NFT Nedir? Yüksek Fiyatlar Satılan NFT Nasıl Alınır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

16 Mart 2021

NFT Nedir? Yüksek Fiyatlar Satılan NFT Nasıl Alınır?

Nedir bu NFT? NFT Nasıl Alınır? Uçuk Kaçık Fiyata Satılan NFT’ler

Değiştirilemez bir belirteç (NFT), benzersiz bir varlığı temsil eden bir tür şifreleme belirtecidir. NFT'ler, dijital veya gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmiş versiyonlarıdır. Blockchain network zinciri ağı içinde doğrulanabilir özgünlük ve sahiplik kanıtı olarak işlev görürler. NFT'ler birbirinin yerine geçemez ve dijital dünyaya kıtlık getirir.


NFT Coin Nedir


Değişebilirlik , münferit birimleri birbirinin yerine geçebilen ve esasen birbirinden ayırt edilemeyen bir varlığın mülkiyeti anlamına gelir. Örneğin, tüm  itibari kripto para birimleri değiştirilebilir. Bir değişim aracı olarak hareket etmek için, her bir bağımsız birim, herhangi bir eşdeğer başka birimle değiştirilebilir olmalıdır. Bir dolarlık banknot, diğer herhangi bir gerçek bir dolarlık banknotla değiştirilebilir.

Nft Coin Nedir? Nft Kripto Para Coin Nasıl Satın ALINIR.


NFT'ler , benzersiz dijital öğelerin ve koleksiyon parçalarının oluşturulmasına ve sahiplenmesine izin vermek için merkezi olmayan uygulamalar (DApp'ler) tarafından kullanılabilir  . NFT'ler alıcıları satıcılarla bağlayan açık pazarlarda alınıp satılabilirken, her birinin değerinin benzersiz olduğunu belirtmekte fayda var. 

NFT'lerin düzenlenmesini kolaylaştırmak için çeşitli çerçeveler oluşturulmuştur. Bunlardan en göze  çarpanı , Ethereum blok zincirinde fungible olmayan varlıkların ihracı ve ticareti için bir standart olan  ERC- 721'dir . Daha yeni ve geliştirilmiş bir standart,  tek bir sözleşmenin hem değiştirilebilir hem de değiştirilemez tokenleri içermesini sağlayan  ERC -1155'tir. 

NFT'lerin standardizasyonu, daha yüksek derecede birlikte çalışabilirliğe izin verir  , bu da benzersiz varlıkların uygulamalar arasında görece kolaylıkla aktarılabileceği anlamına gelir. 

NFT'ler, yeni bir blockchain destekli dijital ekonominin temel bileşenlerinden biri olma potansiyeline sahiptir. Video oyunları, dijital kimlik , lisanslama, sertifikalar veya güzel sanatlar gibi birçok farklı alanda kullanılabilirler  ve hatta öğelerin kısmi sahipliğine izin verebilirler. Sahiplik ve kimlik verilerinin blok zincirinde depolanması veri bütünlüğünü ve gizliliğini artırırken , bu varlıkların kolay,  güvenilmez aktarımı ve yönetimi ticarette ve küresel ekonomide sürtüşmeyi azaltabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense