İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

13 Mart 2021

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmak 2021

 Pandeminin de etkisi ile beraber birçok iş internet üzerinden online olarak yapılan bir hal aldı. Bu işler arasında en çok araştırılan konulardan birisi de internet üzerinden kredi başvurusu yapmanın mümkün olup olmadığıdır. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak mümkündür.


internetten kredi başvurusu


Kredi Çeşitleri Nelerdir?


Kredi çeşitleri ana olarak üç grupta toplanmaktadır. 


Bunlar;


  • Bireysel
  • Ticari
  • Kurumsal krediler şeklindedir


Kişilerin en çok tercih ettiği kredi çeşidi çoğunlukla bireysel kredilerdir. Bireysel krediler de kendi içlerinde ihtiyaca göre gruplara ayrılmaktadır.


Bireysel Kredi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?


Bireysel krediler kişilerin direk ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenmiş kredilerdir. 


Kendi içlerinde 3 gruba ayrılmaktadırlar. Bunlar;


  1. İhtiyaç Kredisi
  2. Taşıt Kredisi
  3. Konut Kredisi şeklindedir.


İhtiyaç Kredisi genellikle evlilik, okul masrafları ya da borç kapatma gibi işlemlerde tercih edilen bireysel kredi türüdür. İhtiyaç kredisini maksimum olarak 50.000TL Çekebilirsiniz. Vade süresi ise 60 aydır.


ihtiyaç kredisi


Taşıt Kredisi adında anlaşıldığı üzere araba alım satımında kullanılan kredidir. Bu krediyi kullanabilmek için elinizde ipotek ettirebileceğiniz bir mülkünüzün olması gerekmektedir. Aynı zamanda bir miktar da nakit paranız olması gerekmektedir. Kredi borcunuz bittiğinde ipotek kalkmaktadır. İkinci el ya da birinci el araba alımında herhangi bir fark bulunmaksızın bu kredi kullanılabilmektedir.


Konut kredisi bireysel kredi türlerinden olan konut kredisinde kredi çekebilmek için bir miktar peşinatınız olmalıdır. Bir ev almak istediğiniz de bu krediye başvurursunuz evinizin fiyatının yüzde 25’i oranında peşinatı verdikten sonra kalan miktarı kredi olarak çekebilirsiniz. Banka kredi borcunuza karşılık olarak almak istediğiniz evi ipotek eder borcunuz bittiğinde ipotek kalkar.


Ticari Kredi Nedir?


Ticari kredi küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik bir kredi türüdür. Bu kredi türünün diğer adı KOBİ kredisidir. İşletmeler nakit ihtiyaçları ya da sermaye için bu kredi türünü tercih etmektedir.


Kurumsal Kredi Nedir?


Kurumsal kredi ise ticari krediden farklı olarak daha büyük ölçekli şirketler içindir. Kullanım amacı aynıdır.


İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Hangi tür krediye ihtiyacınız var ise buna karar verdikten sonra bankaların internet siteleri ya da mobil uygulamaları üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ya da bankaların çağrı merkezini arayarak bir müşteri temsilcisi ile görüşüp kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense