Youtube 4000 Saat İzlenme YPK Nedir? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

27 Ocak 2021

Youtube 4000 Saat İzlenme YPK Nedir?

Youtube 4000 Saat İzlenme Nedir? Nasıl Yapılır?


Youtube’dan para kazanabilmek için son 12 ayda en az 4000 saat herkese açık izlenmeniz olması ve en az 1000 takipçiye sahip olmanız gerektiği artık birçok kullanıcı tarafından bilinen bir durumdur. YPK adı verilen Youtube İş Ortağı Programı şartları bu şekilde, aksi takdirde reklam veremiyorsunuz. 


youtube 400 saat izlenme


Bu yazımızda Youtube 4000 Saat İzlenme Nedir? Nasıl Yapılır? Buna değineceğiz.


Öncelikle şuna dikkat etmelisiniz: Kanalınızı açtığınız andan itibaren değil son 12 aydaki izlenme sürenizden bahsediyoruz. Bu nedenle izlenme süreniz sürekli olarak son 12 ayda 4000 saati doldurmuş olmak zorundadır. Örneğin son 12 ayda bu şartları sağlarken izlenme süreniz bir düşüş yaşayıp son 12 ayda 4000 saatin altına düşerse YPK için uygunluğunuzu yitirir ve maalesef reklam veremezsiniz.  Herkese açık izlenme harici gizlediğiniz veya silinen videolar ise maalesef bu süreye dahil olmuyor. 


İzlenme Süresi Nasıl Hesaplanır?


İzleyicilerin içeriğinizi izleme sürelerinin toplamı, toplan izlenme sürenizi veriyor. Yani 5 dakikalık bir videonuzu bir izleyicinin 10 saniye izlemesi, totale 5 dakika olarak değil 10 saniye olarak yansıyor. 


İzlenme Süresine Nereden Bakılır?


Toplam izlenme sürenizi öğrenmek için kanalınıza giriş yaptıktan sonra Youtube Stüdyo’dan,  analytics bölümüne girmelisiniz. Bu bölümde son 7 gün, 28 gün, 90 gün, 365 gün çizelgeleriyle sahip olduğunuz izlenme süresine, istatistiklerinize bakabilirsiniz. Son 365 gün seçeneği, sizin için gerekli olan bilgiyi verecektir. Öte yandan sol yandaki ‘’para kazanma’’ bölümüne girerek gerekli şartlara uyup uymadığınızı, mevcut durumunuzu inceleyebilirsiniz. YPP için uygun hale geldikten sonra geriye başvurmanız ve başvurunuzun onaylanması kalıyor. İçerikleriniz Youtube kurallarına uygun olduğu sürece başvurunuz kabul edilecektir.


4000 Saat İzlenmeye Nasıl Ulaşılabilir?


Doğal yollarla ulaşmak için düzenli aralıklarla kaliteli içerikler yüklemeli, diğer kanallar ve abonelerle etkileşim halinde olmalı ve diğer sosyal medya araçlarıyla sık sık içeriklerinizi tanıtmalı, ön plana çıkarmalısınız. Bunun haricinde izlenme artırmak ve youtube abone kazanmak için Facebook’ ta yardımlaşma gruplarına girebilir, aynı şekilde çeşitli bloglardan ücretli veya ücretsiz şekilde karşılıklı izlenme ve abone kasabilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense