GoDaddy.com'da Alan Adı Nasıl Satın Alınır | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

08 Şubat 2021

GoDaddy.com'da Alan Adı Nasıl Satın Alınır

Bir alan adı satın almak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız? Bu yazımızda adım adım alan adı satın alma rehberi, size ucuz alan adının nasıl kaydedilir ele alacağız.


Ama önce iyi bir alan adı seçmi neden çok önemli olduğunu açıklayarak başlayalım.


godaddy alan adıİyi bir Alan Adı Neden Önemlidir?


Alan adı, web üzerindeki milyarlarca başka web sitesi arasındaki benzersiz tanımlayıcınızdır. Bu nedenle, akılda kalıcı ve yazması kolay bir ada sahip olmak, çevrimiçi bir varlığa sahip olmak için çok önemlidir.


Alan adınız, kişisel veya ticari adınızın bir uzantısı olarak işlev görür. Bu anlamda:


 1. Tanınma ve farkındalığı geliştirir.
 2. Girişiminize ekstra güvenilirlik katar.
 3. Sonunda ziyaretçilerin hatırlanmasını artırır.


Ayrıca, iyi bir alan adı seçmek SEO için önemlidir. Birkaç yıl önce tam eşlemeli alan adları (EMD'ler) çok popülerdi, ancak bugün çoğu insan markalı alan adlarını seçiyor.


Unutulmaz alan adları Google'a daha sık yazılır. Algoritmalar bunu takip eder ve web sitenize daha fazla yetki verir. Markalı arama hacmi büyüdükçe, alan adınız ekstra yetki puanı kazanır, böylece ilgili anahtar kelimeler için sıralama daha kolay hale gelir.


İşte size Adım ADIM Domain.com'dan Alan Adı Nasıl Alınır


GoDaddy, web barındırma sağlayıcısı olarak da bilinir, ancak onlardan bir alan adı da satın alabilirsiniz.


1. Adım: Önce yeni bir alan adı arayın. Henüz iyi bir isim bulmadıysanız veya farklı seçenekleri değerlendiriyorsanız, GoDaddy size yardımcı olacak güzel bir dizi ekstra özelliğe sahiptir.


alan adı


Bir tıklamada uygunluk açısından bir grup etki alan adı sorgulaması fikrini kontrol etmek için Toplu Etki Alanı aramasını kullanabilirsiniz. Veya birincil seçiminiz zaten alınmışsa, bazı alternatif öneriler almak için ücretsiz alan adı oluşturucusuyla oynayabilirsiniz:


alan adı sorgulama


Ayrıca, markalaşma amacıyla istediğiniz etki alanını alma konusunda çok kararlı hissediyorsanız, GoDaddy, sahiple sizin için bir anlaşma yapmaya çalışabilir. Ancak, asıl mal sahibinin uygun gördüğü herhangi bir fiyatı belirleyebileceğini unutmayın, bu durumda ödeme yaparsınız:


 • Satıcıya alan adı satın alma ücreti.
 • GoDaddy Domain Brokerage komisyonu.
 • Seçilen alan ve eklentiler için normal yıllık abonelik fiyatı.


Bekleyin ve diğer kişinin alan adını yenilemeyi unutup unutmadığına bakın ya da siz onu o zaman kapabilmeniz için bırakıp bırakın. GoDaddy, belirli bir alan adı için yerinizi ayırabileceğiniz bir Alan Ön Siparişi hizmetine (alan adı başına 24,98 $ 'dan başlayan) sahiptir. Birden fazla alıcı varsa alan adı açık artırmaya çıkar. Sadece sizseniz, hemen alırsınız.


Adım 2: Seçiminizi yaptıktan sonra, sepetinize eklemek istediğiniz tüm TLD'leri alın ve ardından yenileme döneminizi seçin (1 ila 10 yıl).


GoDaddy düzenli olarak farklı promosyonlar yürütür, bu nedenle onlarla gerçekten uygun fiyatlı bir alan adı edinmek kolaydır. Ayrıca, yıllık oran şunları içerir:


 • Web siteniz için 100 adede kadar alt alan adı oluşturma yeteneği.
 • Temel gizlilik koruması: Kişisel bilgileriniz WHOIS'de görünmeyecektir.
 • Kişisel alan adları için: Facebook, LinkedIn veya Twitter hesabınıza ücretsiz yönlendirme.
 • Gerçek zamanlı alan izleme ve güvenlik araçları.
 • Mükemmel müşteri desteği.


3. Adım: Sepetinizi alan adlarıyla doldurmayı bitirdikten sonra, ödemeye devam et'i tıklayın. Bir sonraki ekranda, aşağıdakiler gibi bazı ekstra kullanışlı özellikleri seçme seçeneğiniz olacak:


 • Ekstra alan gizliliği ve güvenlik kapsamı.
 • Ücretsiz "Çok Yakında" sayfası.
 • Etki alanınızla eşleşen bir e-posta adresi.


alan adı satın alma


4. Adım: Sepetinize devam edin ve satın alma özetinizi dikkatlice inceleyin. GoDaddy'nin 1 yıllık etki alanları için daha düşük bir ücret aldığına dikkat edin. Ancak 2+ yıl için kaydolursanız fiyat artabilir.


Yine, fikrinizi değiştirirseniz diye birkaç satış teklifi alırsınız.


Adım 5: Bir hesap oluşturun veya Facebook veya Google Hesabınızı kullanarak oturum açın.


6. Adım: Fatura bilgilerinizi sağlayın. Ardından geçerli bir ödeme yöntemi ekleyin (unutmayın: her yıl otomatik olarak faturalandırılırsınız, bu nedenle kartınızın süresi dolmak üzere olmamalıdır). Tüm ayrıntıları son bir kez inceleyin ve yeni alan adlarınızı kaydettirmek için 'satın al'ı tıklayın.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense