Youtube Video Montaj Nasıl Yapılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

29 Ocak 2021

Youtube Video Montaj Nasıl Yapılır?

Youtube’a yükleyeceğiniz videoların içeriği kadar, videoyu nasıl sunduğunuz, nasıl daha ilgi çekici, eğlenceli ve kaliteli hale getirdiğiniz de bir o kadar önemlidir. Video montaj ile videonuza çeşitli sesler, efektler, yazılar, animasyonlar vs ekleyebilir, renk, ışık gibi önemli detayları düzenleyebilirsiniz.


Bu yazımızda sizlere Youtube Video Montaj Nasıl Yapılır? bunu anlatacağız.


video montaj nasıl yapılır


Video montaj için genellikle çeşitli programlar tercih edilmektedir. Bunun yanında program kullanmaksızın internetteki çeşitli sitelerin size sunduğu imkanlarla da videolarınızı düzenleyebilirsiniz.


Bazı Youtube Video Montaj Programları 2021


Movavi Video Editör


Youtube’a yeni başladıysanız ve video montaj tecrübeniz pek yoksa bu program hem kolaylığı hem Türkçe olması hem de ücretsiz olmasıyla işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Sunduğu telifsiz ses ve görsel efektleri kullanabilir, istediğiniz tarzda yazı efektleri ekleyebilir, sarsıntı bulunan videolarınızı dengeleyebilir, hızını ayarlayabilir, renk ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Uygulamanın premiumunu belli bir ücret karşılığı alabilir ve daha farklı ses, yazı, görsel efekt gibi ekstra özelliklerden faydalanabilirsiniz. Yeşil ekran ile fonunuzu istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.


iMovie Video Montaj Programı


Bir apple uygulaması olan iMovie’de yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin birçoğuna ve daha fazlasına kendine özgü haliyle sahip olabilir ve çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulamadan iOS ve Mac OS kullanıcıları yararlanbiliyor.


video montaj programları


Öte yandan Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer, Final Cut Pro (apple’ın) , Sony Vegas Pro gibi yüksek ücretli fakat oldukça profesyonel montajlarla video üretebileceğiniz programlar bulunmaktadır. Özellikle AdobePremiere Pro ve Avid Media Composer kullanıcılar tarafından sık kullanılan ve hatta hangisi daha iyi tartışmalarının sürekli döndüğü programlardır. 


Bilgisayar haricinde telefondan video montaj yapmak da tercih edilen bir başka yöntemdir. AdobePremiereRush, FilmoraGo, QuikApp, InShot Video Editor, KineMaster Video Editor, WeVideo, PicPlayPost, HorizonCamera, Video Shop Editor gibi uygulamalardan montaj işinizi halledebilirsiniz. 


Montaj İçin Birkaç İpucu


Kaliteli bir içerik üretebilmeniz için öncelikle en azından ortalama bir kameraya ihtiyacınız var aksi halde montajla müthiş bir değişim pek mümkün değil. Montaj yaparken ses, görüntü uyumuna, seçtiğiniz efektlerin videoya uyumuna ve akışı bozmamasına dikkat etmelisiniz.


Peli youtube video yükleme işlemi nasıl yapılmalıdır, dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdi yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Teşekkürler.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense