Web Siteniz İçin Profesyonel Logo Nasıl Yapılır | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

16 Şubat 2021

Web Siteniz İçin Profesyonel Logo Nasıl Yapılır

Web siteniz için profesyonel bir logo yapmak ister misiniz? 

Belki profesyonel bir logo tasarımcısı için paranız yetmeyebilir, ancak grafik tasarım becerilerinize güveniyorsanız bu makele size fazlası ile yardımıcı olacaktır.


Logonuz, markanızın kimliğinin çok önemli bir bileşenidir. Sadece kaliteli görünmesini değil, aynı zamanda markanızın kimliğini ve değerlerini aktarmasını istiyorsunuz.


logo nasıl yapılır


Bu başlangıç kılavuzunda, web siteniz için nasıl logo yapılacağını göstereceğiz. Size en uygun olanı seçebilmeniz için birkaç farklı çözümden geçeceğiz.


Web Siteniz İçin Neden Logo Oluşturmanız Gerekiyor?


Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan, büyük markaları logolarından tanıyabilir. Yurtdışında McDonald's'ın ikonik Altın Kemerlerini gördüğünüzde onu anında tanır ve oradaki menüde ne olacağını bilirsiniz.


Bu, markalaşmanın gücüdür ve logo, bu itibarın oluşturulmasında en önemli rolü oynar.


İster bir blog oluşturuyor , ister bir web sitesi yapıyor veya bir çevrimiçi mağaza açıyor olun , benzersiz bir logoya sahip olmak markanızın meşru görünmesini sağlar. Güven oluşturmanıza, tanımanıza ve işinizi geliştirmenize yardımcı olur.


Kullanıcılar çevrimiçi bir iş fikri üzerinde çalışmaya başlamak istediklerinde, genellikle işletme adlarını düşünerek başlarlar ve doğrudan logo tasarlamaya giderler.


Ancak bunu yapmadan önce, marka fikrinizin başka biri tarafından kaydedilmediğinden emin olmanız gerekir. Alan adı kullanılabilirliğini nasıl kontrol edeceğiniz konusunda kılavuzumuza bakın .


İşletme adı fikrinizin mevcut olduğundan emin olduktan sonra, devam edin ve alan adınızı kaydettirin , böylece başka kimse almaz (bize güvenin, bu sandığınızdan daha sık olur).


Alan adınızı kaydettikten sonra logonuzu tasarlamaya hazırsınız. Yeni başlayanlar için bazı mükemmel ücretsiz logo oluşturma araçlarımız var.


Web Siteniz İçin Özel Logo Oluşturmaya Yönelik İpuçları


Web siteniz için özel bir logo oluşturmak, biraz tasarım anlayışı gerektirir. Ancak yeni başlayan biri olarak, logonuzun gösterişli ve profesyonel göründüğünden emin olmak için bu en iyi uygulamaları takip edebilirsiniz.


  • Logo tasarımınızı basit ve temiz tutun. Bu, logonuzun küçük boyutta bile iyi görünmesini sağlar. Facebook veya Twitter yayınınızdaki profil resimlerinin ne kadar küçük olduğunu düşünün.
  • Logonuz için şeffaf bir arka plan kullanın. Bu şekilde, web sitenizin yalnızca beyaz bir alanına değil, istediğiniz yere koyabilirsiniz.
  • Logonuz için yapabileceğiniz en yüksek kalitede dosyayı alın. Büyük boyutta veya baskıda da harika görünmesini istiyorsunuz. Kopyalayabilir ve sosyal medya, blog gönderileri ve web sitesi sayfaları için daha küçük versiyonlar oluşturabilirsiniz.
  • Web sitenizin geri kalanıyla uyum sağlamasına yardımcı olması için logonuzda marka ve web sitesi renklerinizi kullanın.


Farklı logo stillerini deneyebilir ve web sitenizi / markanızı en iyi neyin tamamladığını görebilirsiniz.

İşletmeler tarafından yaygın olarak kullanılan farklı logo tasarımları vardır. Kendi logonuzu oluştururken bunlardan bazılarını denemek isteyebilirsiniz.


Logonuz için Doğru Stili Seçme


Kendi logonuzu yapıyorsanız, önce tasarım becerileriniz konusunda gerçekçi olmanız gerekir. Bir kelime işareti kullanmak çok basit görünebilir, ancak benzersiz olması gerekir, böylece gerekirse logonuzu bir ticari marka olarak kolayca kaydedebilirsiniz .


Logonuz olarak kullanılacak bir simge de çizebilirsiniz. Bununla birlikte, marka imajınız için benzersiz bir fikir bulmak için güçlü tasarım becerilerine ihtiyacınız olacak.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense