Web Siteniz İçin Ücretsiz Backlink Alma Rehberi 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

20 Ocak 2021

Web Siteniz İçin Ücretsiz Backlink Alma Rehberi 2021

Google'da ilk sayfasında çıkmak yer almak istiyorsanız, otorite haber sitelerinden ve bloglardan backlink oluşturmanız gerekir.


İşte Sitenize Ücretsiz Olarak Kaliteli Backlink Oluşturmanın Yolları

backlink nedir


Sitenize kaliteli backlink almak, eğer sabır oluşturabilirseniz, içerik ve blog yazmayı kullanarak birinci sınıf bir iş çıkarırsanız aslında çok kolaydır. 


Aşağıda vurgulayacağım alanlar, temelde fazla mesai için backlink oluşturmak için kullandığımız stratejilerdir.


Ücretsiz Backlink oluşturmadaki stratejimiz olarak düşünün.


1. Web Sitenize Etkileyici Makaleler Yazın


Bu, blogunuz için kaliteli backlink oluşturmanın en iyi ve en kolay yoludur , çünkü? etkileyici, ayrıntılı makaleler her zaman doğal bir şekilde paylaşılacaktır.


makale yazmak


Bu yöntem herhangi bir ek çaba gerektirmez. Tek yapmanız gereken harika bir makale bulmak. Harika makaleler yazarsanız, insanlar doğal olarak onlara bağlanır.


Örneğin, dijital pazarlama ve dijital pazarlama becerilerini kullanarak nasıl para kazanılacağı hakkındaki bu makale en çok paylaşılan makalelerimizden biridir.


Ek olarak, bu tür makaleleri , insanlar bulduklarında doğal bağlantılar elde etmek için aramada sıralanacak şekilde optimize etmeye çalışın.


2. Blog Yazarak Kaliteli Backlinks Oluşturun


Doğal olarak kaliteli backlink nasıl oluşturulacağından yararlanmanız gerekiyorsa , bir blog edinin ve kendinizi bir otorite olarak belirleyin.


Blog Yazmak


Haber ve siyaset endüstrisindeki bazı yetkililer CNN , BBC, vb ve bu stratejiyi kullanarak doğal olarak kaliteli backlink oluştururlar. Bu aynı şekilde Moz, Backlinko ve Neil Patel'in dijital pazarlamadaki otoriteleridir.


Bugünlerde bir şirketin blog sahibi olmaması ve ürün veya hizmetlerini tanıtmaması için hiçbir mazeret yok. Bir bloga sahip olmak çok pahalı değil, aslında orada Tumblr, WordPress gibi ücretsiz bloglar var.


Bir e-ticaret mağazanız varsa, bu strateji gerçekten ücretsiz bağlantılar oluşturmak ve çevrimiçi mağaza etki alanı otoritenizi büyütmek için kullanılabilir.


3. Web Siteniz için Birkaç Video Yapın


Kaliteli geri dönüşlerin nasıl oluşturulacağının garantili bir başka yolu da videolar oluşturmaktır. Görünüşe göre video yapmak kolay olabilir; bu sayede insanlar herhangi bir noktada izlerken siz konuşmayı yaparsınız.


Ve en önemlisi, ondan çok değer elde edin ve umarım, eğlencelidir. Bu işi bir kez yapacaksın ve her yönden faydalı olacak. Sadece yazılı içerik değil, videolar da web sitenize backlink oluşturmanın iyi bir yoludur.


4. Broken Link Oluşturma Yöntemini Deneyin


Bir veya daha fazla bozuk bağlantıya sahip bir site bulursanız ve sahibinin bunun yerine içeriğinize bağlantı vermesi mantıklıysa (diğer bir deyişle, alakalı içerik ise), o zaman kesinlikle o kişiye ulaşmaya çalışmalısınız. bir e-postada.


Çok nadiren bozuk bağlantıyı bırakırlar. Daha büyük olasılıkla, sağladığınız bağlantıyı bir minnettarlık göstergesi olarak koyarlar.


Öğrencilerimize dijital pazarlama eğitimimizde bunu nasıl yapabileceklerini öğretiyoruz , ancak işte bu yöntemi kullanarak ücretsiz olarak yüksek kaliteli bağlantılar oluşturmaya başlamanıza yardımcı olacak bir MOZ rehberi .


5. Dofollow Etiketleri ile Bloglara Yorum Yapmaya Başlayın


Blog yorumları, web sitenize yüksek kaliteli backlink almanın en kolay yollarından biridir. Bu ayrıca, düzgün bir şekilde dikkat etmezseniz web sitenizi belaya sokmanın mükemmel bir yolu olabilir.


Arka uçtan yorum bölümüme baktığımda, bu otomatikleştirilmiş spam mesajlarını alıyorum - Bu tür yorumlar çoğunlukla botlar tarafından yapılır ve burada bahsettiğim yorum türü değildir.


Dofollow Backlink


Çünkü büyük miktarda istenmeyen, alakasız bağlantılar web sitenizin SEO sıralamasına zarar verebilir.


Yorum yapmaya gelince, yorum bölümlerinde dofollow bağlantılarına izin veren web siteleri vardır, ancak web sitelerinin yorumlarının büyük çoğunluğu size yalnızca nofollow bağlantıları verir.


Blog yorumlarına aktif olarak katılın, web sitenize bağlantılar ve trafik almanın hızlı ve kolay bir yoludur .


6. Forumlarda Tartışmaya Başlayın


Forumlar, bağlantınızı sizinkiyle yakından ilgili bir sitede aldıkları için önemsiz bir bağlantı kurma stratejisidir.


Forumlar aktif üyelerle dolu olduğundan, bağlantınız size iyi bir trafik de sağlayabilir.


7. Dizin Bağlantısı Oluşturun


Dizinler, kaliteli backlink nasıl oluşturulacağının bir başka harika yoludur.


Dizin bağlantı oluşturma, sitenizin bağlantı portföyüne küçük bir destek eklemek, alaka sinyallerinizi artırmak ve insanların web üzerinde markanızı / sitenizi bulmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz ilk bağlantı kurma tekniklerinden biridir.


Genel olarak, dizinler hakkında bir web sitesinin sıralama potansiyeline değer katıp katamayacakları ve bugün hala yüksek kaliteli dizinler olup olmadığı hakkında birçok tartışma vardır.


8. Ürünlerinizi Blogger İncelemeleri Karşılığında Takas Edin


Pek çok blog yazarı, çeşitli ürün ve hizmetler hakkında incelemeler yazarak geçimini sağlıyor.


Buna onlar ve onlar tarafından incelenen markalar arasında simbiyotik bir ilişki demek güvenlidir.


Kendi ürününüzü satıyorsanız ve aşırı cimri değilseniz, ürettiklerinizi bir bağlantıyla bir inceleme için takas etmek iyi bir fikirdir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense