilir ve WordPress'in herhangi bir sayfayı web sitenizin ön sayfası olarak göstermesini sağlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense