Blogger Site için Google Adsense Onayı Nasıl Alınır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

21 Ocak 2021

Blogger Site için Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Web siteniz için Google Adsense internetten para kazanmak adına en doğru seçim olacaktır. Neden mi? Çünkü dünyanın en iyi reklam ağına google adsense sahiptir ve milyonlarca müşterisi bulunmaktadır.

 

Google Adsense popüler kılan sebepler arasında en etkili olanı yüksek gelir elde etmenize olanak sağlamaktadır diyebiliriz. Şimdi sizde web siteniz için google adsense onayı yaparak para kazanmayı istiyorsanız en doğru yerdesiniz demektir.

 

google adsense onay

Blogger Site Adsense Onayı Almak İçin 5 Etkili Yöntem

 

1- Domain Satın Alma

Blogger siteniz için hayalinizdeki domain adresini satın almak için internette birçok web sitesi bulunmaktadır. Ucuz domain satın almak için örnek godaddy sitesi kullanabilirsiniz.

Domain satın alırken dikkat etmeniz gereken şey blogger site adresiniz ile uyumlu bir alan adı satın almanızı tavsiye ederim.

Satın aldığınız com, net, org lu domain adresi blogger sitenizin adsense onay almasında fazlası ile etkisi olacaktır. Bunun için blog siteniz için mutlaka bir domain adresi satın alınız.

 

2- Seo Uyumlu Blogger Tema

 

Blogger sitenize seo uyumlu tema yüklemek hem sitenizi görsel olarak bir adım öne çıkarmakla kalmayacak adsense reklamları için daha uyumlu olacaktır. Seo uyumlu blogger temaları arasında web sitenizi temsil eden bir tema seçimine özen gösteriniz.

 

Seo uyumlu tema üzerinde mutlaka düzenlemeler yapmalısınız. Özellikle adsense reklam alanları oluşturulmalıdır. Ayrıca blogger teması html ayarları meta tag açıklamalar anahtar kelimeler eklenmelidir.

 

Seo uyumlu bir blogger teması ve kaliteli özgün makaleler ile adsense onayı almanız çok kolay buna emin olabilirsiniz.

 

3- Meta Açıklamaları

 

Meta etiketleri ve açıklamalar web sitenizin google arama motorlarına tanıtmak ve kaydetmek adına kullanılır. Ve internette web sitenizi 1 adım öne çıkarır.

 

Blogger seo ayarları için meta başlığı ve açıklamalar ile beraber sitemap mutlaka oluşturulmalıdır. Web sitenizin meta başlığı 69, meta açıklamaları ise boşluklar dahil 156 karakter olmasına özen gösterilmelidir.

 

4- Özgün İçerik

 

Web sitenizde oluşturduğunuz sayfalar ve kategoriler de yeterli sayıda özgün içerikler hazırlanmalıdır. Blog yazarları mümkün olduğu kadar makeleler 500-600 kelime aralığında özgün içerik oluşturmak adına özen göstermelidir.


Özellikle web site için makale yazarken ekleyeceğiniz görseller dikkat ediniz. Google adsense telif hakkı olan içeriği asla onaylamaz. Mümkün olduğu kadar telifsiz görseller ve yazılar hazırlamalısınız. Kopyala yapıştır yöntemi ile asla web sitenize içerik eklemeyiniz.


Yetersiz içerik Google Adsense reddedilme nedenleri arasında en büyük etkenlerden bir tanesidir. İnternet siteniz için yüksek kaliteli içerik yazmak sizi daima 1 adım öne çıkaracaktır. Web sitenize içerik eklerken mutlaka konu başlığınıza uygun anahtar kelime seçimi en az 5 adet olmalıdır.

 

5- Adsense Başvurusu

 

Google Adsense başvuru yapmak için gmail hesabı açmanız gerekir. Blogger site sahipleri için zaten bir gmail hesabı var demektir bunun için tekrar bir gmail hesabı açma işlemi gerek yoktur. Web siteniz için herşey hazır olduğuna göre sıra adsense onayı almak için başvuru yapmak olacaktır.

 

Blogger sitenizin yönetici paneline giriniz ve ardından kazançlar tıklayarak web siteniz için adsense başvurusu yapınız. Peki google adsense onay süreci ne kadar sürmektedir? Web adsense onayı siteniz incelendikten sonra 1 ila 2 gün arasında değişmektedir. Bazı durumlarda 2 hafta dahi sürebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense