Google Adsense Hasabı Açma 5 Adımda Kayıt Nasıl Yapılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

03 Şubat 2021

Google Adsense Hasabı Açma 5 Adımda Kayıt Nasıl Yapılır?

Google AdSense’e Nasıl Başvurulur?


Bir Google hizmeti olan Google AdSense, web sitenize reklam yerleştirerek internetten para kazanmanızı sağlar. Bu sayede basit bir şekilde, en uygun algoritma ile güvenilir reklamlar alabilirsiniz. Reklamlar, firma veya şahıslar tarafından açık artırma usulüyle verildiği için reklamlardan farklı ödemeler alabilirsiniz.

 

Ödemeler ve faturalandırmalar Google tarafından üstlenildiği için ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşamasınız. Google reklamları her ne kadar sitenize uygun bir algoritmayla, içeriklerinize, ziyaretçilerinize göre belirlese de istemediğiniz reklamların yayınlanmasını engelleyebilirsiniz. 


google adsense başvuru


Bu yazımızda sizlere ‘’Google AdSense’e Nasıl Başvurulur?’’ bundan bahsedeceğiz. 


Google AdSense İçin Uygunluk Şartları


1. İçerikleriniz Kaliteli ve Özgün Olmalı:


Sitenize yüklediğiniz içerikler, yüksek kalitede olmalı ve başka bir sayfadan kopyalanmamalıdır. Kopyalama yaptığınızda bu Google AdSense için kural ihlaline girer ve reklamlar iptal edilebilir veya hesabınız kapatılabilir. Bunun yanında okuyucunun ilgisini çeken içeriklere yer vermelisiniz. 


2. Site Performansı:


Web sitenizin sayfa düzeniniz iyi olmalı, ziyaretçi iyi ve kolay bir hizmet alabilmelidir. Menü çubuğunuz, işlevsel olmalı, düzgün hizalanmış olmalı ve okuyucu için anlaşılabilir olmalıdır. Sitenizin hızını test etmeli ve yeterince hızlı bir hale getirmelisiniz. Mobilden giriş fazla olduğu için mobil uyumunu en iyi şekilde gerçekleştirmelisiniz.


3. Sahte ve Aldatıcı Tıklama:


Kendi reklamlarınıza tıklama yapamazsınız ve ziyaretçiye reklam tıklaması için yönlendirmelerde veya aldatıcı uygulamalarda bulunamazsınız. Ayrıca kullanıcıyı başka web sitelerine yönlendiremez ve kötü amaçlı yazılım bulunduramazsınız.


4. Reklam Yerleşimi:


Reklamları, reklam yerleşimi politikasına göre yerleştirmelisiniz. Menüyle iç içe koyup yanıltıcı hamlelerde bulunmak AdSense almanızı engelleyebilir.


5. Yaş:


18 yaşından büyük olmalısınız. Eğer küçükseniz ebeveynleriniz veya velinizin google hesabı üzerinden kaydolabilirsiniz. Ödemeler de bu yetişkin kişiye yapılacaktır. 


Bu şartları sağladıktan sonra google adSense başvuru sayfasını açıp telefon, e-posta bilgileriniz, ödeme ayarları gibi sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Yanlış bilgi vermeniz halinde ödemelerinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. 


AdSense ana sayfasındaki kodu sitenizin HTML’sine yapıştırın ve sitenizin URL’sini girerek sitenizi AdSense’e bağlayınız. Ardından başvurunuz incelenmeye alınacaktır. Kabul edildiği ve nasıl etkinleştireceğiniz bilgileri e-postanıza gelecektir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense