Youtube Seo Ayarlarını Olması Gerektiği Gibi Yapın | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

25 Ocak 2021

Youtube Seo Ayarlarını Olması Gerektiği Gibi Yapın

Youtube son yıllarımıza damga vuran internet televizyonu. Hemen herkes kendi uzmanlık alanlarında videolar oluşturup diğer kullanıcıların beğenilerine sunuyor. Belki çok verimli bir içerik oluşturdunuz, insanların ilgisini çekeceğini düşünüyorsunuz büyük bir hevesle yüklediniz ama kimse izlemiyor. Hepimizin başına gelmiştir, kaliteli içerik her zaman önemli olsa da tanıtım, ayarlar bölümü emin olun ki çok daha önemli.


youtube seo ayarları


Sesinizi geniş kitlelere ulaştırabilmek için youtube seo ayarlarını titiz ve özenli bir şekilde yapmamınız gerekiyor. Ama nasıl?


Youtube seo ayarları nasıl yapılır?


Youtube seo ayarlarındaki kasıt “İnsanların sizi bulabilmesi için en ideal arama yönergeleri” olarak özetlenebilir. Siz bunları ne kadar olması gerektiği gibi düzgün, özenli bir şekilde yaparsanız youtube ‘da sizin kalitenizi anlar üst sıralara çıkararak çok daha fazla kişinin izlemesine olanak sağlar. Tabi bu artı izlenim sayısı da sizin için artı bir gelirdir. Daha fazla kişi tarafından izlenebilmek için mutlaka aşağıdaki tavsiyelerimize kulak verin.


  • İçerik yüklemelerinizde küçük resim oluşturmaya bununda özgün olmasına özen gösterin.
  • Videonuzun adını en çok aranan, ilginç kelimelerden oluşturmaya özen gösterin.
  • Mutlaka altyazı ekleyin ve yaratıcı & özgün olsun.
  • Anahtar kelimenizi videonun başlığına eklemeye özen gösterin
  • Etiket kullanımı çok önemli. Videonuz için en yoğun aranan ve en ideal kelimeleri etiket olarak kullanmaya özen gösterin.


Videonuzu mutlaka kişisel sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Youtube video izlendikçe önemli olarak algılar ve onu üst sıralara taşır.


Youtube seo ayarları nasıl yapılır eğitim videomuzu izlemenizi tavsiye ederim. Youtube'de başarılı olmak istiyorsanız youtube kanal gelişimi için seo ayarları mutlaka özenle yapılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense