Gmail Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

01 Şubat 2021

Gmail Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim?

Gmail, pek çok uygulamaya, siteye kaydolurken kullandığımız bir Google hizmeti haline geldi. Kullanıcılar genellikle şifremi hatırla seçeneğini tercih ettiğinden bir başka cihazla giriş yapmak istediğinde veya oturumunu kapattıktan sonra şifresini hatırlamakta zorlanabiliyor. Gmail şifresi unutulduğunda izlenmesi gereken adımlar oldukça basittir. 


gmail şifremi unuttum


Bu yazımızda size Gmail Şifremi Unuttum, Ne Yapabilirim? sorusunun cevabını adım adım anlatacağız.


Kurtarma E-Postası İle:


  • Gmail giriş ekranından ‘’ Şifrenizi mi unuttunuz?’’ bağlantısına tıklayın.
  • Gmail e-posta adresinizi girin. Hatırlamıyorsanız, e-postamı unuttum bağlantısına tıklayın.
  • E-postanızı girdikten sonra siz olduğunuzun tespiti için güvenlik soruları sorulacaktır. Kurtarma e-postanızı girin seçeneği gelene kadar farklı bir soru deneyin seçeneğini tercih edin.
  • Kurtarma e-postanız, gmail hesabı açarken verdiğiniz diğer bir mail hesabınızdır. Kurtarma e-postanızı girip gönder dedikten sonra o hesabınıza bir kod gönderilecektir. O kodu doğrulama kodu bölümüne girin. 
  • Yeni açılan sayfada yeni şifrenizi girmeniz istenilecektir. İstediğini şekilde şifrenizi belirledikten sonra bu artık sizin yeni şifreniz olacaktır.


Kurtarma E-Postasını Bilmiyorsanız:


  • Gmail giriş ekranından ‘’ Şifrenizi mi unuttunuz?’’ bağlantısına tıklayın.
  • Gmail e-posta adresinizi girin. Hatırlamıyorsanız, e-postamı unuttum bağlantısına tıklayın.
  • Aklınızda kalan en son şifreyi girmeniz istenilecektir. Hatırlıyorsanız o şifreyi girin hatırlamıyorsanız ‘’ Farklı bir soru deneyin’’ seçeneğini tercih edin.
  • Cevabını bildiğiniz bir soru çıkana kadar bu yöntemi deneyebilirsiniz. Doğru cevabı girdiğinizde oturumunuz açılacaktır.


2 Adımlı Kimlik Doğrulamanız Varsa:


Öncelikle bu yöntemi kullanabilmeniz için önceden etkinleştirmiş olmanız gerekiyor. Eğer etkinse size bir sayı verilip kayıtlı olan cihazınızdan onaylamanız istenecektir. Kayıtlı cihazınıza gelen ‘’Oturum açmak istiyor musunuz?’’ bildirimine evet dedikten sonra ekrandaki doğru sayıyı tercih etmelisiniz. Ardından size kurtarma e-postası, SMS, sesli arama gibi yöntemler sunulacaktır. Tercih ettiğinize yönteme göre gelen doğruluma kodunu girdikten sonra oturum açıp şifrenizi değiştirebilirsiniz.


Youtube kanalımızdan gmail şifremi nasıl geri alabilirim videosu izlemenizi tavsiye ederim. Teşekkürler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense