Seo Nedir Nasıl Yapılır? Google'da İlk Sayfada Çıkma Rehberi | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

31 Ocak 2021

Seo Nedir Nasıl Yapılır? Google'da İlk Sayfada Çıkma Rehberi

Bugünün konusu seo nedir, site dışı seo nasıl yapılır? Google'da web sitenizi rakiplerimizin önüne nasıl daha hızlı bir şekilde getirebiliriz bunları öğreneceğiz.


1 - Hazırladığınız sitenin konusu ne olursa olsun sitenizi search console kesinlikle eklemelisiniz. Search console google'ın sunmuş olduğu bir üründür ve google botlarını nelere dikkat ettiğini nelerin sıralama konusunda önemli olduğunu menülerde sizlere gösterir. 


Seo Nedir?


Siz de buradaki kısımları detaylıca inceleyebilir ve site haritası gönderme URL denetimi gibi birçok olmazsa olmaz işlemi buradan kolaylıkla yapabilirsiniz. Google search console'un diğer bir artısı ise sitenize her zaman inceleyip olası hata veya yanlış işlemlerde size panel üzerinden ve mail olarak bildirim göndermesidir.

Sizde bu bildirimleri görüntüleyip yapmanız gereken eksiklikler varsa uyarılara göre aksiyon alabilirsiniz search console giriş nasıl yapılır bilmiyorsanız alttaki link size yardımıcı olacaktır.


2 - Günümüzde en güçlü trafik kaynağı olarak tabir edebileceğimiz sosyal medyayı aktif kullanmak diyebilirim. Sosyal Medya sitenize doğrudan trafik çekebileceğiniz yegane en iyi kaynaktır. Facebook Twitter Instagram YouTube gibi sosyal medyalardan site tarzınıza uygun olanı aktif olarak kullanmalısınız.


sosyal medya


Siz de sosyal medya hesabınıza takipçi çekerken paylaşımını yaptığınız web sitenizin urls ile yani takipçilerinizi sitenize çekebileceksiniz. Bu işlemi yaparsanız google botları sizi adım adım rakiplerinizin önüne taşıyacaktır 


3 - Web siteniz için tanıtım yazısı almak. Tanıtım yazısı sizin siteniz haricinde herhangi bir web sitede paylaşılan sitenizin tanıtımını yaptırdınız yazılara denir. Yani farklı bir siteye ücret karşılığı sitenizin reklamını yaptırmak demek çok daha açıklayıcı olabilir. Tanıtım yazısı almak için size tavsiyem Google'a girin ve tanıtım yazısı arıtıp bu şekilde hem detayları görüntüleyebilir hem de ücretlendirmeleri analiz edebilirsiniz.


Tanıtım yazısını alırken dikkat etmeniz gereken 3 temel konu vardır. 


  • Tanıtım yaptırmak istediğiniz internet sitesinin sahiplerinden sitelerinin trafik ve verilerini rica etmeli ve trafiği çok olan sitelere yönelmelisiniz. 
  • Web siteniz için güzel bir tanıtım yazısı yazdırmalı ve sizin için önemli olan kelimelere link verdirmelisiniz. 
  • Çok sık tanıtım yazısı paylaşan bir site ise oradan kesinlikle uzak durmalısınız. 


Seo araba yarışına benzer rakiplerinizi geçmeli ama kaza yapmamalısınız. İstediğiniz kadar rakiplerinizin önüne geçin bitiş çizgisine varmadan kaza yaparsanız hiçbir işe yaramaz, araba yarışında rakiplerinizin önüne nasıl geçersiniz. 


Sollama yaparak kazayı nasıl yaparsınız tabili hatalı sollama yaparak.  İşte buradaki sollama eşittir backlink diye düşünebilirsiniz. Web site için backlink önemlidir, ama bir o kadar da tehlikelidir. Hatalı yapılmıi bir backlink çalışmasında Google size ağır cezalar verebilir ve bu zamana kadar yaptığınız tüm işlemler çöp olduğu anlamına gelir. 


Bu nedenle yeni başlayan biri size tavsiyem bekleyin ki uzun bir süre araştırın ama backlink hizmeti almayın yapmayın herkese de güvenip sitenize backlink yaptırmayın. Kendinizden çok emin olursanız işte o zaman backlink yaparak sitenizi google'de en üst noktaları kalıcı olarak taşıyabilirsiniz.


Umarım bu yazımız ile sizlere yardımıcı olabilmişimdir. Teşekkürler.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense