Alan Adı ''Domain'' Nasıl Seçilir En İyi 10 Fikir 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

07 Şubat 2021

Alan Adı ''Domain'' Nasıl Seçilir En İyi 10 Fikir 2021

İyi bir alan adı seçmek kolay değildir ve çok zaman alır. Bu yazımızda, Google ve Bing gibi büyük arama motorları tarafından kolayca optimize edilen bir alan adı ''domain'' veya web site adı seçme konusunda en iyi fikirleri sizler için paylaşıyoruz.

alan adı domain


Alan Adı Kısa Tutun


Kısa alan adları arama motorlarında daha iyi sıralanma eğilimindedir. Uzun isimli alan adı yaratırsanız, hatırlaması zordur ve URL boyutu da artar.


Alan adında ana anahtar kelimeyi kullanın


Hedef anahtar kelimeniz ile alan adı oluşturursanız, sandığınızdan daha hızlı sıralama yapabilirsiniz. Web sitenizi alan adında anahtar kelime olmadan da sıralayabilirsiniz.Tirelerden kaçının


Satın alacağınız alan adına tireler koyarsanız, kullanıcının kafası karışır. Hal böyle olunca ziyaretciler tarafından hatırlaması da kolay değil. Bu nedenle domain satın alırken, yalnızca kelimelerle alan adı oluşturmaya özen gözteriniz.Unutulmaz Olun


Unutulmaz bir alan adı oluşturursanız, web siteniz ile daha fazla ziyaretçi alırsınız.


Doğru Alan Adı Uzantısı


Daha iyi sıralama için bir TLD (Üst Düzey Etki Alanı) oluşturmanız gerekir. Alan adı uzantısı söz konusu olduğunda, .com en iyi uzantıdır. .Com uzantılarıyla oluşturulan alanları % 70'inden fazlası daha etkilidir. Benim önerim size önerim .com uzantılıdır. Mevcut değilse .Net ve .Org Alan Adı uzantıları ile web site kurulumu yapabilirsiniz.


Telaffuz Edilebilir Yapın


Domain adı kolay telaffuz edilebilir web sitelerinin hatırlanması kolaylaştırır. Böylece geri dönen çok fazla ziyaretçiler almanıza olanak sağlayacaksınız.


Yeni Alan Adı Satın Alın


Eski alanlar satın almayı planlıyorsanız, lütfen biraz araştırma yapın. Veya, yeni bir alan satın almak, işinizi veya blogunuzu ile başlatmak siz için iyi bir fikirdir.Yazmayı Kolaylaştırın


Eğer yazması zor alan adı oluşturursanız, daha üst sıralarda yer alamazsınız. Google arama motorlarında sizden önde olur. Bu nedenle, yazması kolay bir web sitesi adı oluşturmanız gerekir.


Araştırın


Web sitenizin adını oluşturmadan önce üzerinde araştırma yapmanız gerekir. Alan adınız hakkında araştırma yapmak için Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı ve Google Trendler'i kullanın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense