Domain ''Alan Adı'' Alıp Satarak Nasıl Para Kazanılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

07 Şubat 2021

Domain ''Alan Adı'' Alıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternette domain ''alan adı'' satın alma ve satma konusunda yeniyseniz, domain nereden satın alınır, nerede ve nasıl satılır, alan adı bir alıcıya nasıl aktaracağınız, alan adlarınızı ne kadar satmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Domain alıp satmaya başlamak için düşük ön yatırım gerekir. Çevrimiçi olarak iyi internetten para kazanmak istiyorsanız, alan adı alıp satmak sizin için harika bir fikir olabilir.


domain satarak para kazanma


Alan Adı 'Domain' Nedir?


Alan adı, insanların bir web tarayıcısına yazdıkları web sitelerinin adresleridir. Dolayısıyla, örneğin bir alan adı www.internetteparakazanci.com olabilir. Alan adları 'domain' sanal gayrimenkul gibidir. Bir alan adınız varsa, web'deki bir arazi sahibisiniz demektir.


Etkili pr değeri yüksek domainleri para kazanmak için çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. Domain, özellikle ticari bir değere sahiplerse, zaman içinde değeri artırır. Düşük fiyata bir alan adı satın alıp yüksek fiyata satabilirsiniz. Peki ucuz domain nasıl satın alınır?


Nasıl Çalışır?


Temel olarak, istediğiniz alan adları mümkün olan en ucuz fiyatlarla satın alır ve ardından alan adlarınız için fiyatlandırma ayarlayarak tekrar satışa çıkarırsınız. Saygın bir alan adı kayıt şirketinden yepyeni alan adları satın alabilirsiniz. Alan adları düşük maliyetlidir. Bir alan adı kayıt sitesinden bir yıllık 10-15 $ 'a yepyeni bir alan adı satın alabilirsiniz. Bu alan adlarından bazıları çok fazla trafik ve kaliteli geri bağlantı oluşturmuş olabilir. Dolayısıyla, bu alan adlarını makul fiyatlarla satın alırsanız, satmak istediğinizde sizin için çok para kazanma potansiyeline sahip olurlar.


Alan Adı Nasıl Satın Alınır?


Satın almış olduğunuz alan adını satmak için internette bir çok site var. Bizin size önerimiz alan adı satın alabileceğiniz namecheap, Godaddy, gibi güvenilir sitelerde arama kutusuna seçilen alan adı yazılır ve size sunulan uygun fiyata domain satın alabilirsiniz.


Başkası tarafından kaydedilen bir alan adı seçerseniz, sahibini bulabilir ve satmak isteyip istemediğine bakabilirsiniz. Sedo gibi pazarların, sahiplerinin alan adlarını satış için listeleyebilecekleri bir açık artırma sitesi vardır.


Sahipler onları gözden kaçırır veya yenilemeyi unutursa ya da artık ihtiyaç duymazlarsa birçok alan adının süresi dolar. Gelecekte kullanışlı olabileceklerini düşünüyorsanız, satın almaya hazır olduklarında bu alan adlarını satın alabilirsiniz.


Herhangi bir alan adı satın alamayacağınız kurallar şunlardır:


  • Bir şirket tarafından ticari markalı.
  • Bir şirket veya kişinin adını çalmayın ve o alanı satın almayın.


Alan Adlarınızı Nasıl Satabilirsiniz?


Domainlerin satılık olduğunu domainlerinizin açılış sayfalarında ilan edebilirsiniz. Ardından ilgilenen alıcılar sizinle iletişime geçebilir. Ancak, alan adlarınızın potansiyel alıcılar tarafından fark edilmesini sağlamanın en iyi yolu, alan adlarınızı Sedo , NameJet, Flippa vb. Gibi alanlarda uzmanlaşmış sitelerde satış için listelemektir. Bir pazaryeri olan bir alan adı kayıt kuruluşundan bir alan adı satın aldıysanız, siz Piyasada satılık alan (lar) ı listeleyebilir. Burada alan adınızın satılmasını sağlamak için bazı seçenekler verilmiştir.


  1. Satmak istediğiniz bir alan adı için sabit bir fiyat belirleyin veya potansiyel alıcılardan teklifleri davet edin ve en yüksek teklifi verene satmak.
  2. Potansiyel müşterilere veya alıcılara bir teklifte bulunun.


Alan Adı ''Domain'' Nerede Satabilirsiniz?


Alan adlarınızı kâr elde etmek için satabileceğiniz en iyi çevrimiçi alan pazarlarından bazıları şunlardır:


  • Sedo
  • NameJet
  • Igloo.com
  • GoDaddy
  • DomainNameSales


Alan Adı Alım-Satım Nasıl Yapabiliriz?


Bazı insanlar alan adı alıp satarak geçimini sağlar. İşletme isimleri, coğrafi isimler, genel isimler veya bazı popüler isimlerden oluşan bir web adresi satın alabilirseniz, bunları daha hızlı ve uygun bir fiyata satabilirsiniz. Şirketler ve insanlar jenerik adlarla daha çok ilgileniyor. Bazı genel alan adlarını her biri için birkaç dolara keşfedip satın alabilirseniz, bunları birkaç yüz ve hatta binlerce dolara satabilirsiniz.


Harika, değil mi? Ancak, birkaç kullanışlı alan adıyla başlamak iyi bir fikirdir. Seçtiğiniz ismin gelecekte popüler olacağını düşünüyorsanız, satın almak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, hangi alan türlerini satın almanız gerektiğini ve bunlara ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini öğrenmek ve ardından alan adınız veya satmak istediğiniz alan adları için gerçekçi fiyatlar belirlemek önemlidir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense