Web Sitesi Nasıl Yapılır 60 Dk Kendin Yap | İnternetten Para Kazanma Teknikleri

En Yeni Eklenen

post adsense

19 Aralık 2020

Web Sitesi Nasıl Yapılır 60 Dk Kendin Yap

Kendi Web Sitenizi 60 Dakikada Nasıl Oluşturabileceğinize Dair Ücretsiz Eğitim Burada.

web site kurulumu

Kendi web sitenizi yapmayı düşünüyorsanız, ancak nereden başlayacağınız konusunda bir fikriniz yoksa, bu kılavuz tam size göre. Sizin gibi binlerce kişinin çevrimiçi olmasına ve gelişmesine yardımcı oldu!

Web geliştirme, kodlama veya bir web sitesinin nasıl tasarlanacağı hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok. Herkes bir web sitesi yapabilir. Kişisel blogunuzu veya küçük işletme web sitenizi oluşturup trafik çekmenin tam zamanı. 

Doğru araçlar ve kaynaklarla, serbest çalışanlara, web tasarım ajanslarına veya pahalı web oluşturma yazılımlarına para harcamanıza gerek kalmadan, yalnızca 1 ila 2 saat içinde kendi web sitenize sahip olabilirsiniz.

Web Sitenizi Oluşturmak İçin İhtiyacınız Olan Şeyler


  • Alan Adı - (Web sitenizin adresi örnek : www.internetteparakazanci.com)
  • Web Hosting - (web sitenizi bir sunucuda barındıran bir sağlayıcı)
  • Blogging Platformu - (WordPress.org gibi ücretsiz bir platform)

Adım 1 - Web Sitenizin Hangi Platform Üzerinde Oluşturulduğunu Seçin

WordPress, Drupal Veya Joomla. Hangisi Olacak?

Dünyadaki web sitelerinin çoğunun üzerinde çalıştığı üç ana içerik yönetim platformu vardır. WordPress, Drupal ve Joomla.

1 Numaralı Kullanıcı Dostu ve Başlangıç ​​Dostu

WordPress.org, en iyi blog platformudur ve kullanımı çok kolaydır. Yeni blog yazarları ve  sağlam bir çevrimiçi varlığa ihtiyaç duyan bir iş kuran kişiler için idealdir . Sezgiseldir ve Word veya Excel gibi standart Microsoft programlarını nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, o zaman kendi içeriğinizi oluşturmak üzere olduğunuz sitede nasıl yayınlayacağınızı zaten biliyorsunuzdur.

WordPress ile ilgili bir başka harika şey, eklentilerle kolayca özelleştirilebilmesidir, bu, sitenize hemen hemen her şeyi yapabilir ve tam olarak istediğiniz gibi yapabilir. Yalnızca basit bir küçük işletme web sitesi veya yüzlerce ürün içeren karmaşık bir e-com sitesi isteyebilirsiniz. WP bunu halledebilir.

# 2 Güçlü CMS

WordPress son derece güçlüdür ve çoğu site türünü çalıştırabilir. Dünyanın en yoğun web sitelerinin çoğu için güvenilir bir platformdur. Hemen hemen her şeyi halledebilir.

# 3 Web Siteleri Duyarlı ve Mobil Uyumludur

Siteleri akıllı telefonlarında ve diğer mobil cihazlarında görüntüleyen daha fazla insanla birlikte, bu dijital taleplere yanıt veren bir siteye sahip olmak gerçekten önemli. WordPress ile çoğu tema standart olarak mobil uyumludur.

# 4 Size bir şeye mal olmayacak!

WordPress.org ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey alan adınızı ve barındırma alanınızı satın almak ve ardından "www" demeden önce çalışmaya hazırsınız.

# 5 Sana yardım edecek bir sürü güzel insan.

WordPress, WordPress sitenizle ilgili herhangi bir şeye takılıp kalmanız durumunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacak canlı ve yardımsever bir geliştirici topluluğu ile kutsanmıştır.

Adım 2 - Bir Alan Adı ve Web Hosting Satın Alın

Öyleyse, sitenizi hazırlayıp çalıştırmanın daha iyi yolunu inceleyelim! Bu biraz daha fazla para harcayarak, web siteniz, alabileceğiniz herhangi bir ücretsiz barındırmadan ve kendi alan adınızdan çok daha hızlı ve güvenilir olan kendi barındırma hizmetine sahip olabilir !

Örnek: www.WebSitenizinAdı.com

Bu , WordPress'e ait olan ve size kiralanan bir site değil, kendi Web Mülkünüze  sahip olacağınız anlamına gelir .

Web Hosting Ve Alan Adı Domain Maliyetleri


Web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce, temel konulara dikkat etmeniz gerekecek. Sitenizi çalışır hale getirmek için en önemli iki bileşen bir alan adı ve web barındırma hizmetidir. Bu iki şey olmadan ziyaretçilerinizin sitenize erişme yolu olmayacaktır.

Alan Adı

Alan adı domain, insanların sitenizi ziyaret etmek için kullanacağı adresi ifade eder. Sitenizin ilerleyişi olarak tanımlanacak şey budur. Söylemeye gerek yok, markanızı tanımlamada biraz rol oynar, bu nedenle sizi veya işinizi iyi temsil eden bir alan adı seçmek önemlidir.

Web Barındırma

Web barındırma, sitenizin gerçekte depolanacağı yerdir. Hosting şirketleri, sunucularla dolu büyük veri merkezlerine sahiptir. Bir barındırma planı satın aldığınızda, bu sunuculardan birinin bir kısmı sitenize tahsis edilir. Dosyalarınızı, kopyalarınızı, resimlerinizi ve web yaratımınızla ilgili diğer her şeyi koyacağınız yer burasıdır.

Web Hostinginizi Seçin

Tipik olarak, barındırma size aylık yaklaşık 3-6 $ 'a mal olacaktır . Buna değer, gerçekten öyle! Kendi web sitenizi oluşturmak konusunda ciddiyseniz, kendi barındırma ve alan adınıza ihtiyacınız vardır.

Adım 3 - WordPress Web Sitenizi Kurmak


WordPress Kurulumu 

Size Bluehost aracılığıyla WordPress'i nasıl kuracağınızı göstereceğiz.

Yani alan adınızı ve hostinginizi satın aldınız ve şimdi web sitenizi işlevsel hale getirme zamanı. Birkaç dakika içinde siteniz canlanacak.

Yapmanız gereken ilk şey WordPress'i kurmaktır. Kulağa zor geliyor ama değil! Turta kadar kolay!

İki seçeneğiniz var. Tek tıklamayla kurulum veya manuel kurulumla kurun. Tek tıklamayla kurulum çok kolaydır, bu nedenle bu rotaya gitmenizi tavsiye ederim.

1. WordPress ile bir web sitesi oluşturmak için tek tıklamayla kurulumlar

Tek tıklamayla kurulum sadece bu - tek tıklama ve WordPress'i yüklediniz. Çoğu web barındırıcısında, kontrol panellerinde standart olarak tek tıklamayla kurulum entegre edilir. Bu hizmet, göz açıp kapayıncaya kadar çalışmanızı sağlayacak ve kendi web sitenizi kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olacaktır!

Size hosting kullanarak WordPress'i nasıl kuracağınızı göstereceğim .


Bluehost'a kaydolmadıysanız ve başka bir web barındırıcısı kullanıyorsanız, "1 tıklama-yükleme" barındırma kontrol panelinde veya cpanel'de olmalıdır.

Bunlar, "1 tıkla yükleme" işlemi için izlemeniz gereken adımlardır. Bu, diğer tüm büyük web barındırma şirketi web siteleriyle aynı veya çok benzer olacaktır.

1 - Kendi Bluehost barındırma hesabınızda oturum açın

2 - Sol taraftaki gezinme çubuğundaki "Sitelerim" seçeneğine tıklayın.

3 - Ardından “Site Oluştur” butonuna tıklayın.

4 - Daha sonra yeni siteniz hakkında bazı ayrıntılar eklemeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, WordPress kurulumu otomatik olarak gerçekleşecektir. Bluehost, yeni WordPress web sitenize erişmek için size tüm giriş ayrıntılarınızı gösterecektir. Lütfen bu ayrıntıları kaydettiğinizden ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun.

Manuel kurulum

Bazı web tasarımcıları / geliştiricileri, istedikleri ve istemedikleri bileşenlerin özel bir kurulumunu elde etmek için WordPress'i manuel olarak yüklemeyi sever. Diğerlerinin, web barındırıcılarının "1 tıklama yükleme" özelliğine sahip olmaması nedeniyle manuel olarak yüklenmesi gerekecektir. Bu sizin için geçerliyse, Manuel WordPress Kurulum Kılavuzumu hızlı bir şekilde okumanız gerekir.

Ücretsiz Temalara Başlarken

 Basit bir ifadeyle "Tema" , web sitenizin ön uç stilini oluşturmak için birlikte çalışan, WordPress'ten indirebileceğiniz bir dosya koleksiyonudur.

WordPress temaları esas olarak aşağıdakileri içerir:

Sitenizin eksiksiz tasarımı veya stili
yazı tipi tasarımı
renk temaları
widget konumları
sayfa düzenleri (veya şablonlar)
blog yazıları ve blog arşivleri için stiller
ek stil ayrıntıları
menü stilleri / yapısı
Çoğu durumda - Duyarlı tasarım

WordPress, panonun solundaki "Görünüm" bölümünden erişebileceğiniz binlerce ÜCRETSİZ temaya sahiptir.

Adım 4 - Yeni WordPress Web Sitenize İçerik Ekleme

Etki alanı adınız, barındırma, WordPress kurulumu ve temanız ile çalışmaya hazırsınız. Artık sitenizi onun için içerik oluşturarak hayata geçirme zamanı.

Bunu gerçekten basit tutacağım ve temel bilgileri ele alacağım, böylece sitenize içerik ekleyerek doğrudan işe başlayabilirsiniz.

Yeni Web Sitenize Yeni Sayfalar Nasıl Eklenir ve Düzenlenir.

WordPress ile bir web sitesi oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu görmek üzeresiniz. Aşağıda, WordPress web sitenize içerik eklemek ve içeriği düzenlemek için bilmeniz gereken temel veya giriş seviyesi görevleri göstereceğim.

İnsanların bir web sitesi oluştururken normalde oluşturdukları ilk sayfa bir "Hakkımızda" veya "İletişim Sayfası" sayfasıdır. Hakkında sayfamı burada görebilirsiniz . Ayrıca, ana gezinme bölümünde bu sayfanın üst kısmındadır.

Bunun gibi bir sayfa oluşturmak için yapmanız gerekenler ...

1. WordPress panonuzun sol tarafında bulacağınız Sayfalar bağlantısını  tıklayın . Altındaki "Yeni Ekle" seçeneğine tıklayın.

2. Daha sonra, muhtemelen size Microsoft Word'e çok benzeyen bir ekrana gelirsiniz. İşlev olarak da çok benzer. Metin, resim, video, kısa kodlar ekleyebilir ve daha fazlasını yükleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Yorumunuz Site Yönetimi Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Yayınlanacaktır.

Alt Adsense