Web Siteniz İçin 10 Adımda Profesyonel Banner Hazırlama | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

22 Şubat 2021

Web Siteniz İçin 10 Adımda Profesyonel Banner Hazırlama

İnternet Siteniz için Photoshop Programı ile Ücretsiz Banner Nasıl Hazırlanır?

Photoshop CC 2014, web siteniz için afişler dahil profesyonel banner tasarlamak için ideal bir araçtır. İlk banner'ınızı hazırlarken tasarımı basit tutun, böylece grafik çok fazla görsel bilgi ile aşırı yüklenmesin. İşletmenizin şirket renkleri ve bir şirket yazı tipi varsa, bunları kesinlikle banner'ınızda kullanabilirsiniz.


banner hazırlama


Banner Hazırlma Adım 1

Photoshop'u başlatın. "Ctrl-N" ye basın veya Dosya menüsünden "Yeni" yi seçin. Diyalog kutusunda, afişinizin yüksekliğini ve genişliğini 900 piksel genişlik ve 150 piksel yükseklik gibi belirtin. "Tamam" ı tıklayın.


banner nasıl hazırlanır


Banner Hazırlma Adım 2

İsterseniz, afiş için düz bir arka plan rengi seçin. Bunu yapmak için, Araç Çubuğundaki "Ön Plan Rengi" simgesine tıklayın ve bir renk seçin, ardından "Dikdörtgen Aracı" na tıklayın ve tüm afiş boyunca sürükleyin. Ancak bu eğitimde, düz bir arka plan kullanmak yerine iki degradeyi üst üste bindireceğiz.


profesyonel banner hazırlama


Banner Hazırlma Adım 3

Araç Kutusundaki "Gradyan" aracına tıklayın. Seçenekler çubuğundaki "Doldur" menüsünü tıklayın ve mevcut ön ayarlardan siyah beyaz gradyanı seçin. Kanvasta afişin üzerinde herhangi bir yere tıklayın ve imleci başlığın altına sürükleyin. Gradyanı uygulamak için fare düğmesini bırakın.


web site banner hazırlama


Banner Hazırlma Adım 4

Araç Kutusundaki "Yatay Metin Aracı" na tıklayın. Bir metin kutusu oluşturmak için imleci başlığın üzerine sürükleyin. Yazı tipi, yazı tipi boyutu ve rengi belirtmek için Seçenekler çubuğundaki menüleri kullanın. Metin kutusunu, afişin sol tarafında ortalanacak şekilde sürükleyin.


photoshop banner hazırlama


Banner Hazırlma Adım 5

Dosya menüsünden "Aç" ı seçin ve bilgisayarınızda, şirket logosu, kendi resminiz veya sattığınız bir ürün gibi afişiniz için kullanmak istediğiniz herhangi bir resmi seçin. Görüntü açıldığında, Katman menüsünden "Çoğalt" ı seçin. Hedefi, zaten kaydetmediyseniz "Başlıksız-1" olarak adlandırılacak olan başlık dosyanıza değiştirin. Resmi, başlığınıza yeni bir katman olarak eklemek için "Tamam" ı tıklayın.

Banner Hazırlma Adım 6

Düzen menüsünden "Dönüştür" ü seçin ve ardından "Ölçekle" yi tıklayın. Çoğu durumda, dar başlıkta görüntünün tamamı görünmez, ancak "Ölçekle" yi seçtikten sonra anahatları görünür. Banner'ınız için yeniden boyutlandırmak üzere görsel anahatlarının herhangi bir köşesini sürükleyin. En boy oranını kilitlemek için sürüklerken "Shift" tuşunu basılı tutun. Enter'a bas." Resmi, banner'ın sağ tarafında olacak şekilde sürükleyin.

Banner Hazırlma Adım 7

Renk Seçiciyi açmak için Araç Çubuğundaki "Ön Plan Rengi" simgesini tıklayın. Renk Seçici'deki rengiyle eşleştirmek için banner'ın sağ tarafında herhangi bir yeri tıklayın ve ardından "Tamam" ı tıklayın.

Banner Hazırlma Adım 8

Araç Kutusundan "Dikdörtgen Aracı" nı seçin. "Doldur" menüsünü tıklayın ve ardından menü seçeneklerinin üstündeki "Gradyan" simgesini seçin. İmleci, görüntünün sol tarafının hemen içinden afişin sol kenarına kadar afiş boyunca sürükleyin. Resimden eşleştirdiğiniz rengi kullanarak degradeli bir dikdörtgen oluşturur.

Banner Hazırlma Adım 9

Katmanlar panelinde, az önce eklediğiniz degrade dikdörtgenini içeren katman olan "Dikdörtgen 1" katmanını bulun. Bu katmanı yukarıdan üçüncü katman - "Katman 1" in altında ve metninizi içeren katman yapmak için aşağı sürükleyin. Katmanlar panelinin üst kısmındaki "Opaklık" menüsünü tıklayın ve kaydırıcıyı yaklaşık yüzde 50 olacak şekilde sürükleyin. Üst gradyanı yarı saydam yapmak, altındaki gradyanla birleşerek zengin bir arka plan oluşturmasını sağlar.

Banner Hazırlma Adım 10

Katmanlar panelinde metninizi içeren katmanı seçin. "Katman" menüsünü tıklayın, "Katman Stili" ni seçin ve ardından "Eğim Ver ve Kabart" ı tıklayın. Metne bu efektin yalnızca bir kısmını eklemek için Stil menüsünün "Kabartma" olarak ayarlandığından emin olun ve "Derinlik" kaydırıcısını sola - yüzde "225" civarında - sürükleyin.


Katman Stili penceresinde "Saten" seçeneğine tıklayın. Bu stil için, "Çarpma" Karışım Modu kullanın ve Opaklığı yaklaşık yüzde "15" e indirin. Bu, saten stilini kabartma stiliyle birleştirir. İsterseniz ayarları yapın ve "Tamam" ı tıklayın.


Dosya menüsünden "Web için Kaydet" i seçerek görüntüyü Web için optimize edilmiş bir başlık olarak kaydedin. Biçim menüsünden "JPEG" i seçin ve yüzde 75 ile 80 arasında bir Görüntü Kalitesi kullanın. Bu, görüntü kalitesinden ödün vermeden herhangi bir Web tarayıcısı tarafından hızla yüklenen küçük dosya boyutuna sahip bir görüntü oluşturur. Dosyayı bilgisayarınızda depolamak için "Kaydet" i tıklayın ve bir konum seçin. Photoshop'u kapattıktan sonra, dosyayı Web sayfanıza ekleyin.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense