Türkiye'de Temsilci Atamayan Pinteres'te REKLAM Yasağı Geldi | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Ocak 2021

Türkiye'de Temsilci Atamayan Pinteres'te REKLAM Yasağı Geldi

Temsilci Atamayan Pinteres'te Neden mi Reklam Yasağı Geldi. 

Sosyal medya yasasının mecbur kıldığı "Türkiye temsilcisi" koşulunu yerine getirmeyen Twitter, Periscope ve Pinterest'e reklam yasağı geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bir sonraki aşamanın bant genişliğini daraltma bulunduğunu hatırlattı.


pinterest reklam yasağı


Bir devre Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesi olan toplumsal medya yasası, 1 Ekim 2020 itibarıyla resmen yürürlüğe girdi. Yasaya gore Türkiye’de 1 milyon ve üstü etken kullanıcıya haiz olan toplumsal medya platformları, bir Türkiye temsilcisi atamak zorunda. Şu ana kadar Facebook, YouTube şeklinde pek fazlaca popüler platform, temsilci tayin zorunluluğuna müspet geri dönüş sağlarken, birtakım platformların “sessiz kalma” ısrarı devam ediyor.


Dünyanın en popüler toplumsal medya platformlarından önde gelen Twitter ve onun canlı gösterim uygulaması olan Periscope, bugüne dek Türkiye temsilcisi bildirmeyen ağlar içinde bulunuyor. Ayrıca Pinterest de hemen hemen bir temsilci atamış değil. Şu ana kadar temsilci atamadıkları için iki defa yönetimsel para cezası ile karşılaşılan platformlar, bugün itibarıyla ise daha sert bir ceza almış durumdalar.


Resmi Gazete’nin duyuru bölümünde “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan:” başlığı ile gösterilen karara gore Twitter, Periscope ve Pinterest, hala bir Türkiye temsilcisi bildirmedikleri nedeni öne sürülerek reklam yasağı ile yüz yüze kaldı. Dahası, şirketlerin temsilci tayin zorunluluğuna karşı sessizliklerini devam ettirmeleri halinde bir sonraki aşama, bant genişliğinin daraltılması olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense