Xbox Oyun Konsollarına Gümrük Vergisi İndirimi Geldi | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Ocak 2021

Xbox Oyun Konsollarına Gümrük Vergisi İndirimi Geldi

Müjde Geldi XBox Oyun Konsollarında Gümrük Vergi İndirimi Başladı.


Geçen yıl 2020'de uygulanan yüzde 50 ilave gümrük vergisi indirimi, 1 Ocak 2021 tarihinden sonrasında değişti ve yüzde 20 ilave gümrük vergisi uygulamasına dönüş yapıldı. Oldukça geniş bir ürün yelpazesinin fiyat değişikliğine uğrattı. En büyük beklenti oyun konsollarındaki fiyatların değişeceği yönündeydi ki beklenen tenzilat gerçekleşti.


xbox gümrük vergisi


Bugünden  başlayacak olan  uygulama ile birtakım teknoloji marketlerinde görebileceğimiz indirimler sonucunda; ABD merkezli Microsoft’un geliştirdiği Xbox Series S ve Series X’e yüksek bir fiyat indiriminin uygulanmış olduğu gözükebiliyor. Microsoft’un pazardaki rakibi Sony’nin PlayStation 5’ine ise hemen hemen bir tenzilat uygulanmadı. Xbox’ın bu büyük indirimden sonrasında pazarda ve öteki her şeyde daha oldukça kesime hitap edeceğini söylemek yanlış sayılmaz.


Microsoft, Türkiye pazarına Xbox Series X’i 8.299 TL, Xbox Series S’i de 5.399 TL fiyatlarıyla satışa sunulmuştu. Gün itibariyle güncellenen yeni fiyatlara bakıldığında Xbox Series X’in yeni fiyatının 7.499 TL, Xbox Series S’in fiyatının ise 4.499 TL olarak değiştirildi. Yani fiyatlara Series X, 800 TL indirme uğrarken Series S ise 900 TL indirime uğradı.


Başka bir değişle Xbox Series X’in yüzde 10, Xbox Series S’in de yüzde 20 şeklinde bir fiyat indirin oranına maruz kalmış olduğu görülüyor. Gümrük vergisinin indiriminin her iki konsolda da aynı değere haiz değil. Neden değişik tenzilat değerlerine haiz olduğu mevzusunda da bir malumat paylaşılmadı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense