VPN Hızını Yükseltmek İçin 5 Fikir | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Mart 2021

VPN Hızını Yükseltmek İçin 5 Fikir

Bir VPN’e bağlanıldığında internet hızında düşüş yaşanması oldukça normaldir. Bunun sebebi verilerinizin güvenli bir şekilde VPN tünelinden geçiyor olması ve bu işlemin de zaman alıyor olmasıdır. İnternetiniz yavaş çalışıyorsa, bu 5 hızlandırma yöntemini deneyin.


vpn hızını yükseltme


Cihazınızı Yeniden Başlatın


Çok fazla kaynak çalıştırmak veya bellek yetersizliğinden dolayı telefon/bilgisayar sisteminiz yavaş çalışıyor olabilir. Bu oldukça olağan bir durumdur. Hızı arttırabilmek için yeniden başlatmak yeterli olabilir.


Sunucularınızı Değiştirin


Size daha yakında olan bir sunucuyu seçerek, bağlantıyı hızlandırabilirsiniz. Genelde, bu değişiklik hız performansında artış sağlar. Ayrıca sunucu değiştirmek, bu bağlantıdaki tıkanıklık sorunlarını önlemeye de yardımcı olur. Sunucu listesini inceleyip size daha yakın olan başka bir sunucu olup olmadığına bakarak ona geçiş yapabilirsiniz.


Cihazınızı Değiştirin


Bazı cihazlar yüksek hızlı interneti desteklemiyor olabilir. VPN, çok fazla kaynak kullanımı gerektiren bir şifreleme kullanır ve cihazınız buna kaldıramıyor olabilir. Emin değilseniz, nasıl çalıştığını görmek ve hızını test etmek için başka cihazlarda kullanmayı deneyin.


Güvenlik Yazılımını Devre Dışı Bırakmayı Düşünün


Bu yöntemi uzun süreli olarak yapmamalısınız, fakat sorunu tespit etmek açısından kullanışlı bir yöntemdir. Anti virüs yazılımı giden verileri taradıkları ve filtreledikleri için VPN trafiğini yavaşlatırlar. Bu sebeple yazılımı geçici olarak durdurarak sebebin bu olup olmadığını inceleyebilirsiniz.


Doğru VPN'i Seçtiğinizden Emin Olun  


Sizin için en iyi VPN sunucusunu seçebilmek oldukça önemliyse ve hız konusuna önem veriyorsanız, ücretsiz olan VPN'leri tercih etmek en iyi ve doğru seçenek değildir. Çünkü ücretsiz olan VPN'ler hızınızı ücretli olan VPN'lere göre çok daha yüksek oranda yavaşlatır. Ayrıca güvensiz olmaları da onları kullanmamanız için büyük bir etkendir. 


Hızlı olmasını istiyorsanız, yüksek hız kalitesiyle tanınmış ve güvenilir bir VPN satın almanız gerekir. Size kullanabileceğiniz çok sayıda sunucu konumu sunan bir VPN bu konuda yardımcı olabilir. Böylelikle, aralarından seçim yapıp sizin için o an en yüksek verimi alabileceğiniz geniş bir sunucu seçeneğine sahip olabilirsiniz. Aşağıda, bu konuda tavsiye edilen VPN'leri bulabilirsiniz.


  • ExpressVPN
  • NordVPN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense