Instagram'da 1 Bin Takipçi Kazanmak İçin 6 Farklı Strateji | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

12 Şubat 2021

Instagram'da 1 Bin Takipçi Kazanmak İçin 6 Farklı Strateji

2021'de Size Hızlıca 1 Bin Takipçi Kazandıracak 6 Geliştirilmiş Instagram Stratejisi.

 Instagram hesabınızdaki takipçileri artırdığınızda, etkileşim kurabileceğiniz ve hizmetlerinizi sunabileceğiniz daha geniş bir kitleye kolayca sahip olabilirsiniz.

Instagram Takipci Kazanma


Bu instagram takipçi artışı yavaş ve organik olabilir, bu nedenle insanlar gönderilerinizi beğenir, sizi takip eder ve beş veya daha fazla yıl içinde binlerce takipçiniz olur veya hızlı ve stratejik olabilir.

İşte size Instagram'da Takipçi Arttırmanın En Popüler 6 Yolu 

1. Hashtaglerinizle stratejik olun


Hashtag'ler Instagram'ınızı tanıtmanın en eski yöntemlerinden biridir ve bugün hala işe yaramaktadır.

Instagram'da insanların hashtag kullanmasının iki yolu vardır. Ellerini koyabildikleri her etiketi alırlar ve yayınlarlar, kelimenin tam anlamıyla her şeyi duvara atarlar ve bir şeyin yapışmasını umarlar.

İkinci grup insan hashtag'lerini akıllıca seçer ve gönderileriyle alakalı ve alakalı etiketleri kullanır.

Hashtaglerinizi seçerken stratejik olmalısınız çünkü gönderilerinizin bulunmasını sağlayan şey budur.

Instagram'daki her aramada da aynı şey geçerli: arama yaptığınızda hashtag'ler hesapların üzerinde yer alır.

Hashtag'ler, gönderilerinde benzer hashtag'ler kullandıkları için sizi normalde ulaşamayacağınız kişilerin önüne çıkarır.

Hashtag'ler, izleyici etkileşimlerini teşvik eder ve bu, bir Instagram mağazası işletiyorsanız, yeni ürünleriniz veya gelenler hakkında bilgi yaymak için kullanabileceğiniz bir şeydir.

Sektöre özgü hashtag'ler kullanın

Sektöre özel etiketleri kullanmak, tekliflerinizle ilgilenecek bir kitlenin önüne çıkmanın en hızlı yoludur.

Pek çok insan hashtag seçmekte zorlanır, ancak bunu Tüm Hashtag gibi araçlarla çözebilirsiniz .

Koşu ayakkabıları satıyorsanız ve bunun etrafında hashtag aramak istiyorsanız, arama çubuğuna koşu ayakkabılarını girmeniz yeterlidir ve görseldeki gibi sonuçlar alırsınız.

Markalı hashtag kullanın

Sektörünüzde yeni bir işletme iseniz, muhtemelen bunun için endişelenmemelisiniz; insanlar sizi hashtag'lerinizi paylaşacak kadar tanımıyor, ancak bir tür takip geliştirdiğinizde, bunu yapmalısınız.

Hikayelerinizde markalı etiketlerinizle popüler yayınları öne çıkarmaya çalışın; başkalarını bu hashtag'leri kullanmaya teşvik eder.

2. Hedef kitlenizle etkileşimi artırın


Sosyal medya böyle çalışır, değil mi? İnsanlar günleriyle ve yaşamlarıyla ilgili şeyler paylaşır ve siz de zaman çizelgelerine göz atıp beğenir, paylaşır veya yorum yaparsınız.

Gönderiniz ve hesabınızdaki etkileşim arttıkça, Instagram algoritması sizi takip etmeyen kişilerin zaman çizelgelerinde bile sizi öne çıkarmaya başlar.

İşte etkileşimi artırmak ve Instagram takipçilerinizi artırmak için kullanabileceğiniz teknikler .

# 1. Kaliteli içerik yayınlayın


Şimdi, kaliteli içerik özneldir. A için harika olan, B için zayıf olabilir.

Bunda gezinmenin tek bir yolu var: Kitlenizin hesabınızdaki gönderileri keşfetmek için Instagram Insights'a bakın ve bunları gelecekteki gönderiler için bir rehber olarak kullanın.

# 2. Doğru zamanda yayınlayın


Günde 24 saat var ama insanlar bütün gün Instagram'da değil. Takipçilerinizin Instagram'da en çok ne zaman aktif olduğunu öğrenmeniz gerekecek ve Önizleme uygulaması gibi araçlar bu konuda size yardımcı olabilir.

# 3. Hikaye çıkartmalarını kullanın


500 milyon kişi her gün en az bir Instagram Hikayesi izliyor. Bu çok büyük bir izleyici kitlesi ve bu kitleyle etkileşim kurmak için kullanabileceğiniz farklı Story çıkartmaları var.

Soru etiketi, düşünmeniz gereken ilk şeydir.

Bunu, sektörünüzde yaygın olan zorlukları ve insanların ideal bir çözüm olarak ne düşüneceklerini öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Pazara yakın zamanda bir ürün çıkardıysanız, yeni ürününüz hakkında geri bildirim almak için çıkartmayı kullanabilirsiniz.

Anket çıkartması başka bir etikettir.

Hikaye anketleri soru etiketleri gibidir, ancak bu durumda soru oylamaya bağlıdır.

Takipçilerinizin ilgileneceğini veya büyük bir iş kararı alacağını düşündüğünüz trendlere atlamak için anketleri kullanabilirsiniz.

İşinizle ilgili önemli bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, bunu bir ankete koyun ve anket sonuçlarıyla devam edin; takipçilerinize fikirlerini önemsediğinizi gösterecek.

3. Doğru etkileyicileri edinin


Web sitenizde yeterince trafik almadığınızda, postanızı beğenen ziyaretçileri web sitenize yönlendirmek için konuk gönderilerini kabul eden bir otorite blogunda bir gönderi yayınlayabilirsiniz.

Instagram'da otorite figürleri sektör etkileyicileridir . Instagram etkileyicileriyle çalışırken kullanabileceğiniz bazı ipuçları:

# 1. Mikro etkileyicilerle başlayın


Mikro etkileyiciler 1.000 ila 100.000 takipçiye sahiptir. Katılım oranları genellikle en yüksek olduğu ve aynı zamanda en ucuz seçenek olduğu için, etkileyicilere ulaşırken önce onları hedeflemelisiniz.

# 2. Onlara özel bir teklif verin


Özel teklifler sunmak, içeriğinizi tanıtmak için etkileyicilerle işbirliği yapmanın bir yoludur.

İnsanları tam fiyatı ödemek zorunda kalmadıkları için satın almaya teşvik etmeye yardımcı olur ve ayrıca bağlantılarının her biri benzersiz olduğu için en çok satış yapan etkileyicileri izlemenize yardımcı olur.

# 3. Etkileyicileri etkinliklerinize davet edin


Bu, etkinliğinizi duyurmanın iyi bir yoludur. Burada marka hashtaglerini kullanmak gerçekten etkili olacaktır çünkü hashtaginizin popülaritesini artıracak ve insanların sizi keşfetmesini kolaylaştıracaktır.

4. Hikayelerinizi kullanın


İnsanların bilgi paylaşma şeklini değiştiren özelliklerden biri Instagram hikayeleridir. Bu özellik, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan bir fotoğraf veya videodan oluşan bir slayt gösterisi yayınlamasına olanak tanır.

Instagram hikayeleri genellikle beslemenin en üstünde görünür, bu da takipçilerinizin onları görmesini sağlar ve bu da tıklama şansını artırır. 

Takipçilerinizi artırmak için Hikayelerinizi şu şekilde kullanabilirsiniz:

# 1. Hikaye AYRICALIKLAR


Öne çıkan hikayeler Aralık 2017'de tanıtıldı ve insanların Hikayelerini kullanma şeklini değiştirdi.

Normal Instagram Hikayelerinin süresi 24 saat sonra dolar, ancak Hikayenin önemli anları kalıcı olarak zaman çizelgenizin altına yerleştirilir.

Hikayedeki hashtag'leri ve konum etiketlerini kullanarak öne çıkanlarla takipçi sayınızı artırın. Belirli bir hashtag için en çok okunan haberler, toplu bir Story hashtag'inde sıralanabilir.

Hikayeye konum etiketleri eklemenizin bir nedeni var.

Hikayenizde çok fazla görüntü alamazsanız, en üstteki Hikaye toplama etiketinde yer almaz, ancak bir konum eklerseniz, o konumdaki en çok okunan Hikayeler için sıralama yapabilir.

# 2. Bir yarışma düzenleyin


Instagram hikayeleriniz, hızlı bir duyuru sağlamak için mükemmel bir yerdir ve yarışmaları duyurmak size çok sayıda takipçi kazandırabilir çünkü insanlar nasıl katılacaklarını bilmek ve ayrıca herhangi bir güncelleme almak için takip etmek isteyeceklerdir.

Uzun kayıt süreçlerini ortadan kaldırın, böylece yarışmanıza kolayca kaydolabilirsiniz. Yarışma sırasında indirim sunmaya çalışın.

Bir Hikayede bir yarışma düzenlemek, yatırım getirinizi elde etmek için 24 saatinizin olduğu anlamına gelir, bu nedenle katılımcıları sayfalarında markalı etiketlerinizi paylaşmaya teşvik edin.

5. Trendleri yeterince erken öğrenin


Hikaye sorusu ve anket çıkartmaları hala işe yarıyor çünkü herkes bunları yapmıyor. Çok önemli bir şey olsaydı, insanlar bu etiketlere cevap vermekten bıkacaklar.

Markanız, mevcut takipçilerle etkileşime geçmek için heyecan verici Instagram trendlerini kullanıyor olmalı, böylece onlar kelimeyi yayabilirler ve işte kullanabileceğiniz bazı şeyler:

# 1. Keşfetme sekmesi büyüyor


Instagram'ın Keşfet sekmesi, yayınınız için geçmiş beğenilere, ilgi alanlarına ve etkileşimde bulunduğunuz içeriğe göre gönderiler sağlar.

İlgi alanları artık sektöre göre bölümlere ayrılmıştır, bu nedenle oyunla ilgileniyorsanız, kendi özel Keşfet sekmenize sahip olursunuz.

Keşfet'te öne çıkmak biraz zaman alacaktır, ancak hedef kitlenizi nişinize çekerek başlayabilirsiniz.

Yiyeceklerle ilgilenen yeterli sayıda insan yemek gönderilerinize göz atıyorsa, algoritma sizi bu sektörde etkili bir kişi olarak kabul edecek ve siz de bu Keşfet özelliklerini almaya başlayacaksınız.

Belirli konumunuz için Keşfedin sekmesinde sıralayabileceğiniz için konum etiketlerini kullanmak da burada geçerlidir.

# 2. Shoppable influencer gönderileri


Beğendiğiniz bir şeyi her gördüğünüzde, ürün sayfalarına yönlendirilmek için bir hesabın biyo bağlantısını tıklamanız gerektiğini hatırlıyor musunuz?

Bu, alışveriş yapılabilir özellik ile şimdi değişiyor ve bunu işiniz için de kullanmalısınız.

Bunu yapmak için bir işletme hesabına ihtiyacınız var ve her gönderinin sağ üstündeki küçük asma kilit, gönderinin gömülü bağlantılar içerdiğini gösteriyor.

İnsanlar belirli bir ürüne tıkladıklarında, Instagram'da fiyat ayrıntıları ve işletme web sitenize bir ödeme bağlantısı içeren başka bir sayfaya yönlendirilirler.

Hikayelerinizde giden bağlantılar da oluşturabilirsiniz, ancak bunu yapmak için bir işletme hesabına veya 10.000'den fazla takipçisi olan normal bir hesaba ihtiyacınız olacak.

6. En iyi görüntünüzü dışarıda görün


Instagram görsel bir sosyal medya platformudur, bu nedenle insanları sayfanıza çekmek için iyi fotoğraflar çekmeniz gerekir.

Her zaman yanınızda bir DSLR olmayacak, bu nedenle telefonunuzla nasıl iyi çekimler yapacağınızı bilmeniz gerekiyor.

İşin iyi yanı, bugün piyasadaki pek çok telefonun gerçekten iyi kameraları var, bu yüzden zayıf görüntüler daha çok teknik bir sorundur ve işte bunu nasıl düzeltebileceğiniz:

# 1. Doğal ışıktan vazgeçmeyin


Karanlıkta veya gece çekmeniz gereken zamanlar dışında, olabildiğince az flaş kullanmaya çalışın; daha parlak bir görüntü oluşturmaya yardımcı olur.

# 2. Doğru zamanda çekim yapın


Gün çok parlak olduğunda veya çok karanlık olduğunda çekim yapmayın, günün her zaman ortam parlaklığının en iyi olduğu zaman vardır; işte o zaman çekilecek.

# 3. Bakış açınızı değiştirin


Çoğu insan, her fotoğraf çekmek istediğinde telefonunu alnının biraz üzerinde tutacaktır.

Farklı ol. En iyisini elde etmek için farklı konumlarda çekim yapmaya ve karşılaştırmaya çalışın.

Sonuç


Instagram, İnternet'teki ana pazarlama kanallarından biridir. Takipçilerinizi artırdığınızda ürün ve hizmetlerinizi pazarlayabileceğiniz daha geniş bir kitleye sahip olursunuz ve bu yazıdaki stratejiler bu konuda size yardımcı olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense