Domain Alan Adı Nasıl Satın Alınır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

17 Ocak 2021

Domain Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Domain nasıl alınır sorusunu sizler için yanıtladık. Farklı uzantıları bulunan alan adlarına sahip olabilmek oldukça kolay. İnternetin hayatımızda bu kadar yer etmesiyle gittikçe popülaritesini yükselten alan adları arasından dilediğiniz seçimi yapıp, kendinizden internet platformu üzerinde yer bulabilirsiniz.


Domain nasıl alınır, gözde uzantılar nelerdir?

domain alma

 

Bir alan adı sahibi olabilmek için öncelikle projenin ismini netleştirmeniz gerekiyor. Ne amaçla tasarlanacağı ve ne için kullanacağınızla bağlantılı olarak Alan adınızın ismini seçmeniz gerekli. Bu isim internetteki imzanız olacağı için projenizle bağlantılı, kısa ve akılda kalıcı bir isim olmasına özen gösterin.


Eğer alan adına karar vermişseniz bu aşamada en önemli konu o ismin “boşta” olması. Eğer daha önce farklı bir kişi ya da kurum tarafından o isim kaydedilmişse ne yazık ki sizin onu alabilmeniz pek mümkün değil. Ancak o kişilerden satış yapmasını isteyebilir ve uygun görürlerse satın alabilirsiniz.


Seçimlerinizde en önemli kriterse uzantıdır. Ağırlık olarak *.com uzantısı tercih edilse de doluk durumuna göre *.net ve *.org tercih edilen diğer alternatifler. Hatta sektörünüze göre farklı türevlerde birçok uzantılarda türedi, yaratıcı bir şekilde bunları da kullanabilirsiniz.


Kayıt aşamasında sağlam, güvenilir bir alan adı firmasına üye olmanız gerekli. Domain seçimi yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi giriyorsunuz ve uzantısına göre yapacağınız ödeme sonrasında o alan adının sahibi artık siz oluyorsunuz. Bir host alıp yayın hayatınıza başlayabilirsiniz!


Godaddy Alan Adı Nasıl Alınır Videosu 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense