Bitcoin Nedir Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

09 Ocak 2021

Bitcoin Nedir Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto Para Bitcoin Madenciliği Nedir? Nasıl Çalışır.

bitcoin nedir


Kripto para madenciliği zahmetli, maliyetli ve yalnızca ara sıra ödüllendiricidir. Bununla birlikte madenciliğin, madencilerin kripto tokenleri ile yaptıkları çalışmalar için ödüllendirilmesi nedeniyle kripto para birimiyle ilgilenen birçok yatırımcı için çekici bir çekiciliği vardır.

  • Madencilik yaparak, bunun için para harcamak zorunda kalmadan kripto para kazanabilirsiniz.
  • Bitcoin madencileri, blok zincirine eklenen doğrulanmış işlemlerin "bloklarını" tamamladıkları için ödül olarak Bitcoin alırlar.
  • Madencilik ödülleri, önce karmaşık bir karma bulmacaya çözüm bulan madenciye ödenir ve bir katılımcının çözümü keşfetme olasılığı, ağdaki toplam madencilik gücünün oranıyla ilgilidir.
  • Bir madencilik teçhizatı kurmak için bir GPU'ya (grafik işleme birimi) veya uygulamaya özel bir entegre devreye (ASIC) ihtiyacınız var. 

Peki Bitcoin Madenciliği Nasıl YapılırMadenciler, denetçi olarak yaptıkları işler için para alıyorlar. Bitcoin işlemlerinin meşruiyetini doğrulama işini yapıyorlar. Bu sözleşmenin amacı Bitcoin kullanıcılarını dürüst tutmaktır ve Bitcoin'in kurucusu Satoshi Nakamoto tarafından tasarlanmıştır . İşlemleri doğrulayarak, madenciler " çift ​​harcama sorununu " önlemeye yardımcı oluyor . 

Bitcoin madenciliği ödülleri her dört yılda bir yarı yarıya azalır. Bitcoin 2009'da ilk çıkarıldığında, bir blok madenciliği size 50 BTC kazandıracaktı. 2012'de bu 25 BTC'ye yarıya indirildi. 2016 yılına kadar, bu tekrar yarı yarıya 12,5 BTC'ye düşürüldü. 11 Mayıs 2020'de ödül yarı yarıya düşerek 6,25 BTC oldu. Kasım 2020'de Bitcoin'in fiyatı Bitcoin başına yaklaşık 17.900 dolardı, bu da bir bloğu tamamlamak için 111.875 dolar (6.25 x 17.900) kazanacağınız anlamına geliyor.

Bitcoin Madenciliği Yapmak İçin Neye İhtiyacım Var?


Bitcoin'in tarihinin başlarında bireyler, normal bir ev bilgisayarı ile bloklar için rekabet edebilmiş olsalar da, artık durum böyle değil. Bunun nedeni Bitcoin madenciliğinin zorluğunun zamanla değişmesidir. Blockchain'in sorunsuz çalışmasını ve işlemleri işleme ve doğrulama yeteneğini sağlamak için Bitcoin ağı, yaklaşık her 10 dakikada bir üretilen bir bloğa sahip olmayı hedefliyor. Bununla birlikte, hash problemini çözmek için yarışan bir milyon madencilik teçhizatı varsa, muhtemelen 10 madencilik teçhizatının aynı sorun üzerinde çalıştığı bir senaryodan daha hızlı bir çözüme ulaşacaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense