Adım Adım Instagram'da Video Nasıl Paylaşılır? | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

20 Ocak 2021

Adım Adım Instagram'da Video Nasıl Paylaşılır?

Video, Instagram'ın ayrılmaz bir parçasıdır. Videolar, resimler kadar beğenilmese de, görüntülerden daha çok yorum üretirler. Yeni başlıyorsanız ve Instagram'da iyi mi video yayınlayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, işte kapsamlı adım adım talimatımız.


Instagram Video Yükleme


Instagram'da video yayınlamanın yolları


Videonuzu Instagram'a yükleyemek için farklı birkaç yolu vardır. Telefonunuzla bir video oluşturmanıza yada Wave.video benzer biçimde bir 3. taraf uygulamasıyla oluşturmanıza bağlı olarak , prosedür birazcık değişik olacaktır.


Cep Telefonunuz da Video Varsa


Instagram'da bir feed içi video yayınlayın


"Feed içi" video ile, haber akışında gezinirken görebileceğiniz düzgüsel bir videoyu kastediyorum. Instagram'a feed arasında iyi mi video yükleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Adım 1. Instagram'ı açın


Instagram'ı açın ve alt menünün ortasındaki + işaretine tıklayın.


Instagram Video Nasıl Yüklenir


2. Adım. "Videolar" a geçin


Bu, telefonunuzun medya kitaplığını açacaktır. Videoları içeren klasöre geçmek için açılır menüye dokunun. Dosyalarınızdan göndermek dilediğiniz videoyu burada seçebilirsiniz.


3. Adım Bir video seçin


Buradan Instagram'da yayınlamak dilediğiniz bir video seçin. Video kare değilse, ekrana ayarlamak için ok simgesini kullanabilirsiniz. Bu biçimde Instagram tarafınca kare biçime kırpılmayacaktır.


Adım 4. Filtreleri uygulayın


Videonuzu Instagram'da yayınladığınızda, platform size birkaç video tertip seçeneği sunar. Örneğin, filtreler uygulayabilir, videonuzu kırpabilir ve bir kapak seçebilirsiniz.


Daha uzun bir video yapmak istemeniz durumunda, birkaç video klibi bir araya getirebilirsiniz. Video klipler, birbiri ardına otomatikman oynatılacak biçimde bir videoya "yapıştırılacaktır".

Adım 5. Harika bir antet yazın


Son adımda, Instagram videonuz için mükemmel bir izahat bulun. Videonuzu daha keşfedilebilir hale getirmek için, açıklamadaki Konum özelliğinden ve hashtag'lerinden yararlanın. Bu biçimde, daha çok insana Instagram'da yayınladığınız videoyu bulma şansı verirsiniz.


Ayrıca Instagram'ın içerisinden bir video çekebilir ve direkt beslemek için yayınlayabilirsiniz. Bunu yapmak için uygulamayı açtıktan sonra + işaretine tıklayın ve " Video " seçeneğine geçin . Bu biçimde videoyu "reel hayatta" çekebilir ve derhal izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense