Backlink Nedir? Site Dışı Seo Nasıl Yapılır 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Mart 2021

Backlink Nedir? Site Dışı Seo Nasıl Yapılır 2021

Günümüzün konusu Backlink Nedir ve site dışı seo nasıl yapılır. Google'da sitemizi rakiplerimizin 1 adım önüne nasıl daha hızlı bir şekilde getirebiliriz detayları ile bu makalemizden öğrenebilirsiniz.


backlink alma rehberi


1. Site Google Search Console Eklemek

Hazırladığınız sitenin konusu ne olursa olsun sitenizi Search Console kesinlikle eklemelisiniz. Search console Google'ın sunmuş olduğu bir üründür ve Google botlarını nelere dikkat ettiğini nelerin sıralama konusunda önemli olduğunu menülerden kontrol edebirsiniz.


Siz de buradaki kısımları detaylıca inceleyebilir ve site haritası gönderme URL denetimi gibi birçok olmazsa olmaz işlemi buradan kolaylıkla yapabilirsiniz. Search console’un diğer bir artısı ise sitenize her zaman inceleyip olası hata veya yanlış işlemlerde size mail olarak bildirim gönderir.


Sizde bu bildirimleri görüntüleyip yapmanız gereken eksiklikler varsa uyarılara göre işlemlerinizi yapabilirsiniz. 


2. Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanmak


Günümüzde en güçlü trafik kaynağı olarak tabir edebileceğimiz sosyal medyayı aktif kullanmak. Sosyal Medya web sitenize doğrudan trafik çekebileceğiniz yegane kaynaktır. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, gibi sosyal medyalardan site tarzınıza uygun olanı aktif olarak kullanmalısınız. 


sosyal medya kullanımı


Örneğin verecek olursak facebook sayfanız paylaştığınız bir konuda web sitenizin url linkini ekleyerek sizi takip eden kişiler sayesinde organik trafik akışı sağlayabilirsiniz. Bu oluşacak olan trafik akışı Google botlarının gözünden asla kaçmayacak ve sitenize adım adım rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. 


3. Tanıtım Yazısı Satın Almak 


Tanıtım yazısı sizin siteniz haricinde herhangi bir web sitede paylaşılan sitenizin tanıtımını yaptırdınız yazılara denir. Yani farklı bir siteye ücret karşılığı sitenizin reklamını yaptırmak demek çok daha açıklayıcı olabilir. 


İnternet siteniz için tanıtım yazısı almak için tavsiye edebileceğim bir site veya kurum yok. Site tavsiyem google'a girin ve tanıtım yazısı diye aratıp çıkan web sitelerin detayları görüntüleyebilir hem de ücretlendirmeleri analiz edebilirsiniz. 


Tanıtım yazısını alırken dikkat etmeniz gereken 3 temel konu vardır.


  • Tanıtım yaptırmak istediğiniz site sahiplerinden sitelerinin trafik ve verilerini rica etmelisiniz Trafiği çok olan sitelere yönelmelisiniz. 
  • Anahtar kelime bazlı tanıtım yazısı yazdırmalı ve sizin için önemli olan kelimelere link verdirmelisiniz. 
  • Çok sık tanıtım yazısı paylaşan bir site ise oradan kesinlikle uzak durmalısınız. 


Seo araba yarışına benzer rakiplerinizi geçmeli, ama kaza yapmamalısınız. İstediğiniz kadar rakiplerinizin önüne geçin, bitiş çizgisine varmadan kaza yaparsanız hiçbir işe yaramaz. Araba yarışında rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz? Tabiki sollama yaparak, Peki kazayı nasıl yaparsınız. Onuda hatalı sollama yaparak. 


İşte buradaki sollama eşittir backlink diye düşünebilirsiniz. Backlink önemlidir, ama bir o kadar da tehlikelidir. Hatalı bir backlink de Google size ağır cezalar verebilir ve bu zamana kadar yaptığınız tüm işlemler çöp olabilir. 


Bu nedenle yeni başlayan biri iseniz ki bu makalemizi buraya kadar okuduysanız, konulara çok hakim değilsiniz demektir. Size tavsiyem backlink almak için uzun bir süre araştırın, Bu sürede backlink hizmeti almayın, yapmayın yada herkese güvenip sitenize backlink yaptırmayın.


Kendinizden çok emin olursanız, işte o zaman backlink yaparak web sitenizi google’de en üst sıralara kalıcı olarak taşıyabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense