Clubhouse Nedir Nasıl Kullanılır Davetiye Nasıl Alınır | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

04 Şubat 2021

Clubhouse Nedir Nasıl Kullanılır Davetiye Nasıl Alınır

En yeni sosyal medya uygulamalarından biri olan Clubhouse, insanların pandemi döneminde evlerinde mahsur kaldığı dönemde fazlası ile popülerlik kazandı. 


İşte bu yazımızda Clubhouse Davetiye nasıl alanır? Yapılması gerekenler nelerdir tüm detayları burada. Son zamanlarda internete girdiyseniz, muhtemelen clubhouse uygulamasını mutlaka sizlerde duymuşsunuzdur.  


Clubhouse Davetiye


Clubhouse nedir?


Şimdi biraz geriye gidelim ve Clubhouse temellerini gözden geçirelim . Teknoloji dünyasının en yeni sesli sohbet sosyal medya uygulaması clubhouse 2021 yılının trendi olmayı başardı.


Peki clubhouse uygulaması nasıl kullanılır, neler yapılır? 


Clubhouse giriş yaparak kullanıcıları insanları, kulüpleri ve konuları takip eder. Arkadaşlarının veya takip ettikleri kişilerin konuştuğu odalara katılırlar. Hatta hoparlörler izin verirse "mikrofon" ile sesli konuşma yapabilirsiniz.


Clubhouse'a Nasıl Davet Edilirim


Clubhouse daveti almak her zaman kolay değildir. Hem büyük hem de küçük girişin önünde engeller var. Birincisi, bir iPhone kullanıcısı olmanız gerektiğidir, çünkü uygulamaya tam anlamıyla yalnızca iOS üzerinden erişebilirsiniz. Bugünlerde çoğumuz bu ölçütü karşılamış olsak da (üzgünüm, Android'ler), bu herkesin Clubhouse uygulamasına erişebileceği anlamına gelmiyor. Bunu yapmanın sadece iki yolu vardır ve her ikisi de zaten kullanıcı olan insanlarla bağlantıları içerir.


Kişisel Davet


Clubhouse uygulamasına geçmenin yolu, mevcut bir kullanıcıdan gelen kişisel bir davettir (yine de birazdan açacağım küçük bir boşluk vardır). Bu basit görünebilir, ancak her kullanıcının yalnızca kayıt olduklarında iki davetiye göndermesine izin verilir, bu nedenle gerçekten o kullanıcının yakın çevresinin bir parçası değilseniz, büyük olasılıkla şansınız kalmaz. 


Birisi uygulamayı ne kadar çok kullanırsa (odaları denetlemek, odalarda konuşmak vb.), Clubhouse  Daveti verme hakkına sahip olursunuz. Sonuç olarak, uygulamaya kimin katılacağına en çok dahil olan kişilerdir. Bir Clubhouse daveti almak için, yalnızca uygulamada zaten birini tanımanız değil, çoğu zaman orada çok aktif ve etkili birini tanımanız gerekir. 


Sosyal Medyanın Gücü

 

Önemli bir aktivist veya Hollywood ünlüsü değilseniz, bu daveti puanlamak zor gelebilir, ancak her şey gibi, bu engelin de bir yolu var. Clubhouse'a girmek için istiyorsanız ve herhangi bir doğrudan kişisel bağlantınız yoksa , Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal medyada bir davetiye istemek akıllıca olabilir . Sosyal ağınızda yedek davetiyesi olan biri olabilir. 

Bunun için sosyal medyada #Clubhouse hashtag'iyle herkese açık bir hesapta yayınlamak, sizi içeri alabilecek aktif bir kullanıcının dikkatini çekebilir. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense