İnstagram Takipçi Kazanma Yolları 2021 | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

26 Ocak 2021

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları 2021

İnstagram’ın hayatımızda kapladığı yer, gün geçtikçe artmaktadır. İnstagram hesaplarınızda paylaştığınız içeriklerin ne kadar büyük bir kitleye ulaşacağı takipçi sayınızla orantılıdır. Gerek kişisel, gerek işletme hesabınızın takipçi sayısının olağan seyirde büyük bir artışa uğraması zordur. Bu noktada çok sayıda instagram takipçi kazanma yolları bulunmaktadır. 


instagram takipci kazanma


Bu yazıda sizlere çeşitli instagram takipçi arttırma yollarından bahsedeceğiz. 


Programsız Takipçi Kazanma Yolları

  1. Olabildiğince Etkileşimde Bulunmak: Basit olmasının yanında etkisi zayıf olan bu yöntemle özellikle kişisel hesap sahipleri, büyük hesapların içeriklerine beğeni, takip, yorum atarak az sayıda takipçi kazanmayı sağlayabilir.
  2. İlgi Çekici Paylaşımlar: Takipçi kazanmak için düz içeriklerin dışına çıkmalı, sizden önce hiç paylaşılmamış veya az paylaşılmış içerikler üretmeniz gerekir. Örneğin, önceden rastlanmamış eğlenceli bir içerik, özgün bir video, sıcak bir gelişme, özel bir haber gibi. Elbette içerik kadar içeriği nasıl sunduğunuz da önemli. Bu nedenle video, fotoğraf kalitesi ve grafikleriniz yeterince iyi olmalıdır. 
  3. Hashtag: Yukarıda bahsettiğimiz paylaşımlarda, emeğinizin karşılık bulup yeterince yayılabilmesi için hashtag kullanımı oldukça önemli bir unsurdur. Örneğin bir futbol paylaşımı yaptığınızda, paylaşımı ilgilendiren futbol takımını, isimleri ve önemli ortak başlıkları hasthag halinde gönderinizin açıklamasına yazmalısınız. Bu sayede hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz. 
  4. Ortak Sayfa ve Hesaplardan Takipçi Avı: Kişisel hesabınız için en verimli instagramda takipçi kazanma yollarından biri ortak çevrenizin takipleştiği hesaplarla etkileşime geçmek, beğeni, yorum ve takip atmaktır. Bu şekilde geri dönüş alma ihtimaliniz oldukça yüksektir. İşletme hesapları için de oldukça etkili olan bu yöntemde hedef kitlenize daha rahat ulaşabilirsiniz. Örneğin spor ayakkabı satışı yaptığınız bir sayfa için diğer spor ayakkabı satışı yapan hesapların gönderilerine yorum ve beğeni atmak, hikayelerine cevap vermek ve o hesabın takipçilerine takip, beğeni, yorum atmak size büyük bir geri dönüş sağlayacaktır. 
  5. Etkin Saatlerde Paylaşım Yapmak: En çok etkileşim aldığınız saatleri belirleyip buna göre paylaşım yapmalısınız. 
  6. Takipçilerinizden Destek İstemek: Gönderi ve hikayelerinizde, ‘’beğenmeyi unutma, yorum yap, arkadaşını etiketle’’ gibi istekleri daha kibar ve efektif şekilde kullanıp hesabınızı ön plana çıkarabilir, takipçi çekebilirsiniz.
  7. Reklam, Sponsor, Çekiliş: Para yoluyla, etkileşimi yüksek bir sayfaya reklam vermek veya doğrudan instagramdan sponsorluk almak bir diğer yöntemdir. Bunun yanında hesabınızı takip etmek, gönderinizi beğenmek ve arkadaş etiketlemek şartıyla çekiliş yapmak oldukça popüler, bir o kadar da verimli instagramda takipçi kazanma yollarından biridir.
Instagram sosyal medya kullanıcıları tarafından kullanılan en popüler uygulamalardan bir tanesidir. Peki iyi bir instagram hesabı nasıl oluşturulur nelere dikkat edilmelidir sorularının cevabını web sitemizde bulabilirsiniz.

.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense