YouTube'da Nasıl Para Kazanılır Eğitim Rehberi 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

10 Şubat 2021

YouTube'da Nasıl Para Kazanılır Eğitim Rehberi 2021

Adım Adım Youtube'den Nasıl Para Kazanılır Eğitim Rehberi 2021. 


YouTube para kazanmak için harika bir yer. Bir video yükleyin, zengin olun? İnternette para kazanmak o kadar kolay değil. Öncelikle, YouTube'dan para kazanmanın birden fazla yolu var. 


Profesyonel YouTuber'lar reklamlardan, sponsorluklardan ve daha fazlasından ciddi bir gelir elde edebilir. YouTube içerik oluşturucu geliri, abone sayılarına, video görüntülemelerine ve para kazanma taktiklerine bağlı olarak yüzlerce dolardan yüz binlerce dolara kadar değişir.


youtube'da para kazanmak


Peki YouTube'da para kazanmanın püf noktaları nelerdir? 


Basitçe söylemek gerekirse, ne kadar çok aboneniz olursa o kadar çok şey kazanabilirsiniz.


Bu eğitim rehberimizde, yeni YouTube girişimcileri için öğrendiğim her şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.


Youtube Para Kazanmaya Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler


Bu mümkün olan en kötü iş tavsiyesi gibi görünse de, YouTube ile başlarken sadece para kazanmaya odaklanamazsınız. Bunun yerine abonelerinize, görüntülemelerinize ve video tutma oranınıza dikkat edin. Yorumlara yanıt verin ve izleyicilerinizle yakınlık kurun. Çabalarınıza ve stratejinize bağlı olarak bir aydan birkaç yıla kadar sürebilen 1.000 aboneye ulaşana kadar gerçek para kazanmayı beklemeyin


YouTube'da Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?


Bu muhtemelen YouTube hakkında sorulan en yaygın sorudur. Maalesef basit bir cevap yok. Etrafta dolaşan birkaç pratik kural var, ancak kesin değiller.


En büyük değişken görüntüleme sayısıdır. Ne kadar çok izleyici alırsanız, bin izleyici başına gelir o kadar yüksek olur. YouTuber'ların ezici çoğunluğunun hiç para kazanmadığını söylemek yeterli.YouTube kanalınızı başlatmaya hazırsanız, aşağıda özetlediğim adımları okuyun. Unutmayın, biraz zaman alacaktır, ancak iyi bir YouTube stratejisi uzun vadede işe yarayabilir.


1. Adım: Kanal Stilinizi Seçin ve Adlandırın


YouTube'da herhangi bir zaman geçirdiyseniz, kaç tür kanal olduğunu bilirsiniz. Ev dekorasyonundan kişisel vlog'lara, eğitici ve nasıl yapılır kanallarına kadar pek çok paket var. Sonuç olarak, kanal stiliniz yaratacağınız her şeye uygun olmalıdır. 


Hayatınızın daha kişisel unsurlarını paylaşmak istiyorsanız, bir aile veya kişisel vlog , gitmenin yolu olabilir. Vurgulamak veya paylaşmak istediğiniz belirli bir beceri grubunuz varsa , belki de bir eğitim kanalı, izleyicilerinizin içeriğinizden en iyi şekilde yararlanmaları için daha iyi bir seçenektir.


Youtube kanalınızı adlandırmak önemli olsa da, başlangıçta çok fazla strese girmeyin. Kişisel adınızı bir kanal adı olarak bırakabilirsiniz, ancak başlık grafiğini her zaman kanalınızın neyle ilgili olduğunu temsil edecek şekilde değiştirebilirsiniz. 


Özel bir URL'ye sahip olmak için çeşitli gereksinimleri karşılamanız gerekir. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra, kanalınızın adını, URL'sinin kolayca paylaşılabilmesi için değiştirmeniz iyi olur. 


2. Adım: Yayın Programınıza Karar Verin


Gerçek şu ki, gerçekten ne kadar veya ne sıklıkla yayınladığınız önemli değil. Kilit nokta, belirlediğiniz programla tutarlı olmaktır, böylece izleyicileriniz ne bekleyeceklerini bilir. İşe aldığım bir YouTube danışmanı, kanalımı bir TV şovu olarak düşünmemi sağladı, böylece izleyicilerim bir sonraki videonun ne zaman yayınlanmasını bekleyeceklerini biliyordu - sonra planlayıp heyecanlanabiliyorlardı.


Bu aynı zamanda, potansiyel reklam verenlerin içerik planlama konusunda ne ile çalıştıklarını anlamalarına da yardımcı olur. Günlük içerik yayınlayan birkaç kanal olmasına rağmen, tükenmişliğe dikkat edin. Çoğu içerik oluşturucu, düzenli olarak tutarlı, kaliteli içerik yayınlamaları gerektiğini hissetme tuzağına düşüyor ve bu her zaman mümkün olmuyor.


3. Adım: İhtiyacınız Olan Ekipmanı Seçin


Kaliteli youtube video içeriği üretmek için en yeni ve en iyi kameraya ihtiyacınız yok. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan şey iyi aydınlatma ve sağlam sestir. Kimse duyamayacağı bir video izlemek istemez. 


youtube ekipmanları


Bununla birlikte, giderek daha fazla içerik oluşturucunun kanalları başlatmasıyla, öne çıkmanın bir yolunu da bulmak istersiniz. 4K'da kayıt herhangi bir zorlama gerektirmez, ancak YouTube'un daha yüksek kaliteli videoları tercih etmesi durumunda kanalımı geleceğe hazırlamanın bir yolu olarak son zamanlarda yaptığım bir şey. 


İşte dikkate alınması gereken ekipmanların bir listesi:


Kamera

 • iPhone - kendinizi geleceğe hazır hale getirmek için mümkünse 4k olarak kaydedin
 • Vlog çekimi için Canon EOS R
 • Masaüstü kayıt için Panasonic Lumix GH5

Lens  

 • Vlog çekimi için Canon RF 15-35mm f / 2.8
 • Sigma 16mm f / 1.6 masaüstü için

Ses Mikrofon  

 • Vlog Mikrofon - Rode VideoMic NTG   
 • Masaüstü Mikrofon - Rode NTG3B Shotgun Mikrofon
 • Mikrofon Adaptörü / Mikser - Beachtek DXA-Micro-PRO

Aydınlatma 

 • Ana Işık - Neewer 200Ws Kısılabilir LED Video Işığı  
 • İkincil Işık - Neewer LED İki Renkli Stüdyo Yuvarlak Aydınlatma, Ultra İnce Stüdyo Kenarı Flapjack Işık

Diğer

 • HDMI - USB Dönüştürücü - CamLink 4k (şu anda her yerde satılmaktadır)
 •  Alternatif seçenek - Magewell USB Capture HDMI Plus
 • Düzenleme Yazılımı - iMovie ve Screenflow


4. Adım: Yayınla'ya basın 


Videolarınızı Optimize Edin


Cazip bir başlık oluşturarak başlayın. Konu nişinize göre burada biraz deney yapmanız gerekecek. Ancak eyleme dayalı başlıklar en iyi sonucu verme eğilimindedir. "Kredi Kartı Borcunuzu Silmek için 5 Kolay Adım" gibi bir şey tam anlamıyla konuya giriyor ve çok fazla kredi kartı borcu olan izleyicileri çekme eğiliminde.


Ayrıca her videoya ilgili etiketler eklemeniz gerekir. Bu, videonuzun ne hakkında olduğuna dair kısa bir açıklama yazmakla başlamalıdır. Başlıca noktaları, özellikle hedef kitlenize hitap etmesi muhtemel olanları vurmalıdır. Bundan emin değilseniz, başarılı rekabet eden videolar altındaki açıklamaları kontrol edin. Açıklamanız, videonuzda yaptığınız ana noktaları açıklayan anahtar kelimeler içermelidir.


Tanıtın, Tanıtın, Tanıtın!


Ne kadar YouTube videosu izlediğiniz veya bir kamera ve ışıklandırmaya ne kadar harcadığınız umrumda değil, yayınlayacağınız ilk video korkunç olacak. Bunu gerçekten herkesin görmesi için internete koymanız, bundan yaklaşık üç yıl sonra utanacağınız bir şey. Daha da kötüsü, ikinci, üçüncü, dördüncü veya beşinci videonuzla daha iyi olmaz. Küçük iyileştirmeler olabilir, ancak bu videolara dönüp baktığımızda kesinlikle biraz utanacaksınız. 


Herkesin öğrenme eğrisi farklı, ancak yine de videolarımı iyileştirmenin yollarını görüyorum ve 2011'den beri YouTube'dayım. Bence en sonunda ritmini bulmak 50 ila 100 video alıyor. Videolarınızı yakın temaslarınızla ve sosyal medyada paylaşmak, yapıcı geri bildirim almanın en kolay yoludur. Neyin yanlış olduğunu bilmiyorsan kendini geliştiremezsin. Yayınladıklarınızdan utanıyor olsanız bile, mümkün olduğunca tanıtın ve mümkün olduğunca çok şey öğrenin. 


Diğer bir etkili tanıtım stratejisi, diğer YouTuber'lar ve hatta blog yazarları ile çapraz tanıtımdır. Birkaçını videonuzu videolarına veya blog yayınlarına bağlayabilirseniz, size biraz ek trafik gönderecek ve YouTube'daki görünürlüğünüzü artıracaklardır.


Yayınlamaya Devam Et 


Bu aşamada cesaretiniz kırılmasın. Daha önce birkaç kez bahsettiğim gibi, YouTube ile para kazanmak zaman alıyor. Tutarlı bir şekilde yayınlamaya devam edin, gelişmeye devam edin ve büyük resme odaklanmaya devam edin. 


Adım 5: Para Kazanın


Adsense


Para kazanmanın en kolay yolu Google Ads veya Adsense'dir. Bu , özellikle yeni kanallar için blog oluşturma ve YouTube'da popüler bir gelir kaynağıdır. Google AdSense'nin büyük bir avantajı, gelir elde etmenin tamamen pasif bir yolu olmasıdır. Videolarınıza eklediğinizde, video içeriğiyle alakalı reklamlar açılır ve bir reklama her tıklandığında az miktarda gelir elde edersiniz. Genel olarak, bu tıklama başına birkaç sentten fazla olmaz.


Ne kadar tıklama alacağınız, videonuzun ne kadar ilgi çekici olduğuna ve izleyicileri tıklamaya ne kadar teşvik ettiğine bağlıdır.


Google adsense hesabı açma kolaydır ve daha sonra sizin tarafınızdan ekstra çaba gerektirmez. YouTube gibi, Adsense de Google ailesinin bir parçasıdır ve doğal bir uyumdur.


Adsense'in dezavantajı, yalnızca videonuzun ürettiği görünümler kadar yapacağınız bariz sınırlamadır. Ancak, özellikle başka kaynakları kullanarak videolarınızdan para kazanmaya çalışıyorsanız, reklamlar izleyicilerinizin dikkatini dağıtabilir.


AdSense, yeni başlayan bir YouTuber için iyi bir seçimdir. Ancak kanalınız büyüdükçe ve video görüntülemeleriniz daha öngörülebilir hale geldikçe, diğer kaynaklara geçmek isteyeceksiniz.


YouTube'un kısa süre önce reklam programına hak kazanmak için gereksinimlerini güncellediğini unutmayın . 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense