Domain Alıp Satmak İçin En İyi 5 Web Site 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

25 Şubat 2021

Domain Alıp Satmak İçin En İyi 5 Web Site 2021

Bir alan adı alıp satmanın ilk adımı, sahip olduğunuz alan adlarının bir listesini hazırlamaktır . Şimdi satmanız gerekenleri listeye alın. Ardından, alanın fiyatlandırma yapısına karar verin . Zorunlu olmasa da (alan adınızı açık artırma ile satabilirsiniz), aklınızda bir taban fiyat olması satış sürecini kolaylaştırır.


alan adı al sat


Şimdi, bu yazıda tartışılanları deneyebileceğiniz web siteleri hakkında bilgi edinme zamanı. Alan adı satın alma ve satma açısından oldukça popüler olan 5 web sitesi şunlardır. 


1 - Namecheap'ten Alan Adları Nasıl Alınır ve Satılır?


Namecheap'in alan adı pazarı , satılık alan adlarını listelemek için basit ve kullanımı kolay bir platformdur. Satmak istediğiniz etki alanlarını tanıtmanın birçok yolu olsa da, bu çevrimiçi mağaza, ilgilenen alıcılarla bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Satın almak için listeleri görüntüleyip "Sepete Ekle" yi tıklamanız yeterlidir. Daha önce kimsenin kaydetmediği ilginç bir alan adı fikriniz varsa, bunu bir iş yatırımı olarak kendiniz satın alabilirsiniz.


Yeni alan adlarını kaydettikten sonra, bunları piyasada premium bir fiyata listeleyebilir ve kar elde etmek için diğer işletmelere satabilirsiniz . Alternatif olarak, daha önce bir alan satın aldıysanız ve artık ona ihtiyacınız yoksa, piyasada diğer ilgili taraflara satılabilir. Örneğin, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız ve diğer ticari girişimlere geçmeye karar verirseniz, diğer dijital perakendeciler alan adınızı satın almakla ilgilenebilir.


Namecheap Fiyatlandırması


Alan adınızı Namecheap'in pazarını kullanarak sattığınızda, sabit bir % 10 komisyon alır. Bu komisyonu ücretlendirerek, düzenli olarak alan adı satın alan birçok kişi tarafından aranması kolay ve iyi bilinen bir alan adı pazarı oluşturabilirler. Sitesinde yer alan bir liste, güvenli ve güvenilir bir web sitesinde tamamlanan bir işlemle, sattığınız adın internette arama yapan herkes tarafından görülebilmesini sağlar.


2 - Flippa Alan Adları Nasıl Alınır ve Satılır?


Flippa'da Etki Alanı Satın Almak veya Satmak için, geçerli bir E-posta Hesabı ile kaydolun ve web sitenizi veya etki alanınızı satış için listeleyin . Etki alanınızı listeledikten sonra, açıklama zamanı, insanlar uzun bir açıklama yazma eğilimindedir, ancak olması gerektiği gibi değildir. Açıklama, Alıcıyı sıkmayan ve alıcıya Blogunuz veya Web Siteniz veya alan adınız hakkında kısa bir fikir verecek şekilde kısa ve basit olmalıdır.


Şimdi en önemli kısım Flippa teklif seçeneklerini belirlemektir .


 • Rezerv fiyatını uygun şekilde değerlendirdikten sonra ayarlayın.
 • Çevrimiçi mülkünüzü satmayı karşılayabileceğiniz fiyata ayarlayın
 • Doğru ve makul bir fiyat belirleyin Şimdi satın al fiyatı (BIN)


Daha fazla kullanıcıyı Teklif vermeye teşvik etmek için başlangıç ​​Teklif fiyatını olabildiğince düşük tutun. Açık Artırma başarıyla tamamlandıktan sonra, Teklifi kazanan kullanıcı ve işlem geçmişi hakkında araştırma yapın. Blog / Web Sitesi / Alan adı transferi başlatmadan ve ödeme almadan önce uygun önlemleri alabilmeniz için.


Flippa Fiyatlandırması


Flippa'nın Etki Alanları için sabit liste fiyatı 10 ABD dolarıdır (geliştirilmemiş veya park edilmiş etki alanı adları). Satış yaptığınızda bir başarı ücreti ödenir ve bu satış fiyatının bir yüzdesi olarak hesaplanır.


3 - GoDaddy Alan Adı Nasıl Alınır ve Satılır?


GoDaddy'nin alan adı açık artırma alanı, alıcıların ve satıcıların bir araya gelip anlaşma yapmaları için bir "pazar yeri" görevi görür. Bir etki alanının süresi dolduğunda, genellikle kayıt defterine geri döner. Ancak bu değerli bir alan adı ise, kayıt şirketleri bunu açık artırma yoluyla satmaya çalışır ve alıcılar her zaman potansiyel anlaşmalardan yararlanmaya isteklidir.


GoDaddy Açık Artırmaları, alan adlarınızı satmanız için size listeleme seçenekleri sunar . Ücretsiz, temel bir liste kullanabilir veya alan adınızın görünürlüğünü artırmak için isteğe bağlı özellikler ekleyebilirsiniz.


Etki alanınızı GoDaddy üzerinden fiyatlandırmanın, listelemenin ve satmanın basit adımları .


 1. Etki alanınızın değerini öğrenin: Gerçekçi bir fiyat belirlemek isteyeceksiniz. Karşılaştırılabilir alan adlarının satış fiyatlarını bulabileceğiniz yerlerden biri de ücretsiz GoDaddy Alan Değeri ve Değerleme aracıdır. Sadece satmak istediğiniz alanı yazın ve tahmini değeri ve satılan karşılaştırılabilir alan adlarını öğreneceksiniz. Daha da iyisi, hepsi ücretsiz.
 2. İletişimi kolaylaştırın: WHOIS'deki iletişim bilgilerinizi özelleştirmeyi kaldırdığınızdan emin olun. Bu şekilde, ilgilenen bir alıcı alanınızı WHOIS üzerinden aradığında, herkese açık bilgilerinizi bulabilir ve sizinle doğrudan iletişim kurabilir.
 3. "Satılık" tabelasını yerleştirin: Henüz yapmadıysanız, alanınızda park sayfası veya park alanı adı verilen tek sayfalık bir web sitesi oluşturun. Bu sayfa, ziyaretçilerin alanın sahibi olduğunu ve satılık olduğunu bilmelerini sağlar. Alan adınızın satılık olduğunu duyurmanın en basit yolu budur. Ancak bunu çok uzaklara duyurmak için, bazı çevrimiçi pazarlarda alan adınızı listelemek isteyeceksiniz.
 4. Satılan: Alan adı sattı kez bir Premium Listesinde olarak listede yok varsa, Domain Transferi Aracı kullanılarak nihai hamle yapmak isteyeceksiniz burada .


GoDaddy Fiyatları


Katılmak için, yılda ₺ 372,39 karşılığında yıllık GoDaddy Açık Artırmaları üyeliği satın almanız gerekir . Bir üyelik satın aldıktan sonra, herhangi bir alan adı satın almadan veya satmadan önce hazırlanmanıza yardımcı olabilecek Açık Artırma Araçları gibi üye avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bir üyelik satın aldıktan sonra, ücretsiz ve basit bir giriş seçebilir veya alanınızın görünürlüğünü artırmak için gelişmiş özellikler ekleyebilirsiniz.


4 - Sedo Alan Adı Nasıl Alınır ve Satılır?


Sedo , dünyanın en büyük etki alanı pazarıdır . Yaklaşık 20 milyon alandan oluşan bir listeye sahiptir. 2 milyondan fazla alıcı tarafından kullanılmaktadır. Sedo yalnızca alan adı satmanıza değil, aynı zamanda web sitesi satmanıza da olanak tanır.


Bir alan adı satın almak istiyorsanız , Sedo bunu çok kolaylaştırır. Onlar, aradığınız adı ve yüzlerce veya binlerce alternatif ilgili alan adını bulmanızı sağlayan güçlü bir arama aracına sahiptir. Aradığınız alan adı kayıtlı değilse, arama sonuçlarından hemen kaydettirebilirsiniz. Sedo'da listelenmemişse, bir komisyoncudan bir satışı tamamlamanıza yardım etmesini isteyebilirsiniz. Portföyünüzü birçok premium alan adıyla genişletmek isteyen aktif bir yatırımcıysanız, SEDo'nun uzmanları da bu konuda yardımcı olabilir.


Sedo, alan adlarınızı satmak için çeşitli seçenekler sunar :


 1. Şimdi Satın Alın (Ücretsiz): Etki alanınız için doğrudan pazarda bir alıcı bulun: Şimdi Satın Al Sabit bir fiyata sunulan etki alanları , diğer satış seçeneklerine kıyasla üç kata kadar daha hızlı satılır .
 2. Teklif yapın (Ücretsiz): Etki alanınız için teklif almakla ilgilendiğinizi potansiyel alıcılara iletin. Herhangi bir ilgili tarafla doğrudan görüşmeye başlayabilir ve bir teklif alınır alınmaz bir fiyat üzerinde anlaşabilirsiniz .
 3. Pazar Yeri Açık Artırması (Başlangıç ​​ücreti yok): "Teklif Ver" olarak satış için bir alan sunun. İlk teklif alınır alınmaz, alan adınızı açık artırmaya koyabilirsiniz - yedek fiyat olarak orijinal teklifi kullanarak !
 4. Doğrudan Açık Artırma (59 $ 'dan başlayan fiyatlarla): Ana sayfada ve eşleşen arama sonuçlarında görüntülenerek istediğiniz zaman kendi alan adı açık artırmanızı başlatın . Bu, özellikle çok sayıda potansiyel alıcıya ulaşmanızı ve yüksek bir satış fiyatı elde etmenizi sağlar.
 5. Açık Artırma Etkinlikleri (10 $ 'dan başlayan fiyatlarla): Sedo'nun alan uzmanları, özellikle yüksek dereceli alan adlarıyla düzenli olarak kendi açık artırmalarını oluşturur - en önemlisi, iki ayda bir imzalanan GreatDomains açık artırması . En çekici alan adlarınız için daha fazla gösterim ve satış fırsatları elde etmek için şimdi başvurun.
 6. Broker Hizmeti (Ön ödeme yok): Yüksek değerli alan adlarınızı Sedo'nun profesyonel Etki Alanı Komisyoncularının desteğiyle satın. Potansiyel alıcılarla iletişime geçerler, fiyatı müzakere ederler, ardından ödemeyi güvence altına alırlar ve sorunsuz bir Alan Adı Transferi sağlarlar.


Sedo Fiyatlandırması


Sedo, kendi platformunda işlem gören alanlar için bir komisyon alır. Komisyon tutarı, satışın türüne ve TLD'ye bağlıdır.


5 - Afternic Alan Adı Nasıl Alınır ve Satılır?


Afternic ile alan adınızı satış platformlarında listeleyebilir ve dünya çapında 100'den fazla farklı ortağa gönderebilirsiniz.


Afternic'te alan satın almak için , yaklaşık altı milyon premium alan adından oluşan envanterinde bir alan adı araması gerçekleştirin. Listelenen fiyatlara sahip alanlar, alanı alışveriş sepetinize yerleştirip satın alma işleminizi tamamlayarak kolayca satın alınabilir.


Afternic'te alan adı satmak kolaydır. Satılık alan adlarınızı listelemek ve Afternic pazarının sizin için ne kadar işe yaradığını izlemek için şu adımları izleyin:


 • Bir hesap oluşturun: Etki alanlarını satmak için bir Afternic hesabı oluşturmak kolaydır ve bunu yaptığınızda, kendinizi ve etki alanlarınızı tanıtmak için kullanabileceğiniz bir satıcı profiline sahip olacaksınız.
 • Satılık Alan Adları Ekleyin: Satılık bir alan adı listelediğinizde, alanlarınızı satış için listelediğinizde fiyatlandırın. Gerçek: Fiyatlı alan adlarının, fiyatı olmayan alan adlarına göre satılma olasılığı daha yüksektir. Şimdi satın al fiyatı da belirlediğinizde, alanınız hızlı transferli bir premium alan adı olmaya hak kazanır.
 • Girişlerinizi daha iyi alan satışları için optimize edin: Alan adlarınızı Afternic'te edindikten sonra, girişlerinizi en yüksek satış olasılığına göre optimize etmek için yapabileceğiniz üç belirli şey vardır:
 • a) " Satış Sayfası ”veya“ Satılık Afiş ”.
 • b) Şimdi Satın Al ile alan adlarınızı fiyatlandırın 
 • c) Alanlarınızı Hızlı Transfere Seçin

Bu basit adımları izleyerek, etki alanlarınızı maksimum sayıda potansiyel alıcıya maruz bırakabilir ve etki alanlarınızın satılmasına yardımcı olmak için ağ / satış ekiplerinden yararlanabilirsiniz.


Afternic Fiyatlandırma


Afternic, alan fiyatına göre bir satış komisyonu alır.


Sonuç olarak bu 5 web sitesi üzerinden domain alıp satarak internette para kazanmak oldukça kolay. Yapmanız gerekenler zaten yukarıda adım adım sizler için paylaştık.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense