Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır Eğitim Rehberi | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Şubat 2021

Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır Eğitim Rehberi

Kişisel veya kurumsal web sitesi açmak günümüzde oldukça yaygın durumda fakat web sitesi kurulumu kadar kaliteli, doğru ve ilgi çekici şekilde tasarlamak da bir o kadar önemlidir. Basit şekliyle internet sitesi kurmak oldukça kolayken bahsettiğimiz şekilde daha kaliteli ve müşteri çeken site kurulumu biraz daha karmaşık bir hal almaktadır.


web sitesi nasıl kurulur


Bu yazımızda sizlere ’’Web Site Kurulumu Nasıl Yapılır? ‘’ sorusunun cevabı olan farklı yolları sunacağız.


İnternet Sitesi Kurulumu


Hazır Web Sitesi Aracılığıyla:


Web sitesi kurulumun en zahmetsiz ve en kolay yolu budur. Çeşitli markaların size sunduğu bu imkanla kolay bir şekilde kendi sitenizi tasarlayabilirsiniz. Size sunulan şablonları, animasyonları tamamen kendi isteğinize göre düzenleyebilir, ekleyip çıkarabilirsiniz. Bunun için kod, yazılım vs gibi daha karmaşık bilgilere sahip olmanız gerekmiyor.


Kodlama:


En zor fakat ucu en açık yöntemdir. Yazılım bilgisi, dolayısıyla da fazlasıyla teknik bilgi ister. Sitenizi başından sonuna kadar her ayrıntısıyla tamamen siz inşa edersiniz.


CMS (İçerik Yönetim Sistemi):


Kodlamaya göre daha kolay olan bu yöntemde çeşitli markalar aracılığıyla yazılım bilgisine ihtiyaç duymaksızın şablonlarla, temalarla sitenizi tasarlayabilirsiniz. En bilineni WordPress’tir. 


internet sitesi nasıl kurulur


1. Domain Almak:


Domain yani alan adı ‘’ .com, .net ‘’ gibi sonlanan internet adresinizdir. Domain alırken kısa, net ve sayfanızı özetleyici olmasına dikkat etmelisiniz.


2. Hosting Almak:


İnternette sitenizin aktif bir şekilde yayınlanabilmesi için hosting (barındırma) almanız gerekiyor. Sitenizdeki yazılardan desteklediğiniz fotoğraflara, videolara kadar tüm medya verileriniz bu sayede depolanabilir ve internete açılabilir.


3. Domain ve Hostinginizi Bağlamak:


Hostingin verdiği sunucu adresini alan adınıza (domain) bağlayarak sitenizi aktif hale getirmelisiniz. Bu noktadan sonra domaininiz tanımladığınız sunucu ile çalışmaya başlar.


Bu adımları sağladıktan sonra yukarıda belirttiğimiz kurulum seçeneklerinden seçtiğiniz yola göre sitenizin tasarımını yapmalısınız. Bu noktada hazır web sitesi ve kodlama yolundan bahsetmişken WordPress kullanımına değinmek istiyoruz.


WordPress:


Hosting hesabınızda otomatik yükleyiciden WordPress etkinleştirdikten sonra temalaranızı, şablonlarınızı, tarih ve saati, yorumları, resim, araç boyutlarını ayarlayabilir ve sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense