Pinterest Kullanarak İnternette Para Kazanmanın 9 Yolu | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

10 Şubat 2021

Pinterest Kullanarak İnternette Para Kazanmanın 9 Yolu

Pinterest Nasıl Kullanılır? Eğitim Rehberine Hoşgeldiniz. 

Çoğu insan Pinterest sitesini yemek tarifleri, fikir hazırlama yada gezilecek yerler olarak düşünür. Hepsi iyi ve zekice, ancak pek çok insanın Pinterest'i tamamen farklı bir amaç için kullandığını bilmiyor olabilirsiniz. Şu bir gerçek birçok insan Pinterest'ten para kazanmak için kullanmaktadır.


Pinterest'ten para kazanmak için sadece internet bağlantısına ihtiyacınız vardır, ancak bazı kişilerin internetten para kazanma şekli çok farklı olabilir. 


Pinterest'ten Para Kazanma


İnternette kolay para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız ve yaratıcı olmayı ve tüm favori içeriklerinizi Pinterest hesabınıza paylaşmayı seviyorsanız, o zaman Pinterest'i para kazanmak için kullanabilirsiniz.


İşte Size Pinterest'ten Para Kazanmanın 9 Yolu Eğitim Rehberi


1: Kullanıcıları Web Sitenizdeki Para Kazandıran Sayfalara Çekin


Whitney Bonds of Tried and True Mom Jobs , Pinterest hesabından aylık 2,2 milyon izleyici alıyor . Bu izleyiciler, satış ortağı bağlantılarını tıklayıp satın alabilmeleri için web sitesine yönlendirilir. Başka bir deyişle, Bonds, bir ürünü çevrimiçi satın almadan önce, insanlar sizin için benzersiz bir şekilde oluşturulmuş bir bağlantıya tıkladığında gelir elde etmenizi sağlayan bir pazarlama türü olan bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla para kazanır.

Bir blogunuz varsa ve internette ek gelir elde etmek için Pinterest'i kullanmak istiyorsanız, Bonds, pinlerinizi tıklayacak kadar ilginç hale getirmeye çalışın diyor. 

"İnsanların iğnelerinize tıklamalarını sağlamak için en iyi tavsiyem, insanları tıklamaya ikna etmek için bir bilgi eklemektir" diyor.

2: İnsanlara Para Kazanmayı Öğretin


Birinin Pinterest'i başkalarına nasıl para kazanılacağını öğreterek para kazanmak için kullanması ironik görünebilir, ancak Dollarsanity'den Peter Koch tam olarak bunu yapıyor. Peter , Pinterest hesabından 1,4 milyon izleyici alıyor ve Pingroupie'ye göre, anahtar kelime öbeği “para kazanın” için en popüler 6. etkili kişi olduğunu söylüyor.

Bunu nasıl yapıyor? Bonds gibi, insanları pin kullanarak web sitesine yönlendiriyor. 

Koch, diğer birçok blog yazarının "ev işlerinden en iyi işi", "internetten para kazanın" ve benzer anahtar kelimeleri çok rekabetçi olduğu için atladığını söylüyor, ancak bu terimler için ana rekabet Google'da. 

3: Çevrimiçi Kurslarınızı Pazarlayın


Create and Go'dan Alex Nerney, Pinterest sayfasında aylık 2,9 milyon izleyici alıyor . Pinterest, insanların sıfırdan bir blog oluşturmasına yardımcı olan çevrimiçi kurslarına daha fazla trafik yönlendiriyor. 

Nerney, "Bu, Create and Go'daki gelirimizin büyük bir bölümünü oluşturuyor" diyor. Diğerleri gibi Nerney de Pinterest'i bağlı kuruluş satışlarından gelir elde etmek için kullanıyor. Tıklaması çekici pinler oluşturmak, işletme gelirinin büyük bir bölümünü oluşturuyor, diyor. 

4: En Sevdiğiniz Tarzları Satın


Dave Dowden erkek modasını seviyor ve bununla ilgili olarak Irreverent Gent'te blog yazıyor . Moda Pinterest'te çok sıcak bir kategori olduğu için Dowden, sevdiği stilleri ve markaları modeller ve bu süreçte onlar için satış ortağı satışlarını artırır.

Dowden, "Bir stil blog yazarı olarak, birden fazla erkek giyim ve stil markasıyla bir bağlı kuruluş ilişkim var, yani bir kullanıcı bu markalara olan benzersiz bağlantılarımdan birine tıkladığında ve bir satın alma işlemi yaptığında, bir komisyon kazanıyorum" diyor.

5: Pinterest VA'sı olun


Bir web sitesine sahip olmak veya kendi ürünlerinizi oluşturmak istemiyorsanız, yine de Pinterest VA (sanal asistan) olarak Pinterest'te para kazanabilirsiniz. Believe in a Budget'tan Kristin Larsen, VA olarak Pinterest hesap yönetimi hizmetlerini sundu. 

Tipik olarak bu, müşteriler için pinler oluşturmayı, pinlerini canlı yayına programlamayı ve trafiği ve büyümeyi artırmayı amaçlayan kapsamlı bir Pinterest stratejisi geliştirmeyi içerir. 

6: Kendi Ürünlerinizi Satın


Pinterest'te pazarlayabileceğiniz tek ürün kurslar değildir. Becky Beach of the Mom Beach blogu, Pinterest'i, basılabilirler, e-kitaplar ve elektronik tablolar gibi oluşturduğu diğer ürünlere trafik çekmek için kullanıyor. 

Ayrıca web sitesinde bir çevrimiçi mağazası var, bu da insanların hangi ürünleri yarattığını ve tanıttığını tam olarak anlamalarını kolaylaştırıyor. Örneğin, Beach şu anda bu bütçe hesap tablosunu 17 dolara satıyor.

7: Bir Podcast'e Trafik Çekin


The MSL Collective'den Michelle Glogogvac'ın basit hayatı yaşamakla ilgili bir podcast'i var. İlginç bir şekilde, Glogogvac, hizmetleri (podcast prodüksiyonu ve podcast koçluğu gibi) ve podcast bölümlerini pazarladığı web sitesine trafik çekmek için Pinterest'i kullanıyor. 

"Nihayetinde, bu ek trafik görünürlüğümü artırıyor ve bu da işimi daha fazla müşteri ve tanınırlıkla artırıyor," diyen Glogogvac, Pinterest'in yıllar içinde yemek tarifleri ve ev dekorları aramaktan daha fazlası haline geldiğini sözlerine ekledi.

8: Reklamlardan Geliri Artırın


The Mommyhood Club'da blog yazan Jenni Madsen, profilini çıkardığımız diğerleri gibi web sitesindeki bağlı kuruluş gönderilerine trafik çekmek için Pinterest'i kullanıyor. Madsen ayrıca Pinterest'i, insanları çok sayıda reklam geliri fırsatı olan sitesinde sayfalara çekmek için kullanıyor. 

"Pin yapmak işimin büyük bir parçası çünkü Pinterest bloguma çok fazla ücretsiz trafik çekebilir" diyor.

9: Çevrimiçi Becerilerinizi Pazarlayın


Freelancer Nomads'ten Kyle Kroeger , ister grafik oluşturun, ister içerik yazın veya sanal asistan hizmetleri sağlayın, Pinterest'in becerilerinizi serbest çalışan olarak pazarlamanın harika bir yolu olduğunu söylüyor. Platformdan en iyi şekilde yararlanmak için Pinterest'in tüm ayrıntılarını öğrenmeye istekli olduğunuz sürece, ne tür bir çevrimiçi iş yaptığınız önemli değildir.

Kroeger, Pinterest'te bir sürü fırsat olduğunu söylüyor, çünkü çoğunlukla potansiyel müşteriler de hizmeti kullanıyor, dolayısıyla orada bulmaları kolay. 

İster serbest çalışan, ister grafik tasarımcı veya seyahat acentesi olun, insanların varlığınızı bilmelerini sağlamak için ücretsiz bir yol istiyorsanız, Pinterest keşfetmeye değer. 

Trafiğe veya "tıklama başına" performansa göre ödeme yapan görüntülü reklamlar dahil olmak üzere, web sitenizde para kazanmak için kullanabileceğiniz farklı reklam türleri vardır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense