İnternette Fotoğraf Satarak Para Kazanmak | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

09 Şubat 2021

İnternette Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İşte Size Adım Adım İnternette Stock Photo Satarak Para Kazanma Eğitimi.

 İster profesyonel bir fotoğrafçı olun, ister boş zamanlarınızda fotoğraf çekmeyi seviyor olun, en üst düzey bir fotoğraf makinesi olmasa bile fotoğraflarınızı çevrimiçi satarak iyi miktarda para kazanabilirsiniz . Aslında, iyi bir telefon kameranız ve sabit bir eliniz varsa, zaten bir çekim içindesiniz.


internette para kazanma fikirleri


Fotoğraflarınızı nasıl çekerseniz seçin, daha önce çektiğiniz fotoğraflardan para kazanmak için birçok yol vardır. Fotoğraf becerilerinizi (ve gelirinizi) geliştirmenin Insta hisselerinizi satmaktan tamamen dışarı çıkıp bir fotoğraf kitabı yapmaya kadar pek çok yolu var.


Rüyayı nasıl yaşayacağınızı ve fotoğrafçılıkla nasıl geçineceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.


Bu kılavuzda neler var?


 • Temel fotoğrafçılık ekipmanları
 • İnternette stok fotoğraflar nasıl satılır
 • Fotoğraf baskıları satmak
 • Talep üzerine baskı ürünleri satmanın en iyi yolları
 • Nasıl serbest fotoğrafçı olunur
 • Gelecek vadeden fotoğrafçılar için en iyi ipuçları


1 - Fotoğrafçılık için temel ekipman


İnternette fotoğraflarınızı satarak para kazanmaya başlamadan önce, iyi bir fotoğrafçılık ekipmanı edinmeniz önemlidir. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi, görsellerinizi satmak için süslü bir kameraya bir servet harcamanıza gerek yok.


Bir DSLR kameranız varsa  (veya çalmak için bir tane almaktan hoşlanıyorsanız), fotoğrafları stok kitaplıklarına, baskı sitelerine veya talep üzerine baskı ürünleri satmak için daha fazla seçeneğiniz olacaktır. Bunun nedeni, dijital kameraların genellikle daha yüksek çözünürlüklü görüntüler üretmesidir.


dsrl kamera


Bununla birlikte, bazı akıllı telefonlar bugünlerde Samsung Galaxy Note 10+ ve Huawei P30 gibi dijital kameraları gölgede bırakıyor .


Giderek artan sayıda web sitesi, cep telefonlarında çekilmiş fotoğrafları satın alıyor, bu nedenle hangi stok fotoğraf sitesinin sizin için en iyisi olduğunu araştırın .


2 - İnternette ''stock photo'' Fotoğraf Satma


Bir stok sitesi aracılığıyla fotoğraf satmak, pasif gelir fikirlerinde gezinmenin harika bir yoludur : Bir fotoğrafı bir kez yükleyebilir ve neredeyse sonsuza kadar defalarca satabilirsiniz!


Çevrimiçi bir stok fotoğraf kitaplığına katkıda bulunabilmeniz için önce bir dizi resim göndermeniz (ve kabul edilmeniz) gerekebilir. Bundan sonra, bazı siteler tüm gönderilerinizi incelemeye devam edecek ve standartlarını karşılamadığını düşündükleri herhangi bir şeyi memnuniyetle geri gönderecektir.


Bu, en iyi şutlarınızı seçmek için her zaman topun üzerinde olmanız gerektiği anlamına gelir. Reddetme konusunda fazla takılmayın - mümkün olan en iyi kapsamı elde etmek için birden fazla stok görsel sitesine katılın ve hepsine resimler gönderin.


3 - Fotoğraflarınızı Baskı Olarak Nasıl Satabilirsiniz?


Tatil fotoğraflarınızı toplu olarak yazdırmak için Boots'a gitmeden önce , biraz daha fazlası var. Eğer iken edebilir evinizdeki yazıcıda veya yüksek sokak laboratuarında basılmış fotoğrafları, satmak daha kaliteli görüntüler büyük kar olsun!

Bu, uygun bir baskı laboratuvarı (sanat veya çerçeveli baskılar konusunda uzmanlaşmış) kullanmak, özel kağıtlar seçmek veya hatta sınırlı veya imzalı baskılar satmak anlamına gelir.

Fotoğraf baskısı satmada çok fazla özgürlük var. Neyi çekeceğinize, kime ve ne kadar satacağınıza ve hisse senedi kitaplıkları aracılığıyla satış yapmak gibi, bu hoş bir pasif gelir elde eden kişi olabilir.


4 - Talep Üzerine Baskı Ürünleri Nasıl Satılır


İstek üzerine baskı, fare altlıklarından, anahtarlıklardan, tişörtlerden, çantalardan, kitaplardan ve daha fazlasından genellikle sıfır kurulum maliyetiyle moolah yapmanın son derece basit bir yoludur .

Talep üzerine baskının gerçek güzelliği, çok sayıda ürünün reklamını yapabilmenize rağmen, birileri onları satın alana kadar aslında var olmadıklarıdır - bu nedenle, depolanacak, kaybedilecek veya takılıp düşülecek stok yoktur. Daha da iyisi, sizin için tüm üretimi, basımı ve postalamayı yapan siteler var, bu yüzden tek yapmanız gereken fotoğrafları çekmek.

5 - Serbest Fotoğrafçı Olma Konusunda İpuçlar


İnternette anonim olarak fotoğraf satmak yeterince kolaydır - ancak bir temsilci oluşturmak ve kendi patronunuz olmak istiyorsanız, işte serbest fotoğrafçı olarak başlamak için bazı ipuçları:

 1. Fotoğrafçılık nişinizi bilin . İster insanlar, evcil hayvanlar, yiyecekler veya tamamen terk edilmiş bir şey olsun, portföyünüz en iyi yaptığınız şeyi sergiliyorsa, kendinizi pazarlamak daha kolaydır.
 2. Kamera becerilerinizi geliştirmek için zaman ayırın . Stok görüntüleri satarak şanslı olabilirsiniz, ancak birisi düğün fotoğrafları için size para ödediğinde risk almayı göze alamazsınız!
 3. Oranınızı hesaplayın ve zamanınızı ve maliyetlerinizi karşıladığından ve kar için sizi biraz üstte bıraktığından emin olun. Artı, fotoğrafçılık ekipmanınız için sigorta alın.
 4. Arkadaşlarınız ve aileniz için bir portföy oluşturmaları için olayları, partileri veya portreleri fotoğraflamayı teklif edin ve onlardan size duyurmalarını isteyin. Veya en sevdiğiniz blog yazarlarını avlayın ve onlara fotoğraf fikirlerinizi sunun.
 5. Sosyal medya hesabınızı en kaliteli fotoğraflarınızla doldurun, insanların müsait olduğunuzu bilmesini sağlayın ve onlara nasıl iletişime geçeceklerini anlatın. Küstah davranın ve markalar için alternatif tanıtım çekimleri yapın, ardından fark edilmeleri için onları etiketleyin.
 6. Gazeteler, dergiler ya da web sitelerinde resim editörleri ile temas kurun ve fotoğraf gönderebilir sormak ya da yerel olayları kapsar.
 7. Basın pasosu almak her zaman kolay değildir, ancak sizi spor, moda ve diğer özel etkinliklere sokabilecek altın bir bilet gibidir. Her seferinde başvurmanız (veya Ulusal Gazeteciler Birliği'nin bir üyesi olmanız) gerekecek, ancak içeri girdiğinizde çok sayıda satılabilir fotoğraf alacaksınız.

Instagram hesabı olan herkes profesyonel bir fotoğrafçı olduğunu düşünür gibi görünse de, gerçek şu ki, tam zamanlı bir serbest meslek sahibi olmak, alabileceğiniz en zor yollardan biridir.

Gelir öngörülemez olabilir ve çok fazla sabır, azim ve düzgün fotoğraflara ihtiyacınız olacak - ve fark edilmek için ilk başladığınızda düşük fiyatlarla görseller satmanız gerekebilir. Kariyer için içindeyseniz, kendinize inanın ve pes etmeyin.

6 - Gelecek Vadeden Fotoğrafçılar İçin Bonus İpuçları


 • Kameranızı her yere taşıyın  - sadece sıra dışı bir şey yaparken veya özel bir yere giderken değil. Pek çok şirket ve marka, günlük hayatın fotoğraflarının peşindedir ve çoğu zaman en iyi fotoğrafları oluşturan en basit şeylerdir. Sokakları, yemekleri, yüz ifadelerini, aileyi, evcil hayvanları, sporu ... her şeyi düşünün!
 • En iyi fotoğraflarınızı yedekleyin : Kopyaları harici bir sürücüde veya bulut depolama alanında saklayın ( Dropbox size ücretsiz olarak 2 GB alan sağlar).
 • Satış almaya başladığınızda, vergi ve serbest çalışmanın temellerini öğrenin . Uzun vadede sizi stresten kurtaracak  ve vergi faturanızda nakit tasarruf etmenizi sağlayacaktır .
 • Ticari markalı ürünleri, markaları ve hatta belirli binaları içeren fotoğrafları satamayabilirsiniz. Stok kitaplığınızın şartlarına bakın veya fotoğraflarınızı kullanmak için izne ihtiyacınız olup olmadığını sormak için ilgili şirket ile iletişime geçin.
 • Başka bir yerde gördüğünüz genel fotoğrafları yeniden oluşturmayın. İlginç, sevimli veya tuhaf her zaman modadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense