Youtube Kanalınızı Geliştirmenin En İyi 5 Yolu 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

18 Ocak 2021

Youtube Kanalınızı Geliştirmenin En İyi 5 Yolu 2021

Yeni başlayanlar için Youtube kanalı geliştirmek için en etkili 5 yöntemden bahsetmek istiyorum. 

youtuber seo


1. Açıklamanızı optimize edin


YouTube, markanız ve YouTube'da paylaştığınız içerik hakkında biraz yazmanız için kanalınızda size bir alan sağlar. Açıklama 1.000 karakterle sınırlıdır, bu nedenle burada yaratıcı olmanız için küçük bir yeriniz var.

Kanal açıklamanızdaki kopya yalnızca kanal sayfanızda görünmez. Arama motorları tarafından dizine eklenir ve ayrıca YouTube'da önerilen kanal kategorileri ve arama sonuçlarında öne çıkarılabilir.

Ve özellikle ilk 100-150 karaktere dikkat edin. Açıklamanın nerede göründüğüne bağlı olarak, kalan metin kesilebilir.

2. Kanalınıza bağlantılar ekleyin


Bu yazının başlarında kısaca kanal bağlantılarından bahsetmiştik. Kanalınızın banner'ında en fazla beş bağlantı görünebilir. İlk bağlantı genişletilmiş görünecek (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın) ve kalan bağlantılar simgeler olarak görünecektir.

Bu bağlantıları dört süper hızlı adımda nasıl ekleyeceğinizi sizinle paylaşmak isterim:

  • 1. Kanalınızın ana sayfasındaki "Kanalı Özelleştir" düğmesini tıklayın.
  • 2. Ardından, sağ üst köşede, kapak resminizin hemen altında bulunan dişli simgesine tıklayın.
  • 3. Bir Kanal Ayarları ışık kutusunun göründüğünü göreceksiniz. Burada, "Kanalınızın düzenini özelleştirin" etiketli seçeneği açmanız gerekir.
  • 3. Artık kanalınızda özelleştirmeleri etkinleştirdiğinize göre, kanalınızın ana sayfasına geri dönün; kapak resminizdeki ayarlar menüsünün altında "Bağlantıları Düzenle" seçeneğini göreceksiniz.
  • 4. "Bağlantıları Düzenle" seçeneğini tıklayın, ardından kanalınızın "Hakkında" bölümüne yönlendirileceksiniz. Burada, bağlantı ekleme ve kapak resminizin üzerinde kaç tane görüntüleneceğini seçme seçeneğiniz olacak.

3. Bir kanal fragmanı ekleyin


Ziyaretçiler kanalınıza gelir gelmez, onlara kanalınızın kapsadığı içerik türü ve neden abone olmak ve videolarınıza göz atmak isteyeceklerine dair bir resim vermek istersiniz. Kanal fragmanı, bunu yapmanın mükemmel yoludur.

Kısa bir kanal fragmanı, insanları içeriğinizle tanıştırmanın harika bir yolu olabilir. Bir kanal fragmanı başlar başlamaz dikkat çekmeli ve aynı zamanda YouTube'da oluşturduğunuz içerik türünü temsil etmelidir.

Kanal ana sayfanızda belirgin bir şekilde öne çıktığı için bu videoya eklediğiniz açıklamayı düşünmek de önemlidir.

4. İletişim bilgilerinizi (e-posta adresi) ekleyin


YouTube'u bir işletme veya içerik oluşturucu olarak kullanıyorsanız, işinizle ilgilenen herkes için iletişim bilgilerinizin hazır olması harika olabilir. YouTube, iş sorguları için iletişim bilgilerinizi listelemeniz için her kanal profilinde bir bölüme sahiptir.

5. Hakkıma Bölümü için Bilgileri Ekleyin


Bu, kanalınızın "Hakkında" bölümünde bulunabilir. Bulmak için kanalınızın ana sayfasına gidin, gezinme bölümünden "Hakkında" yı tıklayın ve ardından "Ayrıntılar" a gidin. Burada e-posta adresinizi paylaşma seçeneğini göreceksiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense