Seo Uyumlu Blogger Teması Nasıl Düzenlenir 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

10 Şubat 2021

Seo Uyumlu Blogger Teması Nasıl Düzenlenir 2021

Blogger.com, Google hesap sahiplerine ücretsiz olarak blog sitesi oluşturmasına ve yayınlama hizmetidir. Hizmet tarafından sağlanan birçok ücretsiz temalar dan yararlanabilir veya blogunuza yüklemek için kendi .XML şablonlarınızı oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz. Bu makale size blogger teması nasıl düzenlenir adım adım öğretecektir.


Adım Adım Seo Uyumlu Blogger Teması Nasıl Düzenlenir?

seo uyumlu blogger teması

1- Gmail hesabı ile Blogger.com adresini ziyaret ederek blogger hesabınızda oturum açmanız gerekir.

gmail giriş


2- Giriş yaptıktan sonra, tema düzenlemek istediğiniz bloğu seçin. Bloğun adını tıklayın. Söz konusu bloğun kontrol paneline yönlendirileceksiniz.


blog site seç


3- Kontrol paneline girdikten sonra. Sol bölmedeki " şablon " a tıklamanız gerekir .


blogger tema tıkla


4- " Şablon " u açtıktan sonra , internet siteniz için kurulu temayı kolayca görebilirsiniz. Çoğu öğreticide blogger için yapmasını istediğim temanın kaynak kodunu düzenlemek için " HTML'yi Düzenle " yi tıklayın .


blogger tema özelleştir


5- Ve şimdi aktif temanızın kaynak koduna yönlendirileceksiniz. Buradan temanıza sağladığım kodu istediğiniz veya önerilen konuma kolayca ekleyebilirsiniz.


blogger tema düzenleme


6- Değişiklikleri tamamladıktan sonra, şimdi şablonu kaydet tuşuna basabilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce her zaman blogger teması yedeğini aldığınızdan emin olun.


Blogger teması web sitenizin seo ayarları için önemi oldukça fazladır. Web site kurulumu yapılırken güzel bir seo uyumlu tema seçilmesi siz için en doğru seçim olacaktır.


Blogger / Blogspot HTML Düzenleyicisi Nasıl Kullanılır?


Bu şablon düzenleyicide belirli bir kod parçasını nasıl bulabilirim?


" Ctrl + F " tuşlarına basın ve ardından blogger için şablon düzenleyiciyi bulmak istediğiniz herhangi bir kodu buraya yazın, ancak gönderiler gibi widget'ta herhangi bir kod rahatlığı bulmak istiyorsanız, o zaman her parçayı genişletmeniz gerektiğinden kodu. Her kod bloğunu genişletmek için satır numarasının solundaki o küçük oka tıklamanız gerekir.


Blogger için şablon düzenleyici kaydetme sırasında kırmızı bir hata gösteriyorsa ne yapmalı?


Basitçe şablonda hata ayıklayın, işaretlemede bazı hatalar yapmış olmalısınız. Blogger biçimlendirmeye duyarlı olduğundan, bir şey için kapanış veya açılış etiketi eklemeyi unuttuğunuz gibi. Hatadaki satır numarasını okuyun ve ardından bu satır numarasını izleyin. Bundan sonra, bu satır numarası etrafında herhangi bir sözdizimi hatası bulmaya çalışın. Hata aslında size hatanın nerede, hangi öğede oluştuğunu söyler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense