Web Siteniz için Google Adsense Onayı Nasıl Alınır 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

20 Ocak 2021

Web Siteniz için Google Adsense Onayı Nasıl Alınır 2021

Google Adsense, para kazanmak için en iyi reklam ağı ve internetten para kazanma yöntemidir. Ancak, bir web sitesi için adsense hesabı onayı almak, birçok blogcu için en büyük sorundu.


Birçok Blogger, Adsense onaylatmak için blog sitesi acarak bir Adsense hesabı aldı. Şimdi size Google Adsense hesaplarını onaylamak için yapılması gereken adımlardan bahsetmek istiyorum. Google, blog yazarlarının başvurmasını ve onay almasını kolaylaştırır.


adsense onay alma


Bu Kılavuzda, Google Adsense'e nasıl başvurabileceğinizi ve yalnızca birkaç gün içinde nasıl onaylı hesap alabileceğinizi size adım adım öğreteceğim. Bu kılavuzda paylaştığım tavsiyeme uyarsanız, blogunuz için Google Adsense Hesabı için % 100 onay alacaksınız. Ama değilse, size şahsen yardım edeceğim!


Google Adsense İçin Uygunluk Koşulları nelerdir?

Google Adsense Hesabı almak için uygunluk gereksinimleri şunlardır:


  • Bir blogunuz veya Web Siteniz olmalıdır.
  • Blogunuz, Google Adsense tarafından desteklenen herhangi bir dilde olmalıdır.
  • Blogunuzda bazı yararlı ve orijinal içerik bulunmalıdır.
  • En az 18 yaşında olmalısın.
  • Blogunuz Google Adsense Yönergelerini ve Politikalarını takip ediyor.

Google Adsense İçin Başvuru Adımları

Google Adsense Hesabı Oluşturmanın En Kolay 5 Tekniği.


1. Adım: Blogunuzun Adsense yönergelerine uyduğundan emin olun


2. Adım: Bir Google Adsense Hesabı Oluşturun


3. Adım: Google Adsense Hesabınıza giriş yapın


4. Adım: Sitenizi Adsense ile bağlayın (Sitenize kod ekleyin)


5. Adım: İnceleme ve Onayı bekleyin (Birkaç gün)


Ancak Google herhangi bir nedenle başvurunuzu reddederse, e-postanızda belirtilecektir. Bu sorunu çözmeniz ve tekrar başvurmanız gerekiyor, hesabınız onaylanacak.


Web Sitenizi Adsense Yönergelerine Nasıl Uyumlu Hale Getirebilirsiniz?

Web sitenizi veya blogunuzu Adsense ile uyumlu hale getirmek için iyileştirmeniz gereken 4 adım.


Kullanıcı Dostu Bir Web Tasarım

Blogunuzun Kullanıcı dostu ve Adsense dostu bir tasarıma sahip olduğundan emin olun. Blog tasarımınız temiz ve iyi yapılandırılmış olmalıdır. Blogunuz için süslü ve tam genişlikte tasarım kullanmayın.


Daha önce birkaç kez, AdSense onayı ile ilgili yardımımı almak için bir blog yazarı bana geldi. Blogunda 500'den fazla gönderi vardı. Bloguna baktığımda, Blog tasarımının Adsense dostu olmadığını fark ettim.


Blogunun tema tasarımını değiştirdik ve yalnızca birkaç gün içinde Adsense Hesabı için onay aldı. Blogu için, Adsense dostu bir tasarım olmayan tam genişlikte bir merkezli düzen kullanıyordu. çünkü reklamları gösterecek çok fazla yerleşim yok.


İnternet Siteniz için Yüksek Kaliteli İçerik

Yüksek Kaliteli içerik, Adsense Hesabı onayı almanın en önemli faktörlerinden biridir.


İçeriğinizin herhangi bir yazım veya dil bilgisi hatası içermediğinden emin olun. ve Hedef kitlenize faydalı ve gerçek bilgi sağlıyor. Yazım ve dilbilgisi hatalarından kaçınmak için Grammarly'yi kullanabilirsiniz .


Yayınlarınızda Resimler, Videolar vb. Gibi Zengin Medya kullanın. ve blog gönderinizi uygun bir formatta ve okunması kolay hale getirmek için Başlıklar, Alt Başlıklar, Listeler kullanın. Ayrıca, içeriğinizin okunabilirliğini artırmak için içeriğinizi küçük paragraflara bölün.


1800-2000 kelime ile derinlemesine makaleler yazmaya çalışın. ve her gönderinizi 1000'den fazla kelime civarında tutun. Adsense onay şansınızı birçok kez artıracaktır.


Web Siteniz de Görseller ve Medya

Blog yayınlarınıza Görseller ve diğer medyaları ekleyin, blog sitesi iyileştirmek için en iyi uygulamalardan biridir.


Ancak, blogunuzda veya web sitenizde telif hakkıyla korunan medya ve görseller kullanıyorsanız bu size zarar verebilir. Google Adsense'den onay alamazsınız.


Telif hakkıyla korunan, birinin medyasını izni olmadan kullandığınız anlamına gelir.


Birçok blogcu, bloglarında veya web sitelerinde kullandıkları telif hakkıyla korunan içerik için onaylanmıyor.


Telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorunu önlemek için blogunuzda telif hakkıyla korunan ücretsiz medya veya yaratıcı lisanslı medya kullanmalısınız.


Web Sitenizi Gezinmeyi Temizle

Ziyaretçileriniz için Web Sitenizde veya blogunuzda Net Gezinme Sistemi sağlayın. Clear Navigation, kullanıcıların bir sayfayı kolayca bulmasına veya ziyaret etmesine ve blogumuzu daha etkili bir şekilde kullanmasına yardımcı olur.


Bu nedenle Google, Adsense uygulamalarını incelerken Ciddiye Alır. Bu nedenle, Blogunuzda açık ve kullanımı kolay bir Gezinme Yapısı sağlamalısınız.


Sonuç

Google adsense ile para kazanmak, bir blog başlattıktan sonra her yeni blog yazarının hayalidir . Ancak çoğu, bazı nedenlerden dolayı bunu gerçeğe dönüştüremiyor. Ancak onlardan biriyseniz ve Adsense Hesabı onayı alamıyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Sadece bu ipuçlarını takip edin ve blogunuz için onaylı bir Adsense hesabı alın.


Adsense Onayı almak için stratejileriniz nelerdir ve Google Adsense ile deneyiminiz nasıl? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi yorumlar bölümünde paylaşın!

1 yorum:

  1. Selamlar, öncelikle bu faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler. Taa 2006 larda açtığım köy sitemi 2019 da artık sosyal medyayla yarışamaz olduğunu görünce işlevsiz kaldığı için domain hesabımı kapatmıştım. Zaten son 8-10 yıldır forum kendi kendine gidiyordu uğraşamaz olmuştum. Uzun zamandır Adsense'ten uyarı mesajları geliyordu bakamıyordum bile. En sonunda "Sitenizin bir kez daha incelenmesi gerekiyor" diye bir mesaj gördüm ve devamında html tagleri arasına konulması için bir mesaj yollamışlar. Artık domainim yok, baktım Adsense listesine kayıtlı 2 satır mesajı olan boş bir test blogum olduğunu gördüm. Ona bu siteyi eklesem olur mu ikiye bir karşıma çıkmasını, veya şimdilerde ilgilenemesem de içerideki bakiyenin silinmemesi ve benim hiç yaşamadığım ama herkesin büyük zorluklarla mücadele ederek sahip olduğu Adsense sahipliğimin iptal edilmesinden korunmak için ne yapmalıyım bir fikir verebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense